Caute kúpil som si plaste tufo thundero 622-40c samozrejme funglace, nalepil pasku na rafik ktorý je pôvodný je to nejaky syncros.. urcite nie nejaky špeciálny tubeless ready.. nalepil som pekne pasku 25mm , rafik ma 20 mm vnútorný zlab. Nahodil boostrom patky .. a po vypusteni tlaku mi tie patky zoskocili z konca rafika zasa dolu do stredu a cely plast zostal voľný. Pobehal som s tym cca 70km vyskúšal spustiť ze reku sa mozno patky uz natiahli a nic. Zasa zoskocilo. Potom mam obavy ze sa to moze lahko za jazdy aj vyzuť pri nizsom tlaku okolo 1.5-2 bar. S dusou som neskusal ale povodne continentali krasne drzali patky (s dusami) . Je to problém? Jak to riešiť??? Ale krasne to zaskočí nic nehadze iba po upln.vypusteni tlaku mi zhadzuje patky nic ine nerobi.
25.04.2022 - 00:11:36
00
Nejaky tubeless ready uz nieje specialny, ale dost bezny rafik.

Toto co popisujes znie ale ako rafik nekompatibilny s bezdusakmi. Vies aky to je model presne?
25.04.2022 - 08:44:33
01
Vyzutie pri nizsom tlaku nehrozi...preboha 2bary mas tlak, ze to koleso nevies stlacit rukou.
A 1.5 jazdia ludia pomaly na trailoch ak chcu mat lepsi grip
Otazka je, co to spravi pri slus defekte, ale neviem si celkom dobre predstavit ako vyzuvas tu pneu za jazdy.
25.04.2022 - 08:55:25
00
Ja jazdy nie, ale na starych plastoch (nie tubeless ready) som si dokazal odfuknut pri pomalom technickom switch backu dole kopcom a bola sranda to fukat.

Alebo aj na stetku z mtbikera s pred x rokov som vyzul zase zadne a tiez to bolo zaujimave.
25.04.2022 - 08:57:49
00
Je to indivindi, ja som dokázal bezdusovy setup na nevhodnom rafku vpredu vyzuť za jazdy, stacil blby manéver pri zoskoceni z asfaltu do lesa a hneď som bol zábavný chalanko ...
25.04.2022 - 09:27:13
00
Nevyzul som este , ale nelubi sa mi ze ked spustis gumu na prazdno tak zoskocia patky.
25.04.2022 - 09:40:59
00
Reagoval som na toto
flegko napísal:
Vyzutie pri nizsom tlaku nehrozi...preboha 2bary mas tlak, ze to koleso nevies stlacit rukou.
A 1.5 jazdia ludia pomaly na trailoch ak chcu mat lepsi grip
Otazka je, co to spravi pri slus defekte, ale neviem si celkom dobre predstavit ako vyzuvas tu pneu za jazdy.


No a k tvojmu pôvodnému problému s padanim pätiek len toľko, že mám kolesá s kartónovymi TLR rafkami, ktoré proste nemajú ziaden zliabok a bezdusak bez tlaku tam principiálne spadne ... Napriek tomu som ich jazdil bez problemu niečo vyše roka ... Potom som dal insert a situácia sa zmenila presne naopak, s insertom je problém plast zhodiť ;-] toz dušu do batohu a sup jazdiť ...
25.04.2022 - 09:48:34
00
Takze to nemusím riešiť čo. A druha vec, unik cca 1 bar za 5 dní. Je ok?
25.04.2022 - 10:55:53
00
tak vyrazna strata tlaku nie je v pohode ale zavisi to od podmienok, plasta, mlieka etc ... proste prudko indivindi ... ja som teda este nemal setup ze by sa to nakoniec neustalilo, ale tuto na fore som cital rozne dlhe pribehy ako plaste slzia a tlak nedrzia a podobne ... mne vacsina plastov tlak drzi, niektore potrebuvali 1-2 krat dofuknut a pripadne doliat tmel po nahodeni ... ale jazdim take naozajske gumene pneu okolo kilecka, s tymi priesvitnymi skusenost nemam ;-]
25.04.2022 - 11:02:41
01
Uvidime mozno sa to ustáli, ma to teprve par dní.. ventily mam autoventily a ja som v minulosti prevrtaval rafik z galuskoveho na AV . Uz by som to neurobil ale uz je jedno. A druha vec je ze z alika som mal ventile AV a po dotiahnuti ta jemna pixovská gumicka usla na stranu a odtal do podfukuvalo a tlacilo mléko . Tak sem kupil tie joes ventily oni maju tvrdu gumu na konci a odtedy je dobre. A pasja je tiez z aliexpresu dvojradovo som dal na 20 raf 25mm pásku ale nepacila sa mi jal lepi. Stans no tubes budem objednavat. A mlìko mam joes no flats
25.04.2022 - 11:22:30
00
Syncros X-20 Disc / 32dier toto je môj raf
25.04.2022 - 11:38:38
00
Našiel som foto x25 a ten vyzerá byť tubeless ready. Naozaj ti zapadli pätky pri fúkaní? Pripadne skús dať ešte jednu vrstvu pásky
25.04.2022 - 22:43:48
00
Ano zapadli, vrstvy su tam dve, a zacal pred ventilom skoncil za , cize pri ventile 4.
25.04.2022 - 22:45:52
00
keyboard_arrow_up