vôbec nechápem o čo ti ide. tá vidla je vzduchová, prečo by nutne mali byť tri písmenká AIR uvedené v špecifikácii?
https://www.srsuntour.com/ga/products/fork/XCR34-Boost-6232.html

presne táto vidla je uvedená v špecifikácii aj v .pdf od výrobcu
https://www.dema.bike/bicykel/2022/10678-flow-29?do=print
17.04.2022 - 10:45:57
00
Vidím, že nechápeš. Tá vidlica sa robí vo verzii AIR spring alebo COIL w/ Preload adjuster. Je to uvedené aj v tvojom odkaze na stránke SR Suntour. Pri špecifikovaní si môžeš vybrať, či si objednáš vidlice AIR alebo COIL. Ďalej si môžeš vybrať zdvih 100, 120, 130 alebo 140mm zdvih.

"Exploded view" pružinovej verzie: https://www.srsuntour.com/typo3conf/ext/dstore/binary.php?BinaryCodeID=4419&view=pdf&fn=SF18XCR34-DS-Coil-Boost-LOR-15QLC32-110-29,27.5+%20-130.pdf

No a teraz sa vrátime k meritu veci. Reagovala som na príspevok jozefnec00" V popise mnohokrat pisu, ze vidlica je vzduchova". Takže sa opäť pýtam. Ktorý predajca uvádza, že e-bike Dema Flow 2021 je špecifikovaný so vzduchovou vidlicou?
Odkaz ktorý si uviedol v špecifikácii od výrobcu je model 2022. Ale môžem ťa ubezpečiť, že aj na modely 2022 je špecifikovaná pružinová vidlica.

Prílohy:

SR_XCR34LOR.png
SR_XCR34LOR.png 79.21 KiB thumb_up0thumb_down

17.04.2022 - 11:09:53
02
to si mohol napísať aj hneď a nie tu riešiť logické hádanky :) aspoň sme sa dozvedeli niečo nové.
17.04.2022 - 11:32:38
00
Naozaj si to mohol napisat hned, pretoze tu je predsa tiez uvadzana ako vzduchova.
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/vidlice-a-tlmice/odpruzene-vidlice/vidlice-29/sr-suntour-xcr-34-lo-r-boost-130-mm-29-odpruzena-vidlica-cierna-akcia.html

    17.04.2022 - 12:49:24
    00
    Dobre píšeš. Vidlica u bicykla nie je jednoznačne špecifikovaná a zákazník môže byť vovedený do omylu. Keď poznáš vidlicu pod názvoslovým z eshopu na MTB s popisom vzduchová, nájdeš také označenie vidlice u bicykla, predajca ti nič nepovie ... a je sklamanie. Kristine vďaka za popis ako to je.
    17.04.2022 - 12:59:14
    11
    sorcerer napísal:
    to si mohol napísať aj hneď a nie tu riešiť logické hádanky :) aspoň sme sa dozvedeli niečo nové.

    Logickú hádanku si si vytvoril sám. Je potrebné nie len vedieť čítať, ale aj pochopiť písaný text. Ešte raz zopakujem a prosím prečítaj si moje predchádzajúce príspevky. Reagovala som iba na príspevok, že v popise Dema Flow je "mnohokrát, že vidlica je vzduchová a teda zákazník sa môže cítiť sklamaný". Ja som iba požiadala o odkaz, ktorý by hovoril o vzduchovej vidlici v popise k ebajku. Nič viac som nežiadala. Ja totiž na 100% viem, že vidlica pre modely 2021, 2022 ani 2023 nikdy nebola plánovaná vzduchová. Na stránke Dema nie je uvedený v popise vzduch ani AIR. Väčšina e-shopov preberá od Dema Senica tzv. Feed, ktorý v sebe nesie rovnaký názov aj popis ako na webe Dema. A preto ak by niekto uvádzal vzduch, tak by to znamenalo, že to do e-shopu "nahadzoval" ručne a urobil chybu. Mala som v úmysle e-shop s takýmto nesprávnym popisom upozorniť na nesprávny údaj. Nič viac, nič menej.
    Sám si uviedol, že pri vidlici chýba slovíčko AIR. Ale aj napriek tomu si sám seba presvedčil, že je to nepodstatný detail. Takže nabudúce ak niekto bude kupovať bajk s osadením Sram XX1, môže byť sklamaný, že nemá elektriku, lebo chýbajúce označenie AXS nebude brať do úvahy?
    17.04.2022 - 18:23:08
    01
    všeobecne sa má za to, a mnohí to tu potvrdia, že XCR vidly sú vzduchové a XCM strunové. preto automaticky väčšine naskočí myšlienka, že vidla v špecifikácii tohto bajku je vzduchová. btw. podobný príklad je vidla RS Silver 35, tiež sa robí vzduchová aj strunová. keby si tak napísala v príspevku "chalani dajte si pozor XCR sa robí aj aj a tam je pes zakopaný" nemusíme to tu riešiť a vadiť sa.
    17.04.2022 - 20:34:29
    00
    Nechcela som sa vadiť. Chcela som odkaz na predajcu a upozorniť ho na chybu. Nič viac. netušila som, že neviete, že XCR sa vyrába aj COIL aj AIR. Tých verzií čo si môžete objednať je veľa. Zdvihy, bez lockoutu, lockout na korunke, remote lockout, nastavenie tlmenia LOR, bez nastavenia tlmenia, so striebornými nohami, s čiernymi nohami, ... Je to totiž verejne dostupná informácia na stránkach výrobcu. Odkaz na web výrobcu si dal aj ty osobne. Možno niekomu príde vhod aj informácia, že vidlice XCM a nižšie (XCT a XCE) sa vyrábajú v Číne. XCR je už kvalitnejší model vyrábaný vo fabrike na Taiwane.
    17.04.2022 - 21:40:35
    02
    Nechela ale vadis sa ako by sa siel svet zrutit kvoli jednej vidle😎😉
    17.04.2022 - 22:41:59
    00
    keyboard_arrow_up