nemaluj certa na stenu...
01.04.2022 - 13:14:52
00
Ked sa uz baterkujete, tak tu je moja skusenost.
Vedel som, ze moja baterka je uz uboha, tak som si zobral pre istotu startovacie kable.
Tak aj bolo, baterka skapala, napojili sme na druhe auto a nic. Pri nastartovanom druhom aute sa nerozsvietili ani kontrolky, ani po 20min. Ja uz na nervy, ze odisla elektrika.
Po dlhom trapeni som dostal tip, ze ak je baterka zoskratovana, tak nepomozu ani kable. Nastastie nova baterka to vyriesila.
01.04.2022 - 17:27:16
01
Chlapci ,nenájde sa tu niekto ochotný kto to má blízko domu a nekukol by sa mi na tento nárazník ako reálne vyzerá? :$ či nie je poškriabaný,úchyty ok atd...
nejako by som sa už odvdačil :handshake:
mám to dosť daleko a po telefone môže vyzerať inak :D

https://www.autobazar.eu/mazda-3-sedan-2015-id18301341.html
01.04.2022 - 18:46:43
00
Ak to je ten predajca, u ktoreho som bol kukat ja, tak je to demontovane z auta po skodovej udalosti a poznaceny Xkami 😬
01.04.2022 - 18:59:57
00
FeroR napísal:
Ked sa uz baterkujete, tak tu je moja skusenost.
Vedel som, ze moja baterka je uz uboha, tak som si zobral pre istotu startovacie kable.
Tak aj bolo, baterka skapala, napojili sme na druhe auto a nic. Pri nastartovanom druhom aute sa nerozsvietili ani kontrolky, ani po 20min. Ja uz na nervy, ze odisla elektrika.
Po dlhom trapeni som dostal tip, ze ak je baterka zoskratovana, tak nepomozu ani kable. Nastastie nova baterka to vyriesila.


Kúp si poriadne štartovacie káble.
Na Focuse sa mi vždy po 3 týždňoch nejazdenia vybila. So susedovymi káblami sme skúšali, nechali tiež 20 minút "nabíjať", ale beznádejne. Potom prišiel druhý sused (autoklampiar), vysmial nás s tými káblami a priniesol jeho. Naštartoval okamžite.

Vtedy som kúpil seriózne káble a už x rokov s tým nemám problém
( keďže moje okolie vie, že mám tie káble, tak môžeš hádať koho volajú keď je zle)
01.04.2022 - 19:28:47
00
Suseda klampiara? :D
01.04.2022 - 19:31:47
01
Každý máme svoju "klientelu" :-) :-) :-)
01.04.2022 - 19:33:18
00
Ako spoznať že auto vlastní Slovák: v kufri má štartovacie káble, žiadnu účtenku od prekrocenej rýchlosti,lebo tie časy sa už dávno minuly a vyhrievané zadné okno aby pri tlačení neozjabali ruky🤭
01.04.2022 - 19:39:23
00
matko001 kable su poriadne, tam problem nebol😉
01.04.2022 - 19:59:43
00
Staci mat v poriadku bateriu a netreba riesit startovacie kable, ale ked uz teda nahodou niekto chce kable, tak potom taketo: https://www.narva.sk/startovacie-kable-800a-1600a-zahnute-50-5m_d20218.html
01.04.2022 - 21:20:57
00
matko001 napísal:
Kúp si poriadne štartovacie káble.
Na Focuse sa mi vždy po 3 týždňoch nejazdenia vybila. So susedovymi káblami sme skúšali, nechali tiež 20 minút "nabíjať", ale beznádejne. Potom prišiel druhý sused (autoklampiar), vysmial nás s tými káblami a priniesol jeho. Naštartoval okamžite.

Vtedy som kúpil seriózne káble a už x rokov s tým nemám problém
( keďže moje okolie vie, že mám tie káble, tak môžeš hádať koho volajú keď je zle)


Ja som si kupoval "kvalitnejsie" kable s vacsim priemerom pre vacsie prudy a zo 4 startovani za posledne 2 zimy som mal problem startnut 3-krat (resp. len 2-krat, pri poslednom som uz vedel, kde je chyba). A problem nebola ani baterka ani kable, ale zle prichytenie kablov. Teraz uz viem, ze ked zapajam posledny kabel na kostru startovaneho auta, tak to musi hadzat iskry. Pri tych dvoch neuspesnych startoch mi to nerobilo. Takze som opat isiel cele kolo zapajania kablov a poriadne som ich pricvakol. Potom to uz iskrilo a start uz bol bez roblemov.
01.04.2022 - 21:46:07
00
Videl som test na startovacie kable, mnohe "kvalitne" tam mali mizerny prierez vodica, ktory nezodpovedal udavanym A.
Tieto dopadli v teste dobre a uz som s nimi odstartoval kolegov dvanastvalcovy E38 750iL s vytocenym Daewom Lanos
https://www.olejcentrum.sk/SHERON-Startovacie-kable-600-A-d4223255.htm
01.04.2022 - 21:52:32
00
Ze musí iskry hádzať je z nejakej príručky? U mňa je to to posledné, čo chcem v motorovom priestore. Samozrejme riadne nacvaknute s tým súhlasím. Ku káblom, svoje som kupoval tak 10r späť v nejakom supermarkete a naštartovali do radu všetko, benzíny diesle - cena "normal". Sem tam sa pred blokom stane, keď udru mrazy, tak sa idem ponúknuť, že pomôžem. Raz bolo aj také, že som počkal, mali svoje káble a nič, ani ťuk. Tak hovorím, že nech skúsia moje a pán šťastne odišiel. A na moju radu ich hneď dal recyklovať :D
01.04.2022 - 21:54:33
00
Jezus napísal:
Staci mat v poriadku bateriu a netreba riesit startovacie kable, ale ked uz teda nahodou niekto chce kable, tak potom taketo: https://www.narva.sk/startovacie-kable-800a-1600a-zahnute-50-5m_d20218.html


Hej, toto som uz pocul. Naposledy som prehraval grafiku chalanovi s "uplne novou super baterkou" a ledva sa to nahralo a uz starter ani necukol :D isiel na pumpu si kupit kable :)
01.04.2022 - 21:56:27
00
Izzy68 napísal:
Ze musí iskry hádzať je z nejakej príručky? U mňa je to to posledné, čo chcem v motorovom priestore. Samozrejme riadne nacvaknute s tým súhlasím. Ku káblom, svoje som kupoval tak 10r späť v nejakom supermarkete a naštartovali do radu všetko, benzíny diesle - cena "normal". Sem tam sa pred blokom stane, keď udru mrazy, tak sa idem ponúknuť, že pomôžem. Raz bolo aj také, že som počkal, mali svoje káble a nič, ani ťuk. Tak hovorím, že nech skúsia moje a pán šťastne odišiel. A na moju radu ich hneď dal recyklovať :D


Ziadna prirucka, je to len moje odpozorovanie. A samozrejme to "nehadze iskry", ale pri pripajani kabla tam proste preskoci iskra. Pokial mi to nerobilo, tak som nestartol.
01.04.2022 - 22:08:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up