Zdravim,
ide skor o taku uvahu, ale stale aj mozny plan do blizkej buducnosti a zaujima ma nazor tunajsich odbornikov :D .

Momentalne mam bicykel Bianchi Aria Ultegra 2018 s rafikovymi brzdami na Campagnolo Bora WTO 60 .
So vsetkym som velmi spokojny, vsetko ide ako ma, kolesa su uzasne ale ako to uz byva, vzdy sa najde nieco co clovek rad vymenil / vylepsil .
Su teda 2 veci ktore mi nahlodavaju svedomie:
1) Rafikove brzdy s karbonovymi kolesami - funguje zatial vsetko ako ma, ale vzhladom na moju vahu ktora sa blizi k 100kg mam vzdy stresy s dlhych zjazdov - vzdy som vsetko ubrzdil (s prestavkami aj Mangartske sedlo v Slovinsku) ale stale je v hlave to, ze co ak je to uz moc
2) Obavam sa o zivostnost tych kolies, ktore neboli lacne, pri hore spominanom. Zatial je vsetko fajn, kolesa aj brzdova plocha vyzera ako nova - ale nebude to tak navzdy.

Preto uvazujem nad tym ze kym bicykel aj kolesa maju hodnotu, vymenil by som ho za diskovy bike. Asi by to uz nebolo Bianchi lebo .. lebo cena :) + by som musel riesit karbony extra .. a z toho co sa mi paci (co je velmi dolezity faktor) mi to vychadza na Canyon Aeroad CF SL 7 disc (alebo CF SL 8 v pripade ze tento nebude dostupny).

https://www.canyon.com/en-at/road-bikes/aero-bikes/aeroad/cf-sl/aeroad-cf-sl-7-disc/2447.html?dwvar_2447_pv_rahmenfarbe=BK%2FGY

Ultegra, diskove brzdy a rovno kolesa Reynolds AR58 . V podstate by nebolo co menit.
Je zivotnost DB karbonovych kolies podstatne dlhsia ako u rafikovych? Predpokladam teda ze ano, ale ak ich budem musiet tak ci tak po 4 rokoch menit tak neviem ci sa vymena teraz oplati. :)

A celkovo by ma zaujimalo co by ste v pripade, ze na tento bike (s predajom stareho) by ste mali peniaze, rozmyslali tiez nad touto altenrativou.

Este raz sorry, ze to nie je priama otazka s problemom, ale je to forum - a forum je na diskusiu nie? :)
24.04.2022 - 16:48:23
00
Kamarat, cca 110 kg zivej vahy, v zjazde zo Zoncolanu uvaril kotucove brzdy do modra, vpyvom tepla mu vytieklo mazivo zo zadnej naby a zavaril lozisko. My ostatni, trochu lahsi, sme zleteli do Ovara bez problemov. Ja som prerusovane brzdil, nemal som stlacene brzdy furt. Po najstrmsom useku, ked sme cakali najtazsieho a najpomalsieho, som mal rafiky trochu teple. Kolesa hlinikove Campa Shamal, galuskove, sada Record EPS, vtedy cca 87-89 kg.
24.04.2022 - 17:47:18
00
Samozrejme, pri hlinikovych nie je co riesit :) , pri karbonovych to je (hlavne pri mojej vahe) trochu inak.
24.04.2022 - 17:49:04
01
Kotúče na cesťáku som dlho odmietal ale s odstupom času ich hodnotím pozitívne. Ráfkové brzdy už len na dobový old school. Ak používať karbónové ráfky tak jedine disky.
24.04.2022 - 17:50:05
00
Stručná odpoveď: áno. Spravil som to v 2016 a cesta späť nie je.
25.04.2022 - 14:19:58
02
keyboard_arrow_up