Rakineki kalibruje sa to automaticky podla GPS pri spustani aktivity
22.04.2022 - 13:35:49
10
Kalibrácia výšky neovplyvňuje nestúpané metre. Má vplyv iba na zobrazovanie nadmorskej výšky.
Kalibrácia podľa GPS je veľmi nepresná. Môže sa trafiť, ale rozdiel môže byť v desiatkach metrov.
Treba si uložiť lokalitu pred domom kde asi najčastejšie štartujete a nastaviť ručne presne nadmorskú výšku. Pri zapnutí aktivity sa hodinky aj Edge automaticky skalibrujú.
22.04.2022 - 22:54:31
01
Joe70 sedi mi ta vyska stale rovnako aj ked kalibruje podla gps..este som ai nevsimol zeby mi niekedy doma ukazovalo inu nadmorsku vysku...
23.04.2022 - 07:57:10
01
To je tym, ze tieto masinky su dost chytre a pamataju si miesto (mozno aj niekolko) a aj polohu satelitov odkial casto startujes (doma, robota...) . Som si to vsimol uz davnejsie, ze vyhladanie satelitov na Edge je prakticky ihned po zapnuti. Ak ale startujem z ineho miesta, tak pripojenie na GPS trva niekedy aj vyse minuty. To iste plati aj pri Garmin hodinkach. Tym padom aj kalibracia vysky je ovela rychlejsia.
23.04.2022 - 08:31:23
01
presne ako píše Sesulak,minule mi "zblbla" nadmorská výška na hodinkách,ukazovala cca o 100mvýškových viac...ale ako som zapol pred barákom aktivitu tak všetko sa hneď upravilo
23.04.2022 - 19:27:37
01
No lebo máš asi uloženú lokáciu s nadmorskou výškou. GPS si žiadnu polohu satelitov nepamätá, ani nadmorskú výšku ani nič podobné. Ani nemôže, lebo satelity menia svoju polohu. GPS satelity nie sú geostacionárne. Preto sa už dlhé roky používa funkcia A-GPS, čo má každý mobil a nepochybne aj Garmin. Doma si z internetu stiahne z asistenčného centra polohu satelitov a rýchlo ich lokalizuje. Lebo pozná ich polohu. Keď sa ale autom odveziete niekde ďaleko, satelity sú v inej polohe a trvá dlho, kým ich nájde. Prípadne ak sa dlhšie nepripojíte na internet, navigácia nepozná polohu satelitov a hľadá ich sama. A to jej trvá dlho. Prídete domov, navigácia to podľa GPS pozná a upraví výšku. Ale musíte ju mať k danej lokalite priradenú manuálne. A u Garminu to funguje iba keď ho tam zapnete. Pri prejazde uloženou lokalitov výšku neskalibruje.
GPS už z princípu ako funguje, merať výšku presne nemôže. Presnosť sa dá zvýšiť u prístrojov ktoré komunikujú z pozemnými stanicami vo svojom okolí, ktoré presne poznajú svoju polohu a vedia korigovať signál prichádzajúci z družíc. Ale to funguje hlavne na presné určenie polohy a bežné prístroje k tým dátam prístup nemajú.
Keby to fungovalo, používali by to lietadlá. Ale všetky lietadlá stále používajú barometrické výškomery. A musia byť dispečerom kalibrované. Pilot dostane QNH, zadá do výškomera a pozná nadmorskú výšku.
Žiadne zázraky sa proste nedejú. Ani u Garmina.
Keď štartujete z domu, majte uloženú lokalitu s presnou nadmorskou výškou. Garmin sa pri zapnutí aktivity skalibruje. Keď štartujete z rôznych miest, buď ich majte uložené a Garmin sa skalibruje, alebo zadajte presne nadmorskú výšku, ktorú si niekde musíte zistiť.
24.04.2022 - 00:09:38
03
Joe70 napísal:
GPS už z princípu ako funguje, merať výšku presne nemôže. Presnosť sa dá zvýšiť u prístrojov ktoré komunikujú z pozemnými stanicami vo svojom okolí, ktoré presne poznajú svoju polohu a vedia korigovať signál prichádzajúci z družíc. Ale to funguje hlavne na presné určenie polohy a bežné prístroje k tým dátam prístup nemajú.


Nepoužíva sa náhodou na spresnenie nadmorskej výšky podľa GPS súradníc sieť SRTM?
https://www2.jpl.nasa.gov/srtm/
LOCUS ich využíva, dobrá presnosť pre zariadenia čo nemajú barometer
24.04.2022 - 08:22:54
00
ja nemám žiadnu manuálne uloženú lokáciu s nadmorskou výškou a aj tak sa to upravilo.
24.04.2022 - 08:39:30
00
Mohlo sa to trafiť do správnej výšky, ale iba náhodou. Prípadne sa zmenil tlak. Samé sa to upraviť nemôže. Každému baro výškomeru musíš nejako počiatočnú výšku zadať a potom už meria zmenu výšky.
GPS je nepresné. Počíta polohu pomocou triangulácie, preto je meranie výšky nepresné.
Proste si uložte tú lokalitu so správnou výškou.
aJoN Hej. DEM mapy používa aj Garmin. Len mne v Edge 1030+ to akosi nefunguje. V Oruxmaps v mobile mi to fungovalo slušne.
24.04.2022 - 21:43:59
00
je to už davno, mal som garmin instinct, ale to je asi jedno. už cca 2 roky používam sigma id.tri a v nich barometrový výškomer funguje veľmi dobre, jasné nieje to presné, niekedy je odchylka väčšia ale hlavne to ukazuje že stúpam alebo klesám, s tým mali instincty problém (aspoň mňe sa často stávalo že som som išiel dole kopcom a v následnom stúpaní instincty stále ukazovali - merali že klesám)
25.04.2022 - 00:33:25
00
Zdravím páni. Aké máte skúsenosti s "kazivosťou" 6x PRO? Mám možnosť zobrať si ich na firmu z ALZY, čo by znamenalo ale len ročnú záruku. Je mi jasné, že je to kus od kusu. Ďakujem.
27.04.2022 - 08:24:36
00
nemam ich ale nepocul som ze by sa Garminy vo vseobecnosti kazili. A ked ti pojdu rok, pojdu ti dalsich 5 rokov
27.04.2022 - 08:43:39
01
Nemusi byt 12 mesiacov. Ja som par krat bral elektroniku na firmu a zaruka bola na fakture vzdy 24 mesiacov. Dron sa pokazil po 21 mesiacoch a vymenili ho bezproblemov za novy, aj ked to bolo na firmu.
27.04.2022 - 08:44:03
00
Dvojročná záruka podľa občianskeho zákonníka platí pre fyzické osoby. Podľa obchodného zákonníka záruka nemusí byť žiadna, pokiaľ to nie je regulované zákonom. Záleží na zmluve. Často sa stáva, že predajca znáša náklady na reklamáciu sám, lebo jeho dodávateľ / výrobca mu dáva kratšiu záruku, akú je on povinný poskytnúť konečnému spotrebiteľovi (fyzickej osobe) podľa občianskeho zákonníka.
Výrobcovia ale poskytujú rozšírenú záruku pre všetkých. Niekto 6 mesiacov, niekto 12, niekto 24, na autá aj viac. To platí pre všetkých zákazníkov.
Takže sa môže stať, že kúpite na firmu výrobok, ktorý má od výrobcu ročnú záruku. Tak máte záruku rok u výrobcu. Ale Garmin npr. poskytuje dvojročnú záruku. Takže jediný rozdieľ asi je, že fyzická osoba môže reklamovať u predajcu, právnická u výrobcu / obchodného zastúpenia.
Ale tiež je to individuálne. Aktuálne reklamujem Garmin Index 2 váhu z Amazonu a musím to robiť cez Garmin Europe, lebo Amazon to tak má. Bez ohľadu na to, či som právnická alebo fyzická osoba.
Takže v prípade Garminu je to jedno, či to je kúpené na firmu alebo na fyzickú osobu. Záruka sú 2 roky. Tak to má veľa výrobcov elektroniky. Neviem ako teraz, dá sa to ľahko overiť, Sony malo 2 roky, Apple, Nikon 1 rok, Lenovo 6 mesiacov.
27.04.2022 - 23:46:53
00
KINGofFAILS napísal:
Zdravím páni. Aké máte skúsenosti s "kazivosťou" 6x PRO? Mám možnosť zobrať si ich na firmu z ALZY, čo by znamenalo ale len ročnú záruku. Je mi jasné, že je to kus od kusu. Ďakujem.

z alzy neber nič.. šmejdi su to..
30.04.2022 - 20:22:56
00
keyboard_arrow_up