Hosť napísal:
poviem môj názor na rovinu... zároveň prosím o tolerantný prístup

Napíšete, že jazdíte, kde jazdíte - prakticky turistika, žiadna divočina, žiadne skoky 15 metrov ... ale vo výbere máte často fulla so 140 mm zdvihmi vs HT ?! Buď kupuj bicykel hlavou, na to , na čo ho potrebuješ - a teda ak takéto výjazdy, tak rieš 100 resp. 120mm zdvihy alebo HT, alebo si priznaj, že ten so 140mm zdvihom sa ti jednoducho páči a chcel by si ho. Je to také ťažké priznať si, že sa mi niečo páči a preto to chcem, aj keď je to proti logike? Ma to štve, že kopec ľudí si pýta na fórach nejaké racio zdôvodnenie jeho kúpy, aj keď vyberá často úplne nevhodný bajk, ktorý nakoniec i kúpi. Prečo chcete od nás, aby sme Vám hľadali argumenty na to, čo nepotrebujete. To ste takí "chlapi", že si to neviete zdôvodniť sami?! Koľko cyklistov jazdí na bajkoch (e-bajkoch) so 140 - 170 mm zdvihmi po hrádzi - karbónové kolesá, elektrické radenie - oni lietajú v bikeparkoch?! Figu - jednoducho na to majú, páči sa im to, tak si doprajú často bicykel o ktorom "skákači" len tíško snívajú... lebo sa im páči a chcú si spraviť radosť. Veď o to by pri cyklistike malo ísť. Koľko ľudí denne stretneme a majú profi bežecké tenisky na nohách a behajú maratóny? Ani nepobehnú, ale páči sa im to, tak si doprajú tu emóciu - spravia si radosť peknými teniskami. A v neposlednom rade - toto je fakt dôležité - ak sa ti bicykel bude páčiť, budeš sa z neho tešiť, mať radosť z jazdenia na ňom - tak mnoho veci prebije emócia a nebudeš cítiť tlak v chrbte a pod. Keď má chalan 17 a má čakať na frajerku v mraze, nevadí aj hodinka, lebo veď... ženáč po 30 rokoch manželstva je nervózny i z meškania 2 min :-) (a to môže byť i podstatne teplejšie a nie mať omrzliny). Nepreceňujte zbytočne techniku, výkon robí najmä jazdec. Ak ťa bolí chrbát, tŕpnu ruky, bolia kolená - nie je to spôsobené často bajkom, ale nedostatočnou (slabou, nevhodnou, zlou) fyzickou pripravenosťou jazdca - bicykel je v pohode, treba vymeniť jazdca. Bicyklov v jednotlivých kategoriach je plná ri*, ak máš vybrané +/- dva-tri modely, kúp ktorý sa ti páči a nerieš viac, či si kúpil dobre, alebo zle. Mnohí z nás by kúpili úplne iný, len z dôvodu, že nie je červený napr., to ale neznamená, že tebe nebude dobrý. Kúp a nešpekuluj :-) Neexistuje najlepší bicykel, najlepšie auto, najlepší hotel, najkrajšia žena, najchutnejšie jedlo - je to i ba náš pohľad na danú vec, tak majte gule niektorí a rozhodnite sa sami a nehádžte na nás rozhodnutie za vaše emócie. vrabc0 - to čo napísal, môže písať ku každému druhému nerozhodnému a má čistú pravdu - a záver ti tiež napísal "zvládnuť sa to dá na všetkom" Ak budeš neustále dumať, či si nemohol kúpiť iný, lepší, tak máš čo robiť do konca života - podumaj, kúp, zmier sa s kúpou a teš sa - keď omrzí, vymeníš.

Peterjuriga1 ... oba sú fajn, je to na tebe. V tej +/- sume je už na trhu strááášne veľa porovnateľných bajkov.


Tiez trochu nerozumiem ze ludia sa nevedia rozhodnut sami aky bike si kupia a chcu aby im ho vybrali ini co o nich dokopy nic nevedia. 99% informacii co tu piseme je na internete. Sam som stravil asi 3 tyzdne googlovanim clankov a informacii o geometriach, komponentoch, zarukach, max vahovych limitoch atd atd atd predtym ako som si ten svoj objednal. Sam predsa viem najlepsie CO chcem jazdit, CO od biku ocakavam a viem si sam pozriet na internete aka je ponuka, dostupnost a ktory sa mi najviac paci.
06.04.2022 - 12:14:43
00
keyboard_arrow_up