Presne tak, pre Sojgu bola vydana sprava ze: Kupili sme 2000 kanonov. 1400 sa po ceste "vstrebalo" ale zvysnych 600 sme pouzili na zbudovanie 200 smrtiacich dronov pre nasu dokonalu armadu.
11.04.2022 - 08:50:10
01
blogger.googleusercontent.com
11.04.2022 - 09:12:21
034
Zipsik napísal:
canopus myslíš ten apple, ktorý má v podstate celosvetovo skoro rovnaké ceny hej? :D naozaj nemám pocit že by HW / SW bol lacnejší na západe....
jasne,ze je, otvor si 3 najvacsie nemecke HW stranky a zbadas rozdiely v cene ihned \o/ ak toto nevies,tak si obycajny konzument HW raz za 10r iba :lol: a poznas iba alzua asbis
ak ma apple taku politiku,tak budiz,nemam nic od applu/chvalabohu :lol: inacby som musel cely ekosystem prehadzat,a to by ma drblo


Naposledy upravil canopus dňa 11.04.2022 - 09:46:51, celkovo upravené 1 krát.

11.04.2022 - 09:44:31
00
Posledny prieskum a mozne koalicie. Takze zvykajme si, ze Pele bude asi premier.
Ozyvaju sa hlasy, ze treba zakazat kotlebovu LSNS, co by bola velka chyba, lebo jeho volici sa presunu do Republiky.
Slovaci, co sa musi stat, aby sa tieto zufale preferencie zasadne zmenili ?
Mame sice do volieb este 2 roky, ale neverim, ze sa nieco zmeni.

Prílohy:

prieskum_04_2022.jpg
prieskum_04_2022.jpg 57 KiB thumb_up0thumb_down

koalicie.jpg
koalicie.jpg 99.36 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2022 - 09:46:33
01
na jednu stranu, Jezus-ov prispevok je vela vravny a vela pravdovravny. Na druhu stranu, ano, ozaj je velky problem s nedostatkom slusnej a schopnej politiky na slovensku. Vsak si len vezmime:
SAS: stala na pokraji rozpadu uz asi viac krat ako matovic zvolaval odvolavanie smerackych vlad
PS+SPOLU: kolko schopnych/slusnych ludi tu ostalo po neuspesnych volbach, SPOLU sa navyse vlastne uplne pretransformovalo okolo inych ludi
ZA LUDI:....
Siet...

a co dalej?
KDH?
OLANO?
SMER(odina)?
HLAS?

....
No a aby som rozvijal svoju myslienku dalej - politicka kultura, vedenie ludi - pocnuc mladezou - k orientovaniu sa v politike - ja neviem kto sa kde pohybuje tunajsie osadenstvo, ale dam svoj pohlad, svoje skusenosti - dnes mam 30r, stredu skolu som teda zacinal-koncil 15-11r dozadu. Bola to "prominentna" stredna skola v BA, zevraj 1 z 3 najlepsich na SVK. Napriek tomu, za 4 roky bola 1 "politicka" beseda, a aj ta bola od SMER-u. Ziadne ze zapajanie mladeze do politiky... Potom vysoka skola, FMFI UK - no tuna uz existovalo nieco ako "studentska rada" - ak niekto velmi chcel, tak sa mozno do nej aj mohol zapajat, ale fuh, co robila? Kto do nej patril? No okrem toho ze boli 1 volby za tych 5 rokov kedy sa zrazu rozdavali letaciky s nejakymi tvarami studentov s heslom "zvolte MNA"...
No a navrch toho vsetkeho, o jedinom "mladeznickom politickom spolku" o ktorom som realne pocul, je ten od SMER-u. Pre tu srandu, prave som zistil ze SaS Ma "nieco" tiez, no neviem, ale na zaklade ich web-strany, ak takto mladeznicka vyzera aktivita ustalenej parlamentnej politickej strany...

A co nam teda ostava ked politicke strany z tych desiatok milionov € co dostavaju nefinancuju taketo aktivity? hlavne:
1) politicka vychova v skolach - vela stastia...
2) politicka vychova v domacnostiach...
hmmm, len touto kratkou uvahou momentalne sam pre seba dochadzam k zarmutku, ze na slovensku sme odkazani na "politicku mobilitu". A na zaklade toho ze viem ake smutne je to s tou "socialnou mobilitou" na SVK, tak vela optimizmu na nadchadzajuce roky veru nemam.
11.04.2022 - 10:19:16
03
dam pohlad z byvaleho velkeho okresu z ktoreho su 3 - TO, PE, BN - ludia natlaceni vo fabrikach so "zakladnym" vzdelanim ktori o dost prisli ked rus odisiel. po novom - co malo vysoku skolu odtialto odislo - lebo boli v mensine bez serioznej prace. s novymi investormi sa stalo to iste - ludia so "zakladnym" vzdelanim naspat do fabrik. bez vlastnej hlavy, bez kritickeho myslenia. ked si pozries vysledky volieb v tychto okresoch vidis kto tu zije.
treba sa zamysliet kto je tu vacsina a ci si alebo niesi v mensine. a vieme ako to s mensinami chodi. bud sa prisposobis alebo odides.
11.04.2022 - 10:40:22
04
Doplním príklad z dnešného rána: prednosta významnej kliniky, vo svojom odbore kapacita na Slovensku a v určitých špecializáciach kapacita v strednej Európe, žiadny dezolát, práve naopak - liberálne orientovaný vedec a praktik ... tak mi dnes vykladal, že to darovanie S-300 nebolo právne v poriadku, pretože Lavrov povedal, že v zmluve o S-300 medzi SK a RF bolo ustanovenie, že ho nemôžeme dať tretím stranám.

Tak ak veciam a súvislostiam nerozumejú napríklad vysoko kvalifikovaní lekári, tak nemajme očakávania, že veciam a súvislostiam rozumejú jednoduchší ľudia...

Tie voľby dopadnú veľmi zle.
11.04.2022 - 10:50:26
01
spytal si sa ho ci napadnutie Ukrajiny Ruskom bolo pravne vporiadku?

Pre Rusko su medzinarodne dohody zdrapom papiera. Nevidim jediny dovod preco by civilizovany svet mal dodrziavat akekolvek dohody s Ruskom, ked to nerobia ani Rusi.
11.04.2022 - 11:01:03
017
Je skoro jedno ako dopadnú voľby v tých preferenčných detailoch. Jak to stojí, evidentne všetko závisí od toho, či Pelle pôjde do koalície so Zmerom alebo nie. Na ostatnom moc nezáleží, realisticky vzaté. Ak teda NAKA nezamieša karty :)
11.04.2022 - 11:05:43
00
Bencik :y:
https://dennikn.sk/minuta/2805957/?ref=mpm
11.04.2022 - 11:45:12
011
no a tu je to s cim by chcela uz asi mensina bojovat - slusne a pravnou cestou???
https://www.aktuality.sk/clanok/SEvf1ly/utoky-na-znamych-zdravotnikov-pocas-pandemie-viacero-podani-sa-skoncilo-jednym-pokarhanim/
11.04.2022 - 11:53:49
00
Jaroh napísal:
...Tie voľby dopadnú veľmi zle.


Tak ako uz mozu dopadnut nasledujuce volby? Len a len zle. Vsetko nam zdrazuje, Soros nas chce stale ovladnut, energie nebudu take lacne ako za "Fica", vlada kasle na svojich obcanov, ukrajinci maju zoo a dialnice zadarmo a hlavne...kriticke myslenie ( alebo aspon myslenie ) vacsini ludi je na hodnote teplot zauralskej oblasti Ruzka :(
11.04.2022 - 12:05:23
114
Matúš, nestraš
11.04.2022 - 12:08:32
00
Minimalne by museli za tie dva roky zatvorit velke ryby a zhanat celke majetky a to vsetko v ramci zakona - legalne.
Spolieham trosku na Hamrana, ze to bude tlacit a nic sa nebude zametat pod koberec.
11.04.2022 - 12:10:13
03
Hamran sám ale nič nezmôže tu treba komplet prekopať súdnictvo a prokuratúru!
11.04.2022 - 12:14:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up