Nebolo by dobre precitat si nadpis tohoto dredu?
Ste tu kapanek odbocili a 2 strany sa tu uz bavite, ci je lepsie bike alebo elektro.
Zalozte si na to vlastne vlakno mna zaujimaju ludia a ich pocity (pripadne grafy), co jazdia aj to aj to a nie to, co je vyhodnejsie.
Btw myslim, ze to tu niekto spominal s tymi %, ale dnes som siel na vyjazd s 31%, pod kopcom som mal uz 20% a motor tahal citelne menej a bolo uplne jedno aky stupen podpory mam zaradeny...asi specialitka Bafangu.
Hore som vysiel so 16%, chvilu si odychol a po 15min, ked sa opat zapol ukazoval 21%;o).
07.04.2022 - 19:47:52
00
U Brose to mám nakonfigurované takhle:
- do 10% baterie vše funguje bez omezení, včetně Turbo režimu
- jakmile to spadne pod 10%, tak SW skokově omezí podporu vyšších režimů (lze je zapnout, ale chovají se stejně jako nižší režim)
- kolem 5-6% (tohle jsem otestoval jen jednou, snažím se nedostávat vůbec pod 10%, kam jsem se dostal jen 3x a z toho jen jednou až na 3%) už to baterka nestíhá a pomalu se dopomoc zcela vytrácí a už není téměř žádný rozdíl oproti vypnutému motoru a je to pozvolné, ne skokově, takže nejde říct přesně kdy se to stane (zvlášť když jsem to otestoval jen jednou a k tomu dojížděl danou vyjížďku už hodně unavenej)

Pro opravdu dobré srovnání elektro vs klasika by bylo nutné mít v obou případech wattmetr. Jen dle pocitů to srovnání není nijak zázračné, i když jsem se v některém z předchozích příspěvků o něj pokusil a bylo to aspoň s měřením tepu. Tepák pomůže srovnat tu aerobní část zátěže, ale ta silová část zátěže nohou jsou jen pocitové odhady.
08.04.2022 - 08:16:46
00
Ja watmeter v kioxu mam, tak len pre zaujimavost, kolko watov musim dat , aby to pomahalo. Ak si niekto mysli, ze na elektrike sa len veziete , tak len na bafangoch, kde je mozna instalacia plynovej packy aj to v podstate po rovine. Musite dat do pedalov minimalne 100w aby ste tu pomoc motora citili , pre vyraznejsiu pripomoc 150w. Cim viac tlacite , tym viac pomaha.
08.04.2022 - 09:53:04
00
Dovolím si dať odkaz na test Ebike vs Bike od Trail Huntera https://www.youtube.com/watch?v=fAYS3yi2UAY je to aj s meraniami, takze to má celkom aj výpovednú hodnotu.
08.04.2022 - 10:07:39
00
Prikladam vystup z kiox

Prílohy:

Screenshot_2022-04-07-16-51-48-843_com.bosch.ebike.jpg
Screenshot_2022-04-07-16-51-48-843_com.bosch.ebike.jpg 91.62 KiB thumb_up0thumb_down

08.04.2022 - 12:03:26
00
Výhoda ebike:

lepšia kontrola a stabilizácia tepovej frekvencie potrebnej k tomu kedy ako zdroj energie ľudsky organizmus používa tuk - areobna oblasť.
(Netreba šlapať na stacionárnom biku vo fitku a dýchať vydychany vzduch plný rôznych vírusov a baktérií )

Sranda hore kopcom ;)

Nevýhoda: cena
08.04.2022 - 19:34:52
03
Ľudia sú rôzni, sto ľudí, sto chutí - Kadenčná nevýhoda ebajku
29.06.2022 - 16:44:23
00
clovek co pisal ten clanok sa nevie bicyklovat
"raketových" 75ot/min"
"Keď mi pri takej jazde neustáleho točenia na "prázdnom mlynčeku" začne stupať tep, nútene poľavím a kadenčne kolíšem z 5ot/min. na 30 a naspäť na 15"
29.06.2022 - 17:04:48
05
pán evidentne nepochopil ebajk, jazdí sa vyššia kadencia a väčšie prevody. na E8000 som pri kadencii 90 a HR 150 vyšlapal 90% stúpaní na ECO móde nastavenom na 60% a on má problém po rovine :)
29.06.2022 - 17:08:40
02
stevo9, sorry, ale vacsiu davku nezmyslov som uz dlho necital. Kadencia 35, to co je? Moja priemerna kadencia je 75 - 80. Ake tocenie mlyncekom? Udrziavat na rovine 25kmh na ecu nie je problem aj 2-3 hodky s takmer kludovym tepom. Ten clanok som vobec nepochopil.
29.06.2022 - 17:20:48
03
Tým hodnotám som tiež neveril,  tak som sa to pokúsil na rotopéde bez odporu, pár sekund sa skutočne dá ísť 5. RPM v rozmedzí 20-30 je  optimálka bicykla ukrajina, pokiaľ si ide pianko po chodníku. Na oddych po šprute je to ok. Podľa sekundovky som za minútu narátal 86 otáčok, a snažil sa čo to šlo.  Na pár sekúnd rotopéd ukázal 105, ale to sa neda kmitať týmto tempom 10 minút v kuse ako priamočiara píla. Ani naprazno, to teda nie, ak nieste ako Sagan.  Tie vaše hodnoty zas sú opačný extrém. Ako som písal, sto ľudí, sto chutí.
29.06.2022 - 18:10:41
00
Ten clanok je naozaj kopa nezmyslov, bud je vadny pisatel, alebo mal vadny ebajk.
29.06.2022 - 18:43:45
00
flegko
Človek, ktorý šlape na cyklotrenažeri s odpojeným valcom 1 minútu kadenciou 90 a tep mu šialene vystúpi, má navštíviť kardiológa? V prípade záťaže 10% stúpania tep tak rapídne nestúpa a to ani v prípade 3 hodinovej záťaže ťažkého prevodu. Tep je o 10-20 nižší. Pri tom rýchlom kmitaní naprázdno aj triesla bolia. Vie sa vyjadriť nejaký fitnes tréner ak tu je, či to netreba riešiť a jazdiť ako komu vyhovuje? Pozeral som dokumenty o atypických vlastnostiach  ľudí, ktoré sa vymykajú lekárskej vede. Netreba vypisovať, že je niekto vadný. Výššia kadencia napriek nižšej záťaži viac zvyšuje tep, než 2x pomalšia kadencia s 2x väčšou záťažou. Toto je nameraný fakt. A čo teraz s tým? Zakázať takému človeku bicyklovať, lebo sa nevojde do "normálu" väčšiny?
29.06.2022 - 19:25:33
00
ak by som mal pri odpojenom valci po 1 minute na kadencii 90 vysoky tep tak by som k tomu doktorovi isiel velmi rychlo, ved to je v podstate tocenie nohami bez zataze na celkom normalnej kadencii
kadencia okolo 30 je biomechanicky nezmysel, tak malo netocil ani nadopovany jan ulrich
29.06.2022 - 21:06:12
01
Stevo fakt to tu mam vypocitat co za nezmysli tam odzneli?
Prvy odstavec spomina najtazsi prevod, ze ide 20km...ok ja sa pytam pri akej kadencii? Lebo tu nespomina. Nespomina aku dopomoc mal a ebajku, co je rovnako podstatny udaj ako ten o kadencii.
Tep mu stupa pri prazdnom toceni? Opat otazka pri akej kadencii? Na cestaku mam nizsi priemr epu ako na MTB pricom ma vyrazne vyssiu kadenciu. Preco asi?
Nesmysel typu, ze idem 5ot/min, cize spravil kazdych 12s jednu otacku? To je hodne ciruku, tak pomaly tocit nevie drviva vacsina populacie. Rychlost jazdy 3-4km/h? Ked idem pesi idem rychlejsie, aj v najprudsich stupaniach mam tych 6-8km/h...to, kde siel tych 3-4km/h?
Unavený zadychčaný jazdiť po rovine, či do kopca, nevýjdem ani na ebajku.

Odporucam po sebe citat pred odoslanim, tato veta kedze nema zmysel vyzera akoby ju napisal po par poharikoch.
75ot/min zobral kde? Slapm na ebiku rozne frekvencie a cuduj sa svete motor necuka, nevypina sa a idem stale plynulo. Takjze odkial zobral tu dlu stat o tom ako motor strajkoval, vypinal sa pod?
Rozbeh motora po kratkodobej nulovej kadencii? opat bez problemov. Jazdim Bafagn, jazdil som Bosh aj Shimano a ziaden z motorov sa nespraval tak ako popisuje.
Slapat po rovine bez motora sa da aj bez viditelnej unavy, zalezi aky si das prevod a kadenciu. Takze opat kecy o tom ako je to ovela narocnejsie. Nie je. Je to narocnejsie, ale nie ovela. Samozrejme udrzat na ebajku 30km/h je narocnejsie ako na klasickom MTB. Pri 20km/h uz vyraznej menej.
Motor nestiha reagovat v kopci? Co to mal za bajk? Brnknem do pedalu a ebajk doslova vystreli ak ma vyssiu dopomoc.
V kopci tlacil? Co to bol za kopec, ktory predtym v sedle vysiel? To je nejake renonce?
Motor kazdych 5min vypinal? Bud si vymysla, alebo mal vadny bajk, ale potom to ma zdoraznit alebo skusit iny. Motor predsa kazdy 5min nevypina.
Jedine s cim suhlasim je vypinanie pri 25km/h, kde som zazil agresivne nastavenie motora, ktory naozaj cukal. Moj Bafang to nerobi.

Suma sumarum chalan nema rad ebajky a oto si bud cele vymyslel, alebo zvelicil svoje zazitky pri pozicani ebajku s vadnou elektronikou.
29.06.2022 - 21:09:53
00
keyboard_arrow_up