Týždeň panika a nakoniec sa nič v podstate nemení. Viacmenej iba mediálne hry pre domáce a zahraničné rusofilné publikum ako zatočili so západom. Firmy si otvoria dva účty v Gazprombanke a to je všetko čo sa týka nepriateľských štátov.
Rusi proste zúfalo potrebujú tú cca miliardu dolárov čo denne inkasujú za plyn a ropu. Ale tiež nie sú hlupáci. Vedia, že sa im konečne podarilo, o čo sa krvopotne snažili vyše 10 rokov. Presvedčiť EU, že sa musí odstrihnúť od ruských energií. A EU si vytýčila tvrdé termíny. Rusi na to musia a budú reagovať. Som zvedavý ako. Lebo ak EU nebude závislá od ruských energií, Rusi stratia jedinú zbraň čo mali. Už im ostanú "iba" tie jadrové zbrane. Som zvedavý čo vymyslia. Zatiaľ čo predvádzajú je čisté zúfalstvo.
31.03.2022 - 22:51:25
00
Volodja
Tak ja som väčší optimista ako Ty, ja píšem len o rokoch trvania obnovy, ty o jednej-dvoch generáciách ;) . Problém Ukrajiny spočíva v tom, že nie celkom dobre vedeli nakladať so slobodou a nezávislosťou už predtým. Čo nepokradli do získania nezávislosti Rusi, to rozkradli ukrajinské elity veľmi rýchlo. Ťažko si viem predstaviť inú európsku ako-tak civilizovanú krajinu, kde by mohol tak dlho a beztrestne fungovať sprostý zlodej typu Viktora Janukovyča, videá z jeho vily predstavujú istú paralelu s Rumunskom a jeho Ceausescom. Aby sme teda boli objektívni, nie za všetky (hlavne hospodárske) problémy Ukrajiny môže len a len Rusko, mnohé z predvojnových failov sú ich vlastným "výtvorom".
A Putin tu rozhodne nebude večne, to bol len Vladimír Iľjič, za prispenia pokrokového balzamovania a klimatizácie mauzólea. :D
31.03.2022 - 22:53:16
01
Samotné rusko bez svojich kolónií má leda tak houno a nie plyn uhlie, rudu, alebo ropu, preto sa tak urputne bráni akémukoľvek náznaku osamostatnenia sa jednotlivých bývalých krajín sovietu, bez nich budú fakt len jedno houno a chcú späť zašlú "slávu"
a zvládajú to pomerne lacno, okamžitou likvidáciou aj náznaku samostatnej inteligencie,
a propagandistickým pestovaním toho čo citoval Volodja " Rusko obydleno lůzou, polozvířaty, která nemyslí, nechápou, nezajímají se o nic, nemají svědomí. Je to dav, který nemá mozek"
31.03.2022 - 22:55:04
01
Dredd napísal:
Volodja
Tak ja som väčší optimista ako Ty, ja píšem len o rokoch trvania obnovy, ty o jednej-dvoch generáciách ;) . Problém Ukrajiny spočíva v tom, že nie celkom dobre vedeli nakladať so slobodou a nezávislosťou už predtým. Čo nepokradli do získania nezávislosti Rusi, to rozkradli ukrajinské elity veľmi rýchlo. Ťažko si viem predstaviť inú európsku ako-tak civilizovanú krajinu, kde by mohol tak dlho a beztrestne fungovať sprostý zlodej typu Viktora Janukovyča, videá z jeho vily predstavujú istú paralelu s Rumunskom a jeho Ceausescom. Aby sme teda boli objektívni, nie za všetky (hlavne hospodárske) problémy Ukrajiny môže len a len Rusko, mnohé z predvojnových failov sú ich vlastným "výtvorom".
A Putin tu rozhodne nebude večne, to bol len Vladimír Iľjič, za prispenia pokrokového balzamovania a klimatizácie mauzólea. :D

Jo, ale Ukrajina bola az do Anexie Krymu aj napriek Majdanu pomerne silne proruska. Do Europy sa netlacili. V podstate aj cele sucasne ukrajinske vedenie armady vystudovalo na ruskych skolach. Btw, nielen Janukovyc ale aj Kucma bol (je) prorusky prasiak. Cele smerovanie sa radikalne zmenilo po 2014. V zasade Putler ziskal Krym, ale stratil Ukrajinu, co si zahy uvedomil. Ukrajine fandim, podporujem ju, ale nemam ziadne iluzie o nej a predpokladam, ze korupcia a kadejaky balkansko-karpatsky nešvar je tam hlboko zakoreneny. Ale chce to cas. Aj na Slopensku som napriek tolkym rokom stale na vazkach, ze ono to v nasich koncinach nemusi byt tou vrodenou hlupostou, ale skor tym, ze sme este stale rannou demokraciou (pre doubleho - rannym kapitalizmom).
31.03.2022 - 23:03:05
08
Volodja Sedí vec. Pokiaľ ide o Slovensko, som nenapraviteľný optimista, a rozhodne by som Slovákom nepripisoval vrodenú hlúposť, zasa nepreháňaj ;) .

P.S. Drobná lingvistická vsuvka, kým Ťa Marli neopraví na pranieri, kapitalizmus je raný, ranný býva iba prvý moč ;)
31.03.2022 - 23:09:46
02
Ja už taký optimista nie som, máme tu takmer 30% raných feudalistov, a čo tu dokázal covid s verejnou mienkou v porovnaní s vyspelými krajinami je neuveriteľné
31.03.2022 - 23:19:28
011
:) neopravil by som, nebuchlo do oci pravdupovediac, a v inom vlakne mi na 'ťahšie' bolo ťažšie nereagovať ;)
31.03.2022 - 23:22:25
00
Nedá sa povedať, že Ukrajina bola proruská. Skôr, ze bola rozdelená západ proeurópsky, východ prorusky. Korupcia je samozrejme veľký problém hlavne ak budú prichádzať veľké balíky peňazí na obnovu, tam sa ľahko niečo stratí. Na druhú stranu sledujem ich vedenie a sú to mladí vzdelaní ľudia, uvedomujúci si nebezpečnosti korupcie, preto verím, že si na to dajú pozor. S prijímaním zákonov by po vojne nemali mať problém, predpokladám, že budú mať veľkú prevahu po nasledujúcich voľbách. Len aby mali spoločný pohľad na vec a nezačali sa skriepit.
Napríklad my sme od 1998 do 2005 spravili neskutočný pokrok čo sa týka potieranie korupcie a transformácie spoločnosti a to národ nebol zďaleka taký zjednotený a zákony bolo prijímať podstatne ťažšie, než to bude u nich.
01.04.2022 - 01:17:11
03
Prečo práve Rusi začali vojnu - lebo okrem prebytku zbraní sú aj frustrovaný ?

Rusi v ktorých sa dlhodobo pestovala hrdosť na to že sú najlepší a dôležití sú teraz frustrovaní z toho že sú už na chvoste sveta. Dostatok prírodných zdrojov im vlastne ublížil lebo ich to nenútilo k pracovitosti a rozvoju a západ im v tom žiaľ pomohol tým že im dodal aj potrebné technológie a navyše otvoril demokratický priestor pre zlodejov.

Dúfam že pod vedením nedemokratickej Činy bude náprava úspešnejšia a tú nepracovitosť im pomôžu odstrániť aj reparácie ktoré budú musieť platiť Ukrajine a EU .
Číňania si už dnes najímajú lacnú pracovnú silu vo Vietname tak prečo nie aj v Rusku.
01.04.2022 - 08:47:27
00
Tu cast s reparaciami povazujem za dobry (ale neuskutocnitelny) vtip.
01.04.2022 - 08:51:11
01
V ruskom Belgorode horí 8 zasobníkov paliva po zásahu pravdepodobne ukrajinského vrtulniku MI 24: https://liveuamap.com/
01.04.2022 - 09:28:42
00
Letieť na Mi-24 na územie Ruska musí byť ukrutná odvaha, v nemčine je na to výraz "Himmelsfahrtkommando"...

https://twitter.com/RALee85/status/1509763703901761556?s=20&t=Wt0VZCPtGmSK1wEPSuLQpg
01.04.2022 - 09:44:21
21
mňa hlavne zaujíma ako to vysvetlia, keďže UA letectvo bolo "oficiálne rozprášené"..
01.04.2022 - 09:49:18
00
Kur...to sú pašaci 👍
01.04.2022 - 10:06:34
00
Aby to rusaci nevyhodnotili ako ohrozenie existencie ruska....
01.04.2022 - 10:27:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up