Ale tu nie je problém s tým,že niekto má jednu podložku pod predstavcom, ktorá má 1-1,5cm.Tu je problém,že nesprávne zvolené veľkosti rámov sú potom ,,modifikované" príliš veľa podložkami+ brutálne vysunutou sedlovkou.
Lenže tu v tejto téme je zbytočné riešiť veľkosť rámov,pretože aj keby sem niekto dal XXS bicykel na ktorom by bolo pod predstavcom 20cm podložiek a sedlovka vysunutá 60cm,tak sa tu nájdu ľudia,ktorí napíšu kadejaké pseudodôvody prečo je to o.k. :D
18.04.2022 - 22:57:28
05
Optimus napísal:
Ale tu nie je problém s tým,že niekto má jednu podložku pod predstavcom, ktorá má 1-1,5cm.Tu je problém,že nesprávne zvolené veľkosti rámov sú potom ,,modifikované" príliš veľa podložkami+ brutálne vysunutou sedlovkou.
Lenže tu v tejto téme je zbytočné riešiť veľkosť rámov,pretože aj keby sem niekto dal XXS bicykel na ktorom by bolo pod predstavcom 20cm podložiek a sedlovka vysunutá 60cm,tak sa tu nájdu ľudia,ktorí napíšu kadejaké pseudodôvody prečo je to o.k. :D

Pesne tak suhlas na 100% to je to co som v podstate napisal v svojom prispevku.
18.04.2022 - 23:53:34
00
Joe70 napísal:
Tie podložky ničomu nevadia ani vizuálne. To niekto vymyslel, že podložky sú zlo a niektorí to majú ako modlu. A nie každý je pretekár a potrebuje byť o 0.0 nič rýchlejší, ale preferuje pohodlie. Podľa mňa je oveľa väčší hnus niečo takéto bez podložiek.
Príloha:
73980-look-bicykel-675-light-105-46ecf066a79e065242952b30d1e5c7dd.jpg

Ako toto sem neplet, toto nie je design to je hruza a sem urcite podlozky nepatria ram ani ryba ani rak ani race geo ani endurance proste francuzky nepodarok??
19.04.2022 - 00:02:47
01
peniakfoto napísal:
Ja by som tym mudrlantom tu vo vlakne doprial dlhe nohy a kratky trup .... sa mudruje krpatym s kratkymi nohami :D

A co taki co maju dlhy trup a kratke nohy... co potom s nimi a s geometriou...??
19.04.2022 - 06:10:37
01
pre takych su kolobezky :)
19.04.2022 - 07:24:24
04
ddemo napísal:
A co taki co maju dlhy trup a kratke nohy... co potom s nimi a s geometriou...??

Vsetko sa da krasne premysiet, naladit aby to bolo dobre, funkcne, esteticke. Len niekedy si niekto vysniva svoju znacku, model a to je chyba lebo pre rozlozenie jeho telesnych proporcii a stylu jazdu nie je vhodny a treba hladat inde. A to je casto kamen urazu, ze sa zoberie nevhodny model a potom zacinaju upravy, ktore to uz moc nezachrania, ale vysledok je taky, ze bicykel uz nevyzera ako bicykel ale je s toho akysi divny hybrid. Priciny? Nevhodna geometria/velkost. To su 2 faktory, ktore treba zvazit velmi dokladne. Priklad? Kupim race geometria a este k tomu velky ram, sadnem a cudujem sa "preco je ten kokpit tak daleko, a ako to je nizko" to nie je dobry bicykel povies si, ale pozor jemu nic nie je len si si zle vybral. A uz to ide povodny napr 110mm predstavec sa meni na 90mm s povodnych negat -11 stupnov na pozit +6, nestaci to tak dame este 4 podlozky +4cm na stack a uz je dobre parada citim sa fajn. Ano uz ano, ale co sa stalo s bikom? Vyzera to hrozne. Preco? Lebo si race orientovany bike posed prerobil na endurance . Pytam sa preco si si nekupil endurance geo kde stacili spravit micro upravy a bolo by to fajn. Z mojho pohladu neexistuje zla postava na bike existuje len zle zameranie sa na vyber. (Samozrejme pisem o akceptovatelnych telesnych disproporciach +-, nie o tom kde uz samotna nerovnovaha je v podstate zdravotny problem, vada).
19.04.2022 - 11:25:49
06
to je narocne vyberanie, bicykle pod 54 su smiesne, vyzeraju ako odrazadla, 60 a viac skarede.. komplet vsetky... clovek aby sa tu inak pomaly aj bal nejaky ten bike dat, lebo sa mu dostane hejtu od nastreku cez velkost, podlozky, predstavce az po capicky na ventiloch... sak trochu tolerancie, nie kazdy je tu KOMak a len tesne druhy za Saganom.. vacsina ludi, co sem svoj bike da, tak je s nim asi spokojna a paci sa vlastnikovi, tak to tak berme.. peace
19.04.2022 - 11:37:15
012
Suhlasim s tym, ze kazdy nech ma co chce (aj ked to nie je castokrat vhodne), ja osobne nekritizujem ked sa mi bike paci dam palec ked nie tak to ignorujem, ale rozhodne netreba nikoho heitovat. Treba jazdit, uzivat v zdravy, relaxovat. Toto je to co potrebujeme vsetci co sme tu. Inak zaujimavy tvoj pohlad 54 maly 60 velky pacia sa ti vobec road bike? Ako hardware?. Prave tie stredne velkosti 53-56 su akysi sweetspot a vyzeraju asi najlepsie, ale zas len moj uhol pohladu. Ale ked raz ma niekto 198cm tak si asi 54 nekupi a bude sa zameriavat na adekvatnu velkost co su uz tie velkosti na konci, ale ked taka pasuje tak musi byt inak by dotycny mohol na cestnu cyklistiku zabudnut.
19.04.2022 - 12:00:00
01
Ono telo sa casom prisposobi ak sa chce a aj race geo ktoru som mal ja a velmi mi nesedela mi uz teraz pride lepsia. Mal som 11cm predstavec, menil som za 9cm ale casom som sa uz vyjazdil a vratil som naspat 11cm a neskor dokonca som pridal na 12cm. Keby som si vtedy kupil endurance tak by som zas musel menit cely bike alebo by som sa do race geo ani nedostal.
19.04.2022 - 12:12:38
00
Treba kúpiť taký rám, aký je dostupný. Ruky a nohy sa prispôsobia a dorastú/zakrpatia 😊
19.04.2022 - 12:23:06
04
Trochu k teme. Mozete teraz rozanalyzovat co je zle na mojom :)

Prílohy:

490BC6C3-3B75-4D58-B73B-B2F4DC1B94C5.jpeg
490BC6C3-3B75-4D58-B73B-B2F4DC1B94C5.jpeg 500.72 KiB thumb_up0thumb_down

19.04.2022 - 12:25:18
018
scarinko napísal:
Ono telo sa casom prisposobi ak sa chce a aj race geo ktoru som mal ja a velmi mi nesedela mi uz teraz pride lepsia. Mal som 11cm predstavec, menil som za 9cm ale casom som sa uz vyjazdil a vratil som naspat 11cm a neskor dokonca som pridal na 12cm. Keby som si vtedy kupil endurance tak by som zas musel menit cely bike alebo by som sa do race geo ani nedostal.

To bud rad, ze to takto dopadlo, ze si sa len "hral"s dlzkou predstavca, ale to si ty iny moze mat trvaly problem, ktory vedie az k predaju lebo je to neakceptovatelne.?
19.04.2022 - 12:25:23
00
a pritom stačí nedať bike do galérie na fórum :P a dá sa jazdiť na hocičom, čo nebolí
19.04.2022 - 12:26:53
012
Vela robi ohybnost tela. Ked clovek zacina alebo prechadza z mtb pripadne krosoveho biku tak nie je zvyknuty na taky drop a trva to dost dlho kym sa ten chrbat, ramena atd priaposobia. Vela robi aj cvicenie a strecing na ktory vela ludi vratane mna dost kasle. A to ci je nieco skarede alebo pekne je silno subjektivna zalezitost.
19.04.2022 - 12:28:36
06
k tomu posedu mám jednu poznámku, minulý rok som mal veľké problémy s krížami s lopatkami a následne vlastne s celým chrbtom. Nejaký čas som nemohol behať ani jazdiť v teréne. Ale na kone, ktorá má dosť natiahnutý posed som mohol jazdiť celý čas, takže za mňa úplne nechápem tú endurance geometriu pri cesťákoch, keď pohodlnejšie pre telo je to keď si viac natiahnutý ale samozrejme nesmieš byť navalený na rukách
19.04.2022 - 12:32:28
02
cron
keyboard_arrow_up