to nie su moje treningové metody ale spravne, ked niekto potrebuje robit blbosti nech si robi len nech tie blbosti o dlhych neprerušovanych jazdách zo sedla nešíri prostredníctvom internetu
16.04.2022 - 15:19:16
01
A presne o tomto pisem. TY NEMAS VZDY PRAVDU 😉 svet sa netoci len okolo teba
16.04.2022 - 15:24:05
03
nepochopil si to - tu pravdu nemám ja ale objektívnost toho co som o dlhých neprerušovaných jazdách zo sedla v tréningu napísal, a ked napíšeš niečo objektívne tak máš pravdu, pochopil ? :D
16.04.2022 - 15:28:12
00
Neoponujte šéftrénerovi MTBiker fóra - tvrdo narazíte.
16.04.2022 - 15:30:56
03
To čo Ivan stranu do zadu napísal je pravda bohužiaľ :lol: Avšak Kristína myslím spomínala jazdu na MTB čo je veľa krát častá zmena podmienok a rýchlosti a takých 5s momentov zo sedla sa na MTB veľmi hodí. Neviem či sa to dá natrénovať iba takou jazdou skôr je to silová zložka na chvíľu udržať vyššie watty z nejakej prudkej zákruty vo výjazde alebo prekonanie brdku - nerovnosti za účelom udržania rýchlosti. Či už tak alebo onak nie sme stroje a nikto nás za naše jazdenie neplatí treba to brať s nadhľadom. Ak by som mal celý rok stráviť na trenažéri či v kopcoch s rovnakým sklonom a nezmeneným povrchom za účelom dosiahnutia čo najlepších tréningových procesov asi by ma to nebavilo jedine že by mi každý mesiac cinklo na účet 4 až 5 miestne číslo ktoré by ma motivovalo :rofl:
16.04.2022 - 16:03:19
00
i dovolim si jeden priklad opat zo spinningovej (zimnej cyklistickej pripravy) skusenosti ktorou sme nicili tych ktori chceli byt lepsi... niekedy zaciatkom novembra na jednej z prvych "lekcii" som vzdy zaradil "oblubene" "standing flats" eg jazda zo sedla pri kadencii 86-96 RPM a celou vahou na nohach a minimalnou vahou na rukach. jednoduchy sposob ako overit ci je vaha na nohach je napriklad zatlieskat pocas jazdy zo sedla (len pre mierne pokrocilych a vyssie teda ivan toto doma neskusaj :D ) 10s zo sedla chvilu v sedle kym vacsina zacala vyzerat ze je naspat v pouzitelnej forme potom znovu 10s zo sedla kym neskoncila pesnicka zhruba 2min 30s. casom sa tieto intervaly predlzovali az z toho neboli intervaly ale 4minutove suvisle jazdy zo sedla na hornej hranici 86-96rpm kadencie ktore zvladali vsetci ktori k nam chodievali pravidelne. stacili na to 3-4 mesiace.

Bart (https://www.strava.com/athletes/5541544) (tento rok uz ma 5400km a 110 000m vyskovych) ktory cely zivot bud poloprofesionalne zavodil alebo sa zivi bicyklovanim a popri tom zavodi ako hobbik ked ide pohodu ide zasadne v sedle. akonahle ma ist nieco v zavodnom tempe jazdi zo sedla. dlho v zmysle 20minut a dlhsie dlho... celkom by som si pozrel ako mu ivan bude vysvetlovat v stupani ktore ma 20km ze ide neefektivne a ma si sadnut :D (teda ked by ivana posadili na elektrobike aby mu stihal).

a este kulturna vlozka ktora nie je pre ivana lebo toto je nad jeho kapacitu spracovat. ak na jazdu zo sedla niekto nie je zvyknuty tak samozrejme ze sa zda neefektivna lebo mu po 20sekundach uleti pulzovy dekel. napriklad aj kvoli tomu ze sa pouzivaju svaly ktore sa pri jazde v sedle nepouzivaju. a su to aj tie na ktore my (vratane mna) cyklisti lenivi chodit do posilky standardne trpime teda spodny chrbat a tolko omielany core. staci cielene jazdit zo sedla naucit sa to a ten dekel casom neuleti. clovek ziska sposob ako si oddychnut ked je to uz v sedle fakt na palicu. napriklad v stupani na Bonette :)
16.04.2022 - 16:35:59
15
chodieval som tiez na spinning pred koronou a tiez sme to tam mavali, celkova sila a rychlost v kopcoch sa mi vdaka tomu zlepsila. a robim si intervaly v stoji aj na vyjazdoch. takze si viem porovnat jazdu do kopca bez treningu v stoji a s nim a nejaky ivan z internetu mi nebude hovorit ze je to blbost ked to blbost nie je.
16.04.2022 - 17:10:24
02
Taktiež si už neviem predstaviť jazdy kde by som nejazdil zo sedla. Osobne vydržím ďaleko viac keď striedam polohu sedlo - zo sedla ako keď idem len jedným spôsobom. Keď idem pohodu Z2 tak skoro stále v sedle a sem tam na 1-2 minútky idem v stoji nech zmením trošku polohu tela. Keď jazdím intervaly tak to striedam tak ako mi je momentálne pohodlné aby som vydržal čo najdlhšie. Často to vychádza aj 50 na 50. Čo sa tepu týka tak v stoji mám práveže skoro vždy nižší tep než v sedle ale to prisudzujem tiež nízkym otáčkam. V sedle mám priemer tak 85-90 a zo sedla 55-60. Takže takto nejak to mám ja. Myslím si že v pretekoch je lepšie jazdiť ustálene a príliš nestriedať kvôli strate rýchlosti pri zmene polohy. No pokiaľ to striedanie nie je príliš časté a jazdec prestrieda naozaj len občas a väčšinu času ide rovnomerne buď tak alebo tak a zároveň mu to výrazne predĺži výdrž tak môže len získať. Toľko môj skromný názor :)
16.04.2022 - 18:58:24
00
Hack3r napísal:
nie, urdrzal by si sa par desiatok sekund a sekne ti. Dolezite je nezapajat do toho ruky, pritahovanim si akoze pomahat rukami, lebo to ti berie kyslik naviac a este skor sa odpalis...

Neviem ako je toto myslené. Ale osobne si neviem predstaviť jazdiť v stoji v pedáloch a rukami si nepomáhať pracovať s bicyklom do strán. je to pre mňa prirodzenejšie ako nechať bajk vo vzpriamenej polohe a koníčkovať hore dole. Samozrejme pri jazde v pedáloch nemávam bicyklom do strán až tak ako Abdužaparov :lol:
24.04.2022 - 17:51:55
00
Annemiek van Vleuten "nerozumne" hazardovala v stoji a v pedáloch keď prevalcovala konkurenciu v poslednom stúpaní na Liège-Bastogne-Liège svojimi nástupmi zo sedla. Ako to mohla tak dokázať keď je jazda v stoji v pedáloch "blbosť". Že by bola taká skúsená pretekárka taká nerozumná a trénovala jazdu v pedáloch? :?:
25.04.2022 - 17:23:23
02
to nevies ze je to neefektivne, to bude nejaky fake!
25.04.2022 - 18:53:43
00
predkapela pred ozajstným Roubaix, ... :D
25.04.2022 - 21:37:29
00
Ikonické stúpanie a jeden z najznámejších segmentov v Európe, SaCalobra KOM prekonaný po 7 rokoch. KOM držaný Sebastiánom Henaom prekonal britský vrchársky šampión Ed Laverack o 18 sekúnd. Pri svojom rekorde dosiahol pozoruhodné čísla. Výkon cca 6,3W/kg po dobu 24minút. Tí čo sme tento segment išli taktiež oceníme priemernú rýchlosť 23km/h.
https://road.cc/content/news/ed-laverack-smashes-sa-calobra-strava-kom-292307?
28.04.2022 - 14:51:12
01
Na Sa Calobru sa chystam o cca dva tyzdne. V stredu letime na Mallorku, v sobotu tam startujem na Ironman 70.3 Mallorca a potom v Alcudii zostavame s manzelkou este par dni pobikovat. Budem tam mat vsak len TT kozu, ale nejako sa snad "vyskrabem" hore aj na koze. Urcite to nebude za 24:30 min. Prave tam vyskusala manzelka prvy krat cestak z pozicovne a ked sme sa vratili domov uz mi pilila usi ze chce cestak. Tak ho ma a uz najazdila niekolko tisic km a pochvaluje si.
28.04.2022 - 15:01:57
02
380w pri 60kg na 24minut. nooo jeden z tych co sa vedia vozit na bicykli :D
28.04.2022 - 15:15:11
03
keyboard_arrow_up