Caute, zaujimali by ma skusenosti tych, ktori sa ucia resp. ovladaju bunny hop. Ako dlho vam trvalo naucit sa ho, aku vysku dokazete skocit a na akom bicykli?
08.04.2022 - 13:05:55
00
Bunny hopu som sa zacal venovat cca 3 roky dozadu (to som mal 41 a dovtedy som ani nevedel, co to je). Zvacsa na jar sa venujem cielenejsiemu treningu (1x-2x do tyzdna, par tyzdnov), neskor v priebehu roka takmer vobec. A s kludnym svedomim mozem povedat, ze sa ho ucim stale (stale je co zlepsovat). Co sa vysky prekazky tyka, tak na rovine dam cca 60-65 cm na 15 kg fulle so 150mm zdvihmi a cca 45 cm na 24 kg celoodpruzenom ebiku so 170/165 zdvihmi. Na traili si ale na take vysoke prekazky (zatial) netrufam a cim je kopec strmsi, tym horsie sa mi bunny hop robi (suvisi to s taziskom, ktore mam smerom dolu viac vzadu, ako by bolo potrebne, ale postupne pracujem na zlepseni).
08.04.2022 - 13:41:38
01
Tiez citim, ze akonahle idem co i len trochu dole kopcom tak bunny hop sa stava tazsi a nedokazem preskocit to co normalne. 60-65cm je masaker! 45cm na e-biku detto. Ja jazdim na trailovom HT (15kg) a max v idealnych podmienkach mam 35-40cm. V terene tak 20-25 easy ak mam to stastie ze sa mi takato prekazka objavi v ceste :) Vacsinou ludia vsetko odpratavaju nabok bohuzial :-D Cize suma sumarum, stale je kam sa posunut a ide to aj vyssie podla toho co pises. Je nejaky zasadny rozdiel v bunny hope full vs HT podla teba? Aky vplyv ma realne zadne odpruzenie co sa tyka vysky ktoru vies skocit? Ake pedale pouzivas?

Temu som zalozil jednak kvoli podeleniu sa o skusenosti ale hlavne chcem zistit ci sa oplati este trenovat a ci sa realne viem na svojom HT posunut este vyssie.
08.04.2022 - 13:56:16
00
Uprimne, neviem aky je rozdiel v bunny hope na HT a fulle, na HT som neskusal. Teoreticke by to na HT malo byt o nieco jednoduchsie. Ked som zacinal zaciatkom 90tych rokocv s MTB, tak som jazdil full rigid bike a vedel som skakat len "hopom" (obe kolesa naraz). No a ked som potom upgradol na HT, tak mi uz ani ten hop nesiel a tak som to na nieco vyse 20 rokov zabalil :-) Po kupe endurka a preorientovani sa viac na gravity (aj ked v pokrocilom veku) som zistil, ze moja technika je "veskera zadna", tak som sa je po 40ke zacal venovat trochu viac. Ja mam metu 75 cm na fulle a aspon 50 cm na ebiku. Zasekol som sa na tych hodnotach, co som pisal a neviem, ci sa mi s pribudajucim vekom tu metu podari dosiahnut. Zatial mam v plane to skusat dalej.

Cely zivot som jazdil "pripnuty", najskor kosiky, potom SPD. Ale prave pre absenciu dobrej techniky (a vela zlozvykov z SPD), som presiel na flaty.

Neviem kolko mas rokov, ale ked si este (aspon relativne) mlady, age is just a number :-) , tak sa vies urcite posunut dalej, resp. vyssie, staci len trenovat (natacat sa a skumat, co robis zle).
08.04.2022 - 14:24:36
00
idealne presunut sa sem, tu sa to rozoberalo naposledy
https://www.mtbiker.sk/forum/post1826406.html#p1826406
a tu temu zo sekcie " o hocicom" presunut do sekcie trening, vyziva, zdravie :)

suhlasim ze dole kopcom bunny hop je urcite tazsi kedze predne koleso je nizsie ako zadne.
ja som mal ciel na rovine 50cm, 3x za sebou , ten som splnil, ale..
otazne je, za akym ucelom sa to chces naucit :

1/ skakat veci ktore maju odpal :
tam je dolezity samotny pohyb (stlacanie/vystieranie) a casovanie
ako vysoko da clovek bunny hop na rovine s tym ako dobre skace na skokoch podla mna az tak moc nesuvisi.

2/ vediet sa dostat NA/CEZ prekazku :
su jednoduchsie trialovejsie metody v nizsej rychlosti, kedy najskor vylozis predne koleso na prekazku, vdaka tomu sa NA prekazku dostanes lahsie.
CEZ prekazku, je to uz tazsie, pretoze ak je prekazka kratka (klada/strom), predne koleso ti cez nu spadne. je to uz zase o level zlozitejsie a treba tam pridat nieco navyse.
aktualne som trialovou metodou na 60cm NA prekazku , a trvalo to neporovnatelne kratsie ako klasickym bunny hopom.
a urobit to cisto tak, aby som vedel plynulo pokracovat v jazde.
https://youtu.be/kZsZ4XOJ3to?t=255


ide to aj na HT aj na full, dolezita je aj celkova geometria, velkost kolies, dlzka zadnej stavby a pod.
s malym mrstnym bikom to pojde do vzduchu lepsie.
08.04.2022 - 15:40:41
00
Mlado sa citim stale a cely zivot sportujem ale faktom ostava, ze mam uz 42 :) Taktiez jazdim flaty aby som si osvojil spravnu techniku. Mam aj ja v plane skusat dalej tak uvidime ci sa este niekde posuniem alebo nie. :)
08.04.2022 - 15:42:54
00
CEZ prekazku, jeff lenosky
https://www.instagram.com/reel/CTP3GzlHrhe/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
08.04.2022 - 15:46:52
02
martin15 Tiez si niekedy kladiem otazku preco sa vobec posuvat v bunny hope. Na obrubniky a mensie prekazky na trailoch mi staci level na ktorom som. Avsak stale je vo mne nieco co mi hovori "skus ist dalej". Tie trialove techniky co spominas su pre mna tiez velmi zaujimave len musim porozmyslat na com ich zacat skusat trenovat.
08.04.2022 - 15:56:18
00
neviem no, vysku bunny hopu registrujem iba na nejakych sutaziach/exibiciach. takze preto sa pytam na učel. kazdemu podla toho na co to chce. mne to uz viac zmysel nedavalo. mam 40, a co je pre mna podstatne ze tie trialove metody aj setria energiu. kedze koleso naskor vylozis na prekazku zapries na do rajdov zatlacis vpred, zadne ide lahsie. dovolim si povedat ze su aj bezpecnejsie ako vybusny bunny hop v rychlosti. ako si videl v tom videu, typci tam si tam isli v nizkej rychlosti vysky cez 70cm, a ten picnic table od GMBN vyzeral celkom easy.
08.04.2022 - 16:05:21
00
martin15 To video je super. Myslim, ze technika ako sa dostat NA prekazku, o ktorej si aj pisal je nieco co by som mal vediet uz aj teraz. Otazne je samozrejme na aku vysoku prekazku som schopny sa dostat. To si musim vyskusat a viem uz aj kde :) Ale pride mi to celkom jednoduche ked clovek uz je relativne pokrocily v bunny hope ako takom.

Technika CEZ prekazku bude asi trochu tazsie sa naucit ale tiez v zasade vychadza z bunny hopu. Skusim aj tu ale zacnem od niecoho mensieho a uvidim ako mi to pojde.
08.04.2022 - 16:20:32
00
jasne , drzim palce, pozor na casovanie zaslapu do pedalov/polohu noh a pozor na prevodnik :)
kanal tohto typka je tiez super (asi preto super rider :)
https://www.youtube.com/watch?v=8NOkjxx5bYE
ja mam ciel prave tu vysku picnic tablu, nech mozem ludom pivo s obedom po stole rozflakat :D
08.04.2022 - 16:28:04
00
Samozrejme, ze ak zrovna nejdes na sutaz v skoku do vysky, tak ti je vysoky bunny hop v podstate zbytocny. Ale, ja sa na to pozeram trochu inou logikou. Ked s vypatim vsetkych sil a v idealnych podmienkach preskocim 40 cm, tak na traili to bude kolko? 25 cm? Cize cim vyssie skocim v idealnych podmienkach, tym vyssie skocim v realnych podmienkach, resp. ked preskocim v idealnych podmienkach 60+, tak viem, ze v reale si mozem dovolit 40+ cm s pocitom pohody. Taktiez, ak mam problem preskocit 50 cm, tak to znamena, ze technika potrebuje vycibrit.

Co sa samotneho skakania tyka, nie som ziadny skokan. Sice som sa na moje pomery neskutocne posunul za posledne 2 roky (predtym som nepreskocil absolutne nic), ale nemozem o sebe prehlasit, ze skakat viem. K progresu v skakani mi bunny hop dost pomohol (tie fazy su dost podobne), ale stale neviem boostnut skok na odraze, jednoducho tu ten bunny hop neviem urobit (aj ked mam pocit, ze sa skor bojim poslat to do vysky :-) ). A toto je viec, na ktorej momentalne pracujem, lebo vediet boostnut skok by sa mi uz par krat veru hodilo.
08.04.2022 - 16:28:17
00
jo, samozrejme, vsetky skily ktore clovek nadobudne sa hodia. nie je to jednoduche a mam pocit ze ani ti najlepsi za nevedia zhodnut
3.00 tu u pilgrima :
https://youtu.be/rKNGVTvSpUs
gmbn je zas samy bunny hop techniqe...
bunny hop ma nevyhodu v tom, ze skor ci neskor narazime na jeho vyskovy limit a clovek pochopi ze je nacase zaradit aj ine techniky, najma pokial su efektivnejsie. paci sa mi ta myslienka, (ako vidiet v tom insta jeffa
lenoskeho) ze samotna prekazka ti ju pomaha prekonat :) s bunny hopom musis dostat urcite min. predne koleso dostatocne ZA nu.
pri inych technikach staci NA nu.
dalsia vec je, ze nepoznam vela trailov kde by boli ostre prekazky vyssie ako 50cm stavane za ucelom preskoku/naskoku bunny hopom v relativne vysokej rychlosti. preto ho povazujem za viac menej emergency move.
(preskocit padnuty strom)
08.04.2022 - 18:40:11
00
Este raz, ja trenujem skok do vysky len preto, ze to cibri techniku. Mam na mysli citit sa komfortne, ked som uplne vystrety s rajdami pritiahnutymi k pasu. Stale tu mam medzery, lebo to stale robim viac silovo a to by som chcel odstranit. Chcem tam dostat taku ladnost a pohodu. Nejde mi o to skakat pol metrove prekazky na traili.

A k tomu skakaniu, ano, ked som videl Pilgrimove video 2 roky dozadu, tak mi dost pomohlo. Na GMBN a aj na inych kanaloch stale spominaju bunny hop, co pre uplneho zaciatocnika nie je idealne. V kazdom pripade, fazy skoku su na 90% take iste ako pri bunny hope. Takze urcite nezaskodi ho vediet.
08.04.2022 - 19:25:12
00
ale ved ja netvrdim ze ho netreba vediet. ako som uviedol, sam som sa ho ucil a ani zdaleka ho poriadne neovladam. podstatne bolo pochopit pointu a zakladny pohybovy vzorec, a chapat, co su tie veci ktore rozhoduju o tom ako vysoko ho dostanem. ja sa rad ucim rozne techniky lebo pre mna je to skutocne ucenie, v zmysle, ze naucim mozog a telo vzdy nieco nove. boostovat bunnyhop pre mna znamena zakladne pohybove vzorce danej techniky ovladat, a len ladit drobne detaily. snazim sa, aby bol trening pestry, od statickych trackstandov cez balacne prvky v pohybe ako wheeliecka a manualy az po vybusne skokanske prvky.
08.04.2022 - 19:48:13
00
keyboard_arrow_up