Schvalne.. Daj cisla ze na takom 2hod behu to ako vychadza tempo / tep (voci max tep) pripadne ako si maval pred covidom
22.04.2022 - 15:04:31
00
našiel som podobné behy, jeden z jesene https://www.strava.com/activities/6093387903 a druhý keď už ten "covid" vyzeral dobre https://www.strava.com/activities/6803244049 - tepy veľmi podobné a tempo niekde úplne inde
Keď som sa na maratón hlásil tak som si naivne myslel, že v tomto tempe budem pokračovať celú jar na v máji ešte pridám :P
22.04.2022 - 15:17:18
00
lapaloma: cim menej budes behat, tym viac budes zregenerovany a menej unaveny :D .. podla mna behaj tak aby ta to bavilo, nic nesil a bude. A mozes pripadne behat aj s bajkom na pleci, natrenujes naraz oba :)
22.04.2022 - 16:09:26
00
Volodja zhodnut sa nemusime, niekedy je ale fajn vyliezt zo svojej bubliny... dal by som ti aj dalsie priklady, ale predpokladam, ze by si ich "vyvratil" argumentmi typu "tento sa nepocita, tento hral tenis ked mal 5"... ivan svoje treningove metody na tomto fore dlhodobo prezentuje, takze kazdy si vie urobit obraz, doba pokrocila, treningove metody tiez, hlavne smerom k individualite, pozor na spomienkovy optimizmus

moj posledny spam: https://www.runnersworld.com/training/a36301124/two-british-runners-used-cross-training-for-wins/

za mna bike a beh jednoznacne ano
22.04.2022 - 16:13:15
01
lapaloma, moja malickost by ti poradila urcite zaradit dlhe behy (2-3 hod ak chces bezat 4), kazdy vikend jeden, zacat zajtra, skoncit 2 tyzdne pred pretekom, potom uz len tapering. Uplne volnym tempom, bez ohladu na km. Mne po 3 hodinach behu zacal odchadzat zaludok, nohy by bezali dalej, ale to ostatne bolo peklo. A este sa naucit prijmat vodu resp. banan/gel aj po 3-4 hodinach.
drzim palce
22.04.2022 - 16:49:01
00
mirec16 napísal:
Volodja zhodnut sa nemusime, niekedy je ale fajn vyliezt zo svojej bubliny... dal by som ti aj dalsie priklady, ale predpokladam, ze by si ich "vyvratil" argumentmi typu "tento sa nepocita, tento hral tenis ked mal 5"... ivan svoje treningove metody na tomto fore dlhodobo prezentuje, takze kazdy si vie urobit obraz, doba pokrocila, treningove metody tiez, hlavne smerom k individualite, pozor na spomienkovy optimizmus

moj posledny spam: https://www.runnersworld.com/training/a36301124/two-british-runners-used-cross-training-for-wins/

za mna bike a beh jednoznacne ano


furt to nevidíš - ved to bije do čí, pozri si poriadne tie historické tabulky napr. na 10 000 metrov co som dal/nie ako píšeš rekordy, rekord je tam len jeden, ten čas na samom vrchu/, máš vo všetkom chaos, od terminológie až k samotnej vecnej podstate - co je kedy lepšie, máš to prevrátené naopak, to čo je podľa dosiahnutých výkonov lepšie označuješ za nejaké prežité a to co je v skutočnosti horšie - nové metódy, systémy s bicyklovaním, ... používané našimi bežcami v dnešnej dobe - to považuješ za správne, ešte furt ti v tom chaose informácii nedopli najjednoduchšie do očí bijúce veci - čo je lepšie a čo horšie, ved si pozri ešte raz poriadne akú hodnotu majú tie 25 a až takmer 50 ročné výkony a porovnaj so súčasnými, to snád nemyslíš vážne že ten rozdiel starého lepšieho a toho nového súčasného horšieho ktoré aplikujú slovenskí bežci nevidíš, to neni nostalgia, ... ale fakty ktorých ignorovanie tebou je nepochopiteľné

že za teba beh a bike ano ? ale tu sa nebavíme o tvojich hobbi výkonoch ale srekac dal otázku bike a beh u najlepších bežcov, pochopil ? pochopil si že bike a beh u bežcov ktorí chcú byť najlepší má byť - nie ? pochopil si už že prežité metódy ktorými dosiahli slovenskí bežci pred 25 až 50 lepšie výkony ako súčasní bežci novými metódami v súčasnosti - že tie prežité sú lepšie ? lebo novými metódami dosahujú u nás bežci v súčasnosti horšie výkony ? už polopatistickejšie to napísať nejde


Naposledy upravil ivan dňa 22.04.2022 - 18:18:48, celkovo upravené 1 krát.

22.04.2022 - 18:01:01
05
Napriek tomu, že nerozumiem Ivanovym bicyklovym tréningom, tak tu mu musím dať jednoznačne za pravdu.
22.04.2022 - 18:15:34
02
ivan má určite pravdu ?v tom, že súčasná slovenská bežecká špička sa ani nepribližuje k výkonom svojích predchodcov, vzorov....Ale nemyslím, že rozhodujúcim faktorom je bicykel ??
22.04.2022 - 18:17:47
03
ivan napísal:
označuješ za nejaké prežité a to co je v skutočnosti horšie - nové metódy

nechcem sa do toho miesat, ale presne takto to funguje dnes v IT :D .. inovacie :rofl: /inak ja moc skusenosti nemam, len trosku , ale z toho mala co mam, podla mna top behanie a bike dokopy nejdu, resp. bajker obcas behat ok, opacne asi moc nie, ostatne, fyziologia slapania a behu nie je uplne to iste/
22.04.2022 - 18:19:10
00
bladerunner napísal:
ivan má určite pravdu ?v tom, že súčasná slovenská bežecká špička sa ani nepribližuje k výkonom svojích predchodcov, vzorov....Ale nemyslím, že rozhodujúcim faktorom je bicykel ??


neni rozhodujúcim, tých blbostí co bežci v súčasnosti robia je viac, všelijaké výzvy, challenge, 12 hodinovky, spústa ročného tréningového objemu v kopcoch, nesystematický tréning s porušovaním zásad postupnosti, primeranosti a pravidelnosti, tréning nezohľadňujúci princíp superkompenzácie, ..., naši bežci hľadajú furt nové potenciálne lepšie metódy a nimi popritom všetko znegujú porušovaním tých základných, najjednoduchších troch princípov bez ktorých sa dalej nepohnú - postupnosti, primeranosti a pravidelnosti, chaotickým aplikovaním furt iných ,,nových,, - pritom oni v skutočnosti nie sú nové ale iné - vecí porušujú tie tri základné princípy

jednym z dôvodov je aj ponuka obrovského množstva ,,pretekov,, - cestných behov ktoré oproti minulosti ,,zdevalvovali,, pojem preteky, niekedy neexistovalo ísť na preteky s cieľom zabehať si, zúčastniť sa, predviesť najnovší outfit, kvalitnejšiu, rýchlejšiu obuv, ... na preteky sa chodilo len s cieľom súťažiť, slovo preteky bolo ,,posvätné,, ľudia išli na zriedkavejšie preteky ,,pokakaní,, nie vysmiatí, svet gombička, ... bola to veľká prestíž, ... aj to ťahalo výkonnosť hore

mirec16: a vieš prečo sú súčasní slovenskí bežci na svojom nízkom limite ? lebo svoj veľký potenciál rozmenia ,,novými,, blbosťami na drobné
22.04.2022 - 18:34:46
02
jasne ivan a teraz daj tu o treningu v 4000mnm, ta ja moja oblubena ? preco ty vlastne este nie si minimalne v SAZe? netusia o co prichadzaju

aspon citaj s porozumenim ked na nieco reagujes
22.04.2022 - 19:05:48
00
toto je všetko ? - zaručené internetové hejter frázy typu ,,čítaj s porozumením,, ešte si zabudol dat nejaký duchaplný facepalm :D nový, nie viac menej prežitý :D

akurát som našiel nejaké video, vraj akási pravidelnosť, ... ked sme boli naposledy v 1984 v Košiciach na pretekoch tak som mu požičal trenky :D

/osobák halfmaraton za 1:00:29/
thumb_up1thumb_down
22.04.2022 - 19:09:47
01
super clanok a prva cast 10-dielneho serialu Behanie v Keni

https://dennikn.sk/2807436/naozaj-na-tomto-behaju-na-mesiac-som-sa-prestahoval-do-kene-aby-som-zistil-ako-vznikaju-bezecki-sampioni

otvarat clanky pre inych uz nemozem, tak sa snad niekto najde :)
22.04.2022 - 21:44:44
00
:lol:

https://youtube.com/shorts/UsakGHKfj_c?feature=share

ennio pekný článok, strávil som u Lorny pár týždňov, ale behať som sa nenaučil, čo však môžem povedať, decká tam chodia do školy niekoľko km peši a všetci behom, majú tam z čoho vyberať
22.04.2022 - 22:07:05
01
ennio napísal:
super clanok a prva cast 10-dielneho serialu Behanie v Keni

https://dennikn.sk/2807436/naozaj-na-tomto-behaju-na-mesiac-som-sa-prestahoval-do-kene-aby-som-zistil-ako-vznikaju-bezecki-sampioni

otvarat clanky pre inych uz nemozem, tak sa snad niekto najde :)


pekný článok
22.04.2022 - 22:36:59
00
keyboard_arrow_up