Zdravim mam cube stereo 120 tm hpc rocnik 2020
Mate dake typy na nieco lepsie a tiez karbon a zamykanie vidlice aj tlmica na rajdoch tak do 6000
Dakujem
01.03.2022 - 17:19:39
00
No ale to si asi sam musim povedat co je pre teba lepsie a potom sa da nieco poradit - menej zdvihu? viac zdvihu? agresivnejsia geometria?
6000 je uz celkom paleta a mozno aj zbytocne vela za bajk, takze co ocakavas?
Karbon ram s performance fox a XT osadenim nieje dost? Chces factory FOX a XTR alebo obdobne od SRAM?

Pises ze chces zamykanie odpruzenia z rajdov, to maju len XC specialy so specifickou geometriou casto, malo kto to potrebuje ak intenzivne nepreteka. Lebo dnes uz je odpruzenie tak efektivne ze to na hobby preteky alebo nebodaj bezne jazdenie nema zamykanie zmysel.

A hlavne preco si nazval vlakno "Cube Stereo" ked zhanas iny bajk?
01.03.2022 - 22:04:57
00
Dakujem za odpoved tak tych 6000 som ochotny dat ak bude stat menej ostane na kavu
A viac zdvihu by mi nevadilo ale 140 je max a sram uz nechcem skor to xt alebo xtr
Aky je tvoj nazor na ten cube co mam teraz
Ako som snim spokojny aj mi sedi
Nie som taky odbornik ako mozno ty tak neviem moc posudit tu geometriu tak preto ocenujem kazdu radu
01.03.2022 - 23:05:02
00
Tak ten tvoj cube ma uplne v pohode geometriu. Nema najmodernejsiu agresivnu geo, ale nic na com by sa nedalo zrazu jazdit alebo by bolo povazovane za zastarale.
Hlavne napis co chces jazdit a co od toho ocakavas , inac ti nikto viac neporadi.

XTR vs XT. Funkcne su uplne totozne. Pri XTR si len vyrazne priplatis za nizsiu hmoznost vdaka pouzitiu lahsich materialov. Teda ak ti maly rozdiel v hmotnosti nehra rolu, XT je za mna lepsia volba,

Napr podareny novy bajk je novy nizkozdvihovy spectral:

https://www.canyon.com/en-sk/mountain-bikes/trail-bikes/spectral-125/cf/spectral-125-cf-8/3178.html?dwvar_3178_pv_rahmenfarbe=GN

A som prekvapeny ze ho maju skladom :o
01.03.2022 - 23:30:43
00
Vyzera to ozaj dobre nahodou nevies aky maju cas dodania
Tak ja jazdim 100% len po horach nechodim do bike parkov jazdim Smolenice Dobra Voda Chtelnica cele toto okolie tuna sem tam sa niekam vybehne inam
Ja vahu neriesim ja bikujem lebo ma to bavi a nemam problem si dat do tela a ked idem tak beriem plny vak jedla vody mam dost vysoku spotrebu takze neriesim vahu komponentov ked si potom nalozim na chrbat dalsie kila
Tie brzdy shimano ma aj ten cube a su perfektne zamna ine by som asi nechcel aky je tvoj nazor
Mas aj nieco ine co by bolo vhodne kupit aj tu na SVK popripade to ist pozriet
Ten cube som kupil minuly rok v septembri za 3000 myslis ze by som ho dokazal predat aspon za 2300
Dik
02.03.2022 - 07:48:17
00
Vyzera to ozaj dobre nahodou nevies aky maju cas dodania
Tak ja jazdim 100% len po horach nechodim do bike parkov jazdim Smolenice Dobra Voda Chtelnica cele toto okolie tuna sem tam sa niekam vybehne inam
Ja vahu neriesim ja bikujem lebo ma to bavi a nemam problem si dat do tela a ked idem tak beriem plny vak jedla vody mam dost vysoku spotrebu takze neriesim vahu komponentov ked si potom nalozim na chrbat dalsie kila
Tie brzdy shimano ma aj ten cube a su perfektne zamna ine by som asi nechcel aky je tvoj nazor
Mas aj nieco ine co by bolo vhodne kupit aj tu na SVK popripade to ist pozriet
Ten cube som kupil minuly rok v septembri za 3000 myslis ze by som ho dokazal predat aspon za 2300
Dik
02.03.2022 - 07:50:40
00
Stale sme sa nedozvedeli preco sa chces zbavit toho sterea.
02.03.2022 - 12:29:17
00
Nechcem sa ho zbavit ze musim lebo mi nesedi alebo ze by sa mi nepacil len by som chcel nieco lepsie asi tak len niesom taky odbornik tak potrebujem troska dost poradit
02.03.2022 - 16:03:18
00
Presne tak ako pise @peto353 a ja som pisal ze bajky su skladom, tj mas ho doma tak rychlo ako ho posta doruci, aj ked vcera mali aj L dnes uz nie. Pri kazdom mas info o doruceni. Inac ten cube ma uz tiez celkom modernu forward geometry s slusnym reachom. Je to podla mna na to co pises idealny bajk. spectral bude mozno aj "moc bajku" . Jedine fakt ze by si chcel vymenit pohon za XT, ale to by si musel menit aj naboj, resp cele kolesa. Ja som tak napr teraz spravil, kupil 12s shimano, nove lepsie kolesa. Lebo ram mi sedi a to dokonca nema tak modernu geometriu ako ten cube. Ono ale zas modernejsia neznamena vzdy lepsia pre kazdeho, hlavne ked sa posuva sedlo stale viac dopredu a slapes viac pod seba. Este nedavno sa dalo zmerat kde mas mat sedlo voci pedalom idealne aby si ho nemal moc vpredu/ vzadu. Zrazu sedlo prilis vpredu nevadi... hmmm.

EDIT: prepac si napisal nez som toto zosmolil,....ano vsetci s napatim cakame co je pre teba to lepsie, lebo zatial mi vychadza ze to lepsie je pre teba cokolvek co bude drahsie. A mozno trochu tusime ze by si chcel radsej shimano komponenty? Alebo chces znacku ktoru nema kazdy?
02.03.2022 - 16:23:34
00
Ako ten sram gx co je na tom cube vela ludi co som cital to kritizuje ale mne to radi ozaj dobre a nemal som ztym ziaden problem zatial ale mam blyzsie ktomu shimanu ale menit komponenty ked su dobre nechcem radcej posuniem bajk niekomu kto by mal zaujem a kupim na shimane
Ale mozno len zbytocne spekulujem tak preto pisem ze kazda rada mi je nad zlato ci mam menit bajk a ak ano za aky
Ako som pisal nemam prehlad a take skusenosti podrobne ako vy chalani co sa mi snazite poradit
02.03.2022 - 17:09:06
00
Tak ja ti radim nic nekupuj. Hlavne jazdi , mas super bike s dobrou geometriou, novy nepotrebujes a hlavne ani nechces. Casom sa aj lepsie zorientujes a budes vediet ake mas ocakavania od noveho.
02.03.2022 - 19:40:17
00
Dakujem tak prajem vsetkym nam vela km a zabavy uvidime co cas prinesie
02.03.2022 - 21:56:23
00
premyslam nad CUBE STEREO 120 HPC SLT 29
bajk chcem hlavne na dlhe stupania do kopcov (vyslapy po robote)
(hned od domu 330mnm mam trasu az na 1182mnm)
a celodnove vikendove vylety 80km +- po horách (kremnické vrchy,veľká fatra)

viete poradit alternativy od inych vyrobcov v tejto cenovej kategorii 4000€ +- 500
02.04.2022 - 07:45:59
00
Stereom nic nepokazis, spolahlivy univerzal, vyborny pomer cena vybava, sam som ho par rokov jazdil. Problem bude skor s dostupnostou. Potom este Canyon neuron je podobny univerzal. Alebo ak ti sadne geometria tak
https://www.bike24.com/p2398862.html
02.04.2022 - 08:58:58
00
Mne by sa či už podľa zakladateľa témy, ale aj toho dostupnejšieho modelu a alternatívy k Stereu páčilo toto https://www.scott-sports.com/us/en/product/scott-spark-910-bike?article=286270012 prípadne iný, vči už vyšší alebo nižší model. Prépadne toto https://www.ibiscycles.com/bikes/ripley . Ale neviem ako sú na tom s dostupnosťou, ale tieto sa aspoň mne osobne dosť páčia. Keby niečo cenovo dostupnejšie, tak napr. Canyon Lux Trail. Ten má nižší zdvih a do kopca by mal byť dosť rýchly. Potom ešte napr. Orbea Oiz,
02.04.2022 - 17:25:04
00
keyboard_arrow_up