Hosť napísal:
V com zvlastne? Ze nepotrebujem davat sedlo dole tak ako vacsina ludi ktora schadza napriklad nadol z hornej stanice lanovky na Kamziku smerom na bufety? Je to rovna mierne klesajuca cesta s par vymolami vysypana strkom, jazdia po nej i auta a tym smerom ma mozno 300m a co si vsimam tak vacsina ludi s teleskopkou to spravi. Preco?

Preco? Lebo mozu :-) Tiez davam dolu sedlo takmer pri kazdom (aj mensom) kopci. Jednoducho sa mi tak lepsie sedi a mozem stale blbnut na biku (pre niekoho vymol, pre niekoho motivacia na bhop) . Castejsie sa mi skor stava opak, t.j. ze sa mi nechce tu sedlovku davat hore a radsej budem sliapat v stoji. Ja som presiel na teleskopku pred 5 rokmi a dovtedy som jazdil len so sedlom hore (nedaval som si ho dole ani pri zjazdovani). Ale teraz si to neviem bez teleskopky predstavit (silno uvazujem, ze si ju dam aj na commutera :-) ), pre mna je to ta najlepsia inovacia za poslednych 20 rokov.
23.04.2022 - 09:02:19
03
A to moje chúďa 11 mesiacov a dva týždne leží každý rok v šuplíku, iba na MTB Trilogy ju nahodím a hneď ide naspäť do šuplíku. A keďže som posledné 2-3 ročníky vynechal asi by som mal aj prach z nej utrieť :lol: Jak hovorí legenda: když si představim kolik práce to dalo... a přitom ...
23.04.2022 - 10:03:21
00
clxno1 napísal:
Preco? Lebo mozu :-) Tiez davam dolu sedlo takmer pri kazdom (aj mensom) kopci. Jednoducho sa mi tak lepsie sedi a mozem stale blbnut na biku (pre niekoho vymol, pre niekoho motivacia na bhop) . Castejsie sa mi skor stava opak, t.j. ze sa mi nechce tu sedlovku davat hore a radsej budem sliapat v stoji. Ja som presiel na teleskopku pred 5 rokmi a dovtedy som jazdil len so sedlom hore (nedaval som si ho dole ani pri zjazdovani). Ale teraz si to neviem bez teleskopky predstavit (silno uvazujem, ze si ju dam aj na commutera :-) ), pre mna je to ta najlepsia inovacia za poslednych 20 rokov.


Tiez rad blbnem na biku a skusam si bhop/manual kde sa len da. Cize plne suhlasim.
23.04.2022 - 10:04:28
01
Ano. Ta otazka bola recnicka a odpoved je jasna. Dokonca ju uz niekto i zodpovedal. Robia to lebo mozu ... a su zvyknuti to robit. Nic zle na tom vazne nie je. A je jedno ci sa len zvezu alebo si tam nieco bunnyhopnu. Ked teleskopku na danom biku nemam tak si ju nemusim na tom mieste znizovat, ked mam bike ktory nic nepohlti a nic neutlmi tak tam nemusim robit bunnyhopy aby som sa tam zabavil. Niekto tu pisal ze to pouziva i na semafore lebo je to pohodlne. Ja na to mozem potom odpisat ze vdaka absencii teleskopky na semafore som sa naucil trackstand (s oboma rukami, s jednou rukou, bez ruk, sediac) aj ked pravda je ze som len na semaforoch nedaval teleskopku dole. Proste dva pohlady na to ci je teleskopka nutnost a ani jeden z nich nie je nespravny. Rovnako ako nic nie je ciernobiele tak sa da zit na trailoch i bez teleskopky. Mne to na jednom bajku vyhovuje, vam to nevyhovuje. Opat to nie je nic zle. Zle je to presviedcanie ze tak nemozem fungovat, ked tu vypisujete ako sa nemozeme rozhodovat bez toho ze nieco skusime, presviedcat niekoho ze nema novinku pouzivat ze sa da zit i bez nej (to asi vazne bol len yolo text ktory s tym co pisem nemal suvis :-)), pritom poniektori sami presviedcaju na pouzivanie a nerozumeju bez toho aby to sami skusili (napr ako ty sam pises ze sedlo dole islo az s teleskopkou). Nerobim tu zo seba blbca neustalim odpisovanim preto ze chcem ludi presviedcat, o tom moje prispevky nie su. Su prave o tom aby ostatni druhych nepresviedcali, je to kazdeho vec co kto ako jazdi. A su o tom vysvetleni ako mozem ja na jednom bajku a trailoch existovat bez teleskopky na miestach kde ini teleskopku mat musia, lebo priznajte si vacsina tomu nerozumie. Tento prispevok nebol priamo na teba clxno. Uz sa k tomu nebudem vyjadrovat, zbytocne som to tu zvrtol k niecomu co tu byt nema.
23.04.2022 - 10:09:01
00
Nejaký bike nebude? :)
23.04.2022 - 10:21:37
09
Neviem, ci neporusim pravidlo, lebo nedavam svoju fotku. Ale predchvilou som podlahol pokuseniu kupit tuto masinku.

www.cube.eu

Vacsina z vas si asi povie iba "meh", lebo som postrehol, ze osadenstvo je skor XC-ckove, ale nevadi :). Mal by byt skladom (co je dost rarita pri tomto modeli) v susednom meste, co ma len viac posunulo k rozhodnutiu. Zaruka a servis zlozitejsich veci v kamennom obchode je niekedy na nezaplatenie...
Ale aby som nenarusil temu teleskopiek :D, tak asi kazdy uzna, ze takyto bike mat bez teleskopky by bolo sialenstvo. Aj hned tu seriovu 150 mm vymenim za 175 mm, ktoru mam doma. Neviem preco tolko vyrobcov na L-kove bicykle dava iba 150 mm...
23.04.2022 - 10:56:52
012
vrabc0 Ja respektujem tvoj pohlad na vec. Za seba poviem len tolko, ze mna osobne by to hrozne otravovalo to davat dole/hore manualne..v Karpatoch. Mne ta teleskopka otvorila uplne novy svet co sa jazdenia tyka a ma velku zasluhu na tom, ze ma bike stale tak bavi. Ale samozrejme neexistuje len 1 sposob bicyklovania sa cize kazdy nech robi tak ako to ma rad. Z mojej strany vsetko ?
23.04.2022 - 11:59:43
00
Da sa nejako zapnut notifikacia, ze ked uz skonci ta debata o sedlovkach? :!:
23.04.2022 - 12:30:03
012
4 strany balastu, ide to tu dole vodou :tmi:
23.04.2022 - 12:56:17
01
Vsak dajte fotky nejake konecne a podme rozoberat ktory kolko vazi a ci je odfoteny zo spravnej strany 🤭
23.04.2022 - 13:41:25
01
a čo tak presunúť túto debatu do správnej témy ?
https://www.mtbiker.sk/forum/post1834767.html#p1834767
23.04.2022 - 14:24:26
00
Jedna pivnicova... Nahodeny Alugear okruhly prevodnik namiesto Rotor oval... Pedale si nevsimat ( hladal som
pricinu pukania)?

Prílohy:

IMG-20220324-WA0006.jpg
IMG-20220324-WA0006.jpg 199.12 KiB thumb_up1thumb_down

23.04.2022 - 15:28:03
07
Dano5 napísal:
a čo tak presunúť túto debatu do správnej témy ?
https://www.mtbiker.sk/forum/post1834767.html#p1834767


Preco by sa debata nemohla viest tam kde sa zacala??
23.04.2022 - 16:21:54
00
Pre toto.
23.04.2022 - 17:05:27
10
Mam pocit ze mojim pricinenim sa to tu zaprasilo tak pridam jeden zo svojich bikov. Trochu netradicny ale sluzi dobre ... od commutingu, pumptrack po praci, cez xc jazdenie, traily az po bikepacking. Mozno tu uz i bol. (foto len mobilom fotene momentky)
Standard setup s patkami co najviac vpredu:
Príloha:
KONA3@0,5x.jpg
KONA3@0,5x.jpg 551.61 KiB thumb_up2thumb_down



Momentka so SD2021
Príloha:
KONA2@0,5x.jpg
KONA2@0,5x.jpg 542.5 KiB thumb_up1thumb_down



Trailovy setup
Príloha:
KONA1.JPG
KONA1.JPG 487.68 KiB thumb_up1thumb_down



Na traily to nie je az take strasne ako to vyzera. Ale ano uplne bomby sa na tom dat nedaju a aj ked zvladam aj rozbitejsie veci tak tomu viac sedia hladsie veci, napr pre predstavu Jasterica
thumb_up0thumb_down
23.04.2022 - 17:25:52
010
keyboard_arrow_up