Viem co chces povedat, ale bojim sa ze potom uz budem moc rychly, ako aj Nino povedal :lol: Skor ci neskor pri tom skoncime vsetci, dovtedy budem bojovat 8)
22.04.2022 - 14:51:07
00
Keby som mal FS nejaký DH bike s teleskopom toež by som bol dolu kopcom rýchlejší ak by som si to meral na čas. Ale prečo by som to mal robiť. Aj s najlacnejším Ferrari by som bol na cestách rýchlejší ale prečo by som to robil.

Dobre, aj keby som mal obyčajný FS XC bol by som možno rýchlejší o pár sekúnd aj hore kopcom ako na svojom HT. Ale tiež prečo by som kvôli tomu mal chcieť full?
22.04.2022 - 15:17:36
02
Kvôli bezpečnosti a pôžitku z jazdy. O to hlavne ide, nie?
22.04.2022 - 15:19:19
07
... takže kto nemá teleskop má nechať stát bajk v pivnici lebo si to neužije a hazarduje zo zdravím ? A keď idem na MTB po asfalte tak ho mám niesť na rukách lebo veď neni to žiletka ?
22.04.2022 - 15:35:57
00
DH bajk s teleskopkou som teda este nevidel, to uz skor na ziletke bude mat teleskopka vacsi vyznam :D
22.04.2022 - 15:39:48
01
milos21 Teleskopka ako taka sluzi len na pohodlne a rychle znizovanie a zvysovanie polohy sedla. Dolezite je to znizenie sedla preto aby ti v zjazdoch alebo technickych usekoch pri tlmeni nohami nezavadzalo. Cim dlhsi posed tym vacsi problem mas dat zadok za sedlo, hlavne ked ta moderna geo nuti jazdit na predok. Ak ti sedlo pri jazdeni nezavadzia v zjazdoch ktore jazdis alebo nemas potrebu jazdit ich rychlejsie ci istejsie tak sedlo davat nadol nepotrebujes. Nie vzdy ale potrebujes teleskopku ak chces znizit sedlo. Na bajku na ktorom 20km slapes do bikeparku a tam sa vozis cely den na lanovke ti ju netreba. Na bajku na ktorom davas hrebenovku niekde v horach je to uz fajn vec - to je same nahor/nadol a ak si chces technickejsie zjazdy prejst istejsie/rychlejsie tak nechces kazdych 500m zastavovat a znizovat/zvysovat sedlovku. Vies to samozrejme zvladnut i s vysunutou sedlovkou ale uz je tazisko vzadu, tazsie sa ti zataca, musis ist pomalsie a kazdu chvilu ti moze niekde v zakrute ustrelit predne koleso. Na XC ak vies tu teleskopku vyuzit tak tiez dava zmysel, staci pozriet ako vyzeraju moderne xco trate, uz tam mas i nejake dropy, skoky, tazsie technicke veci a uz sa moze stat ze tam s vysunutou sedlovkou stracas cas.
Sam nie som moc zastanca teleskopiek na vsetko, dost ludi sa s nimi naucilo pracovat sposobom rovny 10m usek dolekopcom tak si znizim sedlo. Napriklad mne na trailove jazdenie staci rychloupinak, na kopci znizim, pod kopcom zvysim, stratim par sekund a aj ked to tocim nonstop dookola tak ma ta pauza nezachrani. Ak by som ale isiel pretek co by mal napr 5 koliesok na traily tak tam by som uz teleskopku vyzadoval. Ale napr i na enduro pretekoch co som dakedy jazdil som odpozoroval ze aj s teleskopkou som ju dal dole na starte a hore v ciely rsky, a kludne mohla mat rs-ka dlhsi vyslap alebo kilometrovu rovinku za jazdy som sa packy nechytal, proste mi to nebolo treba. Vacsinu hrebenoviek som tiez zajazdil cisto s vysunutou teleskopkou na pohodu, ale boli i take kde som sa hral s rychloupinakom. Takze zavisi co kto jazdi a ako to pouziva, nenutil by som nikoho do teleskopky ani ju neodmietal. Pred par rokmi tu bol jeden extrem ked sa ludia vysmievali teleskopkam na bajkoch s vyssimi zdvihmi a naxc to byt proste nemohlo, teraz je tu druhy extrem ze sa ludia cuduju ked na xc-cku teleskopka chyba.

- sorry ja proste neviem pisat kratke prispevky
22.04.2022 - 15:57:26
06
Ohladom teleskopu to najlepsie popisala Gun Rita v tomto rozhovore tu https://youtu.be/c8xF43c0b08?t=294, totalne trafila klinec po hlavicke.
22.04.2022 - 15:59:33
14
foobar :)

Prílohy:

D973D7B5-23D3-4AA9-8B0B-2F370F620C2D.jpeg
D973D7B5-23D3-4AA9-8B0B-2F370F620C2D.jpeg 428.97 KiB thumb_up2thumb_down

22.04.2022 - 16:03:31
00
Dnes som isiel prvy vyjazd na Ripme ,teda na bajku s modernejsou geo.. No a strmsia sedlovka dala o sebe poznat tym ,ze ked som si chcel nejaky kopcek vydupat zo sedla ( na to je DW link bozsky), tak mi spicka sedla kolidovala so zadkom, teda na modernom trail bajku uz potrebujes teleskop aj pri jazde do kopca?
22.04.2022 - 16:20:15
00
martinkluckask hovorim, na ziletkach to ma vacsi zmysel :D

https://www.bikeradar.com/features/dropper-posts-in-the-tour-de-france-mavic-specs-them-on-neutral-bikes/
22.04.2022 - 16:24:38
00
Teleskopku ocenite az vtedy ked ju zacnete jazdit a odrazu ju vymontujete , zo zaciatku pamätám ako som frflal jaaaj lanko sa mi tu drie v páčke , dofuknuť to musím , bowden mi klepe v ráme , váhu to má , nepevné to je. Potom teleskop po dvoch sezonach vyberiete na repas a pôjdete pojazdit medzitým s pevnou sedlovkou a odrazu najdete a pocítite aj pozitíva ako aky lahky je bike a ako nemam to tazisko rozlozené vysoko ked chcem pumpnuť nerovnosť , ako sa mi teraz lahko tahaju skoky ale pri dopadoch opá ved ja nemam tolko miesta na balancovanie v bilancnom strede bicykla , a na tych technickych pasážach je to tazisko dole celkom vhod , nehovoriac o klopenkach a dospejete ku tomu aká je ta teleskopka skvelá vec aj napriek negatívam. Ja si uz jazdu bez teleskopu na mtb neviem predstavit.
22.04.2022 - 17:03:34
06
Gesker Vacsina co teleskopku maju ti daju za pravdu, vcetne mna. Nerozumiem ako niekomu moze vyhovovat davat si sedlo hore/dole manualne ?‍♂️
22.04.2022 - 17:36:12
04
Neuveris, niektori si ho dole-hore davat nemusia. ;) A uz dost tohto ospevovania, na to tu mate temu o teleskopkach. Tam sa potlapkavajte a uvtrdzujte ako sa bez teleskopky neda existovat. Toto je galeria bajkov.
22.04.2022 - 17:55:55
05
Súhlas. Aj bez teleskopky sa dá bez problémov existovať. Aj so 600mm širokými riaditkami sa dá bez problémov existovať. Rovnako ako kedysi... Ale už by som nechcela :$
22.04.2022 - 18:14:24
012
Jezus co sa ty staras o com my tu debatujeme? Tu clovek uz nemoze nic napisat bez toho aby ho tu niekto hned nezbuzeroval a necenzuroval. A ze niektori si sedlo davat hore/dole davat nemusia je asi kazdemu jasne lebo 100 ludi 100 chuti. Ale ked si niekto vysku sedla meni vedome a rad manualne a mohol by to robit pohodlne za jazdy 1 prstom tak je to minimalne trochu zvlastne.
22.04.2022 - 18:59:49
11
keyboard_arrow_up