Kristina napísal:
Prepáč. Som myslela, že to je iba vtip a poznáš sedlovku Darimo a ich upínací systém Dyneema® Loop
Pozri odkaz a video ako sa sedadlo upevňuje.
http://darimo.eu/en/darimo-t1-loop-seatpost



Celkom by ma zaujímalo ako tento “upínací”systém bude fungovať v čase pri používaní. Na weightweenies fóre je to dosť častá voľba pri stavbách, no mňa to moc nepresvedčilo a takisto ani to video ako šnúrku obmotávajú kolom dokola , nemal by som na to nervy :-))

Čo by som riešil inak je trochu výraznejšie logo rámu, takto to pôsobí na mňa ako sivá myš. Ale je to tvoj bike ….

Koľko bude finálna váha po výmene kolies ?
24.04.2022 - 08:30:05
00
Mne sa ten bic páči tak ako je, pri mne u všetkých cestakoch kopem tretrou o predné koleso, krátke nohy, dlhé chodidlá... Jedine pri MTB to riešim a teda väčšie rámy ako by som chcel...
A to sedlo, neviem posúdiť upnutie, ale ak je to takto, každý výjazd by padli gate, čo by som ich zničil trením o tie šnúrky, či čo to je...
24.04.2022 - 08:43:48
00
soused napísal:
Prosím vás, máte aj vy taký problém, že po zime (aspoň na 2 mesiace) musím prehodiť predstavec do pozitívu? V júni už môže byť v negatívne. Zvláštne nie?



Však značka jasne ukazuje stúpanie ,tak aj predstavec dohora.
24.04.2022 - 12:34:14
13
Vďaka chlapi, ja už som sa bál že som vybral zlú farbu alebo tak... :lol: a to len takáto banalita :y:
24.04.2022 - 13:01:45
00
[quote="@1835016"]Vidis tam aj inu funkciu tych karbonovych komponentov ako je uspora na hmotnosti ?

pri kolesach, sedle a sedlovke ano vidim, pri predstavci nie a baranoch mozno.. ale aj keby to bola iba uspora hmotnosti, pre mna ako latentneho gramara to je dostatocny dovod na uprednostnenie pred estetickou strankou veci.
ale podla mojho nazoru a citenia ta stavba vyzera super, nemenil by som na nej ziaden karbonovy komponent za iny :)
24.04.2022 - 16:55:08
10
soused napísal:
Vďaka chlapi, ja už som sa bál že som vybral zlú farbu alebo tak... :lol: a to len takáto banalita :y:

Sak si vyslap tu Mojtinsku 18-nastku 3x po sebe a budes sa tak krcit nad barany, ze po prvom vyjazde mas vystrecovane a kludne mozes dat nie len do negativu ale aj o centak dlhsi🤪.

PS: farba je vyborna👍
24.04.2022 - 17:15:25
10
Jullo A teda aku dalsiu funkciu?

Keby bolo na mne, okrem kolies by bolo asi vsetko z titanu (vratane vidlice) . Hmotnost nie je vsetko. :-)
24.04.2022 - 17:40:44
01
ten prvy prispevok som pisal skor vseobecne, moze byt za tym plno veci ako komfort, tuhost, presny "fit" toho ktoreho komponentu. okrem sedlovky nemam osobnu skusenost so ziadnym dalsim komponentom, ale som presvedceny, ze Kika vie, preco sa pre ten-ktory rozhodla.
co sa tyka sedlovky, jazdim nemotuzikovu verziu na HT a pritom, ze je neskutocne lahka a komfortna zaroven, drzi uz piatu sezonu zavodneho xcm jazdenia..
24.04.2022 - 18:08:49
00
user_id napísal:
Jullo A teda aku dalsiu funkciu?

Keby bolo na mne, okrem kolies by bolo asi vsetko z titanu (vratane vidlice) . Hmotnost nie je vsetko. :-)

Toto je dosť všeobecné vyhlásenie. Zaujímalo by ma osobne, ktoré konkrétne titanové komponenty by si namontoval "keby bolo na tebe". Zaujímajú ma konkrétne komponenty s odkazmi na komponent aj so špecifikáciou a najlepšie aj hmotnosťou. Iba upresním, že požiadavka na predstavec bol sklon -12°.
Pretože máš pravdu v tom, že hmotnosť nie je všetko. Komponent musí spĺňať aj požadovanú funkčnosť.
25.04.2022 - 09:42:18
00
Ked vyhram v lotte a budem vyberat komponenty na komplet titan bike, spravim zo vseobecneho vyhlasenia vyhlasenie detailne. Staci zatial tak? :lol:
25.04.2022 - 09:54:04
11
soused napísal:
Prosím vás, máte aj vy taký problém, že po zime (aspoň na 2 mesiace) musím prehodiť predstavec do pozitívu? V júni už môže byť v negatívne. Zvláštne nie?

Kde je taká pekná asfaltka s tou nerovnosťou?
25.04.2022 - 10:05:17
00
user_id napísal:
Ked vyhram v lotte a budem vyberat komponenty na komplet titan bike, spravim zo vseobecneho vyhlasenia vyhlasenie detailne. Staci zatial tak? :lol:

Nemusíš vyhrať v lotte. Komentoval si, že by si dal všetko do titanu tak by som rada vedela, čo konkrétne a od akého výrobcu. Tu na fóre je mnoho bajkerov, ktorí radi snívajú, ale keď príde na konkrétne riešenie tak zistia, že to nie je iba o peniazoch. Jedna vec je totiž čo by niekto niečo urobil, keby a druhá vec je či je to konkrétne možné, alebo to má naozaj zmysel. Takže stále čakám na konkrétny tip na tvoj vysnívaný titanový setup :P
25.04.2022 - 10:28:58
00
keby bolo na nom mal by titanove aj rafiky :D
25.04.2022 - 10:41:32
00
Pokiaľ to nie sú plášte...
25.04.2022 - 10:53:09
00
JOLI napísal:
Kde je taká pekná asfaltka s tou nerovnosťou?

Na Mojtín smer od Tŕstia
soused majú to tak len tí, čo to v zime flákajú s jazdením vonku :P
25.04.2022 - 11:05:24
13
keyboard_arrow_up