Tiež som mal na hovno zuby na kazete a aj mala vakel. Takze som dal novy rafik, xt náboj, slx kazeta, xtr reťaz, xt salter a xt radenie.
26.01.2022 - 19:39:45
00
13r syn mal bajk so SX, chvilu to radilo dobre, ale potom ako ohol patku a po narovnani uz to blblo. Po vymene patky zase chvilu dobre ale nasledne sa to velmi rychlo rozstelovalo.
Moj nazor je, ze mlady proste neradi s citom a hadze tam prevody hlava nehlava, a plastove SX na taketo chovanie fakt nie je stavane. Po nejakej dobe ma uz prestalo bavit to furt stelovat a aj tak to nebolo ono. Kupil som Salter a packu SLX a prehodil a odvtedy som sa toho nechytil. Takze ku SX je toto moja skusenost. Ja mam na bajku GX a to ide ako hodinky, ale je pravda ze sa snazim radit jemne s citom.
27.01.2022 - 09:59:39
03
MartinSidlik napísal:
kazeta sram sx (pg1210) na orechu mt400 od shimana aj napriek tomu ze je poriadne dotiahnuta ma vôlu do strán, myslím to tak že ked chytím kazetu oboma rukami za najvacsi pastorok a kolmo na orech, dokazem s kazetou do kazdej strany hybat pár mm. Preto sa bojim keby aj kúpim slx prehadzovacku, ci nebude tiez radit na prd.


Ahoj, riesil som uplne rovnaky problem pred casom, ta kombinacia orech +kazeta je cele zle. po vymene orecha to fungovalo bez problemov s prehadzovacom NX - vakel na kazete nebol. Cize - nie som si isty ci ti vymena saltra pomoze.
10.02.2022 - 08:46:49
10
A nestačilo tam dať podložku?
12.02.2022 - 19:13:16
00
uz ste sa niekto stretli s SXkom ktore neslo nastavit? Ide ma urvat z kamosovho biku,uplne novy z predajne ,0 km nabehane,bohuzial kupovany v polsku a ma radenie SX a ani za boha to nejde nastavit. Neradi to dobre ani hore ani dole,retaz skace po kazete aj ked sa neradi,niekedy pri zaradeni skoci o dva prevody a niekedy ani o jeden,nedokaze z najvacsieho kolecka zhodit retaz...v zivote som nevidel takuto prehadzovacku. Ten bike je v podstate nepojazdny lebo prehadzovac si robi co chce. Prehadzovacka ma neskutocny vakel,podla mna ani nieje mozne to nastavit s takou volou.

Mame v parte kamosa co ma tiez SX a jemu to funguje,tak isto som mu to nastavoval ja.
Je mozne,ze su tie prehadzovacky od vyroby take rozdielne ? Ze jedna je OK a druha uplny odpad? Na nete je vela staznosti,ze to neradi dobre a ani som necakal,ze to bude svakat ako XTcko ale toto je uplna tragedia. Dnes to idem zaviest do servisu a som zvedavy co na to povedia.
22.04.2022 - 13:43:23
00
Na to sa neda nic ine povedat nez ze Sx . Cim skor vymenit
22.04.2022 - 14:13:30
00
Aka tam je kazeta? Toto mi robila microspline, alebo ako s volala
22.04.2022 - 14:14:41
00
kazeta tiez sram SX 1210 ci ako to oznacuju,keby to bol moj bike uz je davno v popolnici ale chalanisko kupil lacny bike a nechce do toho davat dalsie peniaze tak este skusim ten servis ak by na to mali nejaku fintu ale pochybujem,ze to nastavia. Ak nic tak sa dozadu kupi NX/GX prehadzovacka a hadam to pojde,ale ako vravim chalan do toho nechce tlacit peniaze
22.04.2022 - 14:24:07
00
Ak chceš, jednu jazdenú GX prehadzovačku mám doma. Môžem mu ju darovať. 30.4. máme cykloakciu a mal by prísť aj kamoš zo ZA. Mohol by ti ju aspoň priblížiť do ZA, teda ak si z Lietavy. https://fb.me/e/1wUKaow7y
22.04.2022 - 14:44:12
01
pozri najprv,či nie je niekde škripnutý alebo zalomený bowden,pri SX sa musí lanko pohybovať úplne lahko,inak to nenastaví ani kúzelník
22.04.2022 - 14:59:40
00
bowden nieje skripnuty,lanko ide lahucko skusal som ho drzat v ruke a radit,patku v rame som dotahoval,rychloupinak som dotahoval,dorazy nastavene B skrutka nastavena pomocou tej SRAM plastovej srandy aj kazetu som zhadzoval a nanovo vyskladal a dotiahol...fakt sme sa na to aj s bratom divali a nikto z nas nechapal co ta prehadzovacka robi
22.04.2022 - 16:18:14
00
Nahodiť 12sp Deore šalter (ano funguje to so Sram radením) a ušterí pomerne dosť peňazí voči NX či GX šaltru... s SXkom mám reálne také skúsenosti že kus od kusu funguje inak. Keď má nový šalter výkyv čapoch taký, že spodná kladka lieta v pohode aj centimeter do strán tak to nevyladí nik...
24.04.2022 - 13:38:07
00
Ziadaj o servis a ak zistia vadny kus, nech vymenia za typ B1, lebo to sú schopnejšie verzie SX prehaziek.
24.04.2022 - 22:38:47
00
[quote="@1809422"]Tiež som mal na hovno zuby na kazete a aj mala vakel. Takze som dal novy rafik, xt náboj, slx kazeta, xtr reťaz, xt salter a xt radenie.[/quote
Nový rafik?! A načo?
24.04.2022 - 22:40:52
00
SX, NX, GX,
mám teda skúsenosti s NX a SX na e-bike Haibike, a mám zlé skúsenosti s SX na bike GHOST NIRVANA. Na ebikoch mi to fungovalo excelentne aj pri najnižšej rade, ALE na mechanike GHOST NIRVANA ma ide urvať. Podľa všetkého je to aj problém dĺžky zadnej stavby, kde problémy s radením pri týchto radách robí práve krátka zadná stavba. Nie som odborník na tieto veci, ale sedliacky rozum mi hovorí: nekupuj bike s radením SRAM ak je počet článkov reťaze menej ako 122. To sú moje osobné skúsenosti. Netvrdím, že sa nemôžem mýliť, ale to je realita, s ktorou som sa stretol u bicyklov s SRAM radením.
20.08.2022 - 01:32:33
00
keyboard_arrow_up