https://www.pneumatiky.sk/pneumatiky/bf-goodrich/all-terrain-t-a-ko2/
Kazda terenna pneu je horsia na zasnezenom asfalte.
21.04.2022 - 21:00:19
10
FeroR napísal:
Ak nemate na buducu zimu pneumatiky,
dorazne ich odporucam objednat hned.

dovod? cena alebo dostupnost?
21.04.2022 - 21:02:51
00
za mna takisto bf goodrich, popr protektory vranik green diamond.

problem zacina s vystuzou. cena ocele stupla z 600 na skoro 1400e bez dph, dochadza priemyselna sadza, ktora sa pouziva pri vulkanizacii pneu. jednoducho dochadza matros
21.04.2022 - 21:06:59
02
aha lebo neviem ci to auto prezije leto tak sa mi nechce kupovat teraz nove gumy - vyssia cena by ma az tak netrapila pokial to nebude uplny ulet.
ale po tej tvojej odpovedi mi nieco vravi ze by som mal nakupit gumy na bike do zasoby :lol:
21.04.2022 - 21:12:18
01
FeroR napísal:
Ak nemate na buducu zimu pneumatiky,
dorazne ich odporucam objednat hned.

Zrovna dneska som bol nato upozorneny pri prezuvani a zisteni ze zimne mam uz suce na vymenu. Ako vo viacerych odvetviach, nedostatok materialu a ten skupuju najvacsie gumarske firmy, mensi vyrobcovia budu bojovat o prezitie. Zaroven sa da ocakavat narast cien, uz teraz je nedostatok lenych pneu, este ze som minuly rok kupoval nove. Rovno som objednal odporucene Nexen winguard snow g3, vraj dobra kvalita za dobru cenu, ani som nejak nedumal a neporovnaval…
21.04.2022 - 21:15:19
00
valecek napísal:
za mna takisto bf goodrich, popr protektory vranik green diamond.

Mal som green diamond, vobec nedoporucujem.
21.04.2022 - 21:19:25
00
ani v cistom terene ? u nas to vo velkom beru polovnici a lesaci. vraj tie grafitove castice v tom funguju na snehu a v terene
21.04.2022 - 21:21:11
00
Nieco funguju, ale su to nevhodne gumy na asfalt pre hadzavost a zmes rychlo stvrdne.
21.04.2022 - 21:55:51
00
lukas6s8p napísal:
Keď sme pri gumách, odporučí mi niekto prosím terénne gumy na RAV4 215/70 R16 použiteľné aj na zasneženom asfalte, ale hlavne aby zvládali strmý výjazd po blate a mokrej lúke? Na spotrebe, hlučnosti, životnosti nezáleží, na cene áno :)

Pneu vranik, mám osobnú skúsenosť aj s reklamáciou.
22.04.2022 - 02:17:03
10
Aktuálne BF Goodrich All-Terrain T/A KO2 majú svojim agresívnym vzorom a bočnými štupľami veľmi blízko k MT-čkam. Na XJ-čku s ním so zadokolkou prejdem neuveriteľné veci. Na asfalte však idem bokom aj za sucha, na snehu a za mokra treba opatrne. Ale každý snáď prispôsobuje svoju jazdu podmienkam a autu. Ako budget verziu, použiteľnú na denné jazdenie, odporúčam Matador Izzarda MP72 A/T2. Hlučnosť a spotrebu výrazne nezvyšujú a pri správnom tlaku sa nestratia ani v blate (ale je nutný výkon auta, aby sa čistili).
22.04.2022 - 10:42:41
11
lukas6s8p napísal:
Keď sme pri gumách, odporučí mi niekto prosím terénne gumy na RAV4 215/70 R16 použiteľné aj na zasneženom asfalte, ale hlavne aby zvládali strmý výjazd po blate a mokrej lúke? Na spotrebe, hlučnosti, životnosti nezáleží, na cene áno :)

BF Goodrich AT nebrať! Na mokrom asfalte a nebodaj snehu alebo tráve je to po čase čistý prúser. Ja ich kupujem na Land Cruiser, ale kvôli bežnému (islandskému) terénu, tam sú skvelé. No ich špecialitou je, že po 10k km sa im úplne zmenia jazdné vlastnosti a to mokro vôbec nezvládajú.

Kedysi som čítal rozhovor s nejakým riaditeľom od Michelinu, ktorý zhusta robil PR svojim celoročným gumám, a tam spomínal aj *****, čo robia výrobcovia (samozrejme iní, Michelin zaručenie nie) . Tu je to prerozprávané. Napríklad to, že navrch sa dáva lepšia zmes, a tá keď sa po pár tisícoch zoderie, k slovu sa dostáva menej kvalitná. To by celom zodpovedalo mojej skúsenosti, mohlo by to byť vysvetlenie. Vraj to je pomerne bežné.

Na US fórach si ako veľmi dobrý univerzál pre RAV4 chvália Falken Wildpeak A/T Trail, občas ich vidím aj na IS ravkách. Keď dojazdím fabrické tuším Continentaly, dám ich na ravku aj ja.
22.04.2022 - 10:44:02
10
Dik za skúsenosť. Našťastie BF G. sú v tom rozmere nedostupné (ak som dobre hľadal). Vraníky asi podobne. Musím ešte pozrieť do techničáku, či je tam alternatívny rozmer. Priznám sa, ešte som ani sám nezisťoval, aké su možnosti, myslel som, že bude z čoho vyberať. Teraz sú na aute úplne zodraté zimné 10 ročné gumy, tak možno by stačili aj cestné zimné a bude to riadny rozdiel. V júni ma čaká STKčka, servisák, čo mi ju robí sa tváril, že prejde aj so starými, ale tatko, čo na aute jazdí chce nové. On inak jazdí po okreskách max. 80 (takmer nevodič, autom začal jazdiť až na dôchodku, keď mu začalo odchádzať koleno), tak na tom ako sa budú gumy správať na ceste naozaj nezáleží, ale blbé je, keď v daždi musí nechať auto 500m pod chalupou a zbytok peši.

Inak predvčerom sa jeden kamarát pýtal, či nedáme Island tento rok.. Predtým ako som kúpil RAVku, som aj špekuloval zobrať lepší offroad, práve kvôli Islandu (trajektom), ale prešlo ma to.

tmax
dik, vyzerajú dobre, aj cena a dostupnosť, aj RAVka 2.4i má trochu sily navyše na vyhadzovanie blata :D (na biku milujem, keď offroadisti jazdia do kopca s preklzom)
22.04.2022 - 15:45:57
00
Takze s Loganom MCV si sa uz rozlucil, ci ho stale mas a Ravku teda pouziva otec?
22.04.2022 - 16:14:58
00
RAVka je tatkova, len sa o ňu starám. MCV dúfam že ešte 2 STKčky vydrží a na viacdňovky a zahraničie som kúpil Ducato.
22.04.2022 - 16:26:39
03
Ja tiez odporucam BF Goodrich G-FORCE WINTER 2, mal som ich iba par mesiacov ale boli velmi dobre
23.04.2022 - 11:03:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up