yojo napísal:
Nie je to ziadna saskaren z oboch stran, cele toto je klasicka taktika Moskvy. Plyn "zastavil" Gazprom. Oficialne stanovisko Gazpromu je, ze zastavuju plyn pre Polsko a Bulharsko , lebo tieto krajiny odmietaju platit v rubloch. Takze neviem, kde si nabral to, ze Poliaci a Bulhari nezaplatili vobec. Putin hovori nieco, Peskov ine a Gazprom kona uplne inaksie. Je to klasicka Moskovska "maskirovka" Cielom je len rozhadat EU, prinutit najzranitelnejsie clanky na ich taktiku. Kvoli tomu si vyberaju ciele, na ktore pouziju bic a ciele na ktore pouziju cukor. Jedina obrana je konat spolocne. To, ze ide len o nejaky "kvazi" ucet je samozrejme loz, ide totiz len o prvy krok z klasickej ruskej salamovej taktiky. Ja len stale zasnem, ze ludia stale nepochopili, vobec netreba pocuvat, co Putin, Pesko, ci Lavrov povedia. Ale treba sa velmi pozorne divat, co ich podriadeny robia. Ak si zoberieme Putinove verejne vyhlasenia za posledny mesiac, bude tam velmi velky problem najst jedine pravdive vyhlasenie.

Poliaci a Bulhari nezaplatili, preto im Gazprom vypol logicky plyn. Nech si to nazýva Putin ako chce, Gazprom aj Peskov hovoria zhodne, je to platba v devízach. Tie sa následne premenia na ruble a pošlú Gazpromu. Kontrakty platia, EU to nebude stáť ani cent navyše. Nehrá tam žiadnu rolu ani výmenný kurz etc.
Maďari zaplatili a najnovšie súhlasia s otvorením rubľového účtu aj firmy z Talianska, Nemecka, Rakúska. A súhlasiť budú všetky krajiny s vysokým podielom ruského plynu. Nevidím dôvod, prečo by nesúhlasili. Nikto zatiaľ nepotvrdil, že by to bolo v rozpore so sankciami. Keby novinári neomielali, že je to platba v rubľoch, táto "kauza" by dávno neexistovala.
Keď budú Rusi naozaj požadovať platbu v rubľoch, tak to bude lož. Zatiaľ to ale žiadna lož nie je.
Tu podľa mňa Gazprom iba takto vyriešil Putinove nezmyselné vyhlásenie, že platiť sa bude v rubľoch. Našiel elegantné riešenie.
Tu nejde ani o ochranu Gazprombanky. Tú nemohli odstrihnúť od swiftu ani doteraz, lebo Gazprom má v nej účty a neboli by možné ani platby po starom.
Nejde tu ani o ochranu rubľa. Lebo Gazprombanka aj doteraz tie devízy menila na ruble (80%). Kupovala ich vtedy, kupuje ich a teraz.
28.04.2022 - 22:50:08
00
Ramon1 napísal:
Doporucujem ti “ vyčistiť si optiku “ a prestať tu šíriť svoje fabulácie …

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/kreml-rusko-nevydira-jsme-spolehlivy-dodavalatel-40395137

Bože nevyjadruj sa k veciam ktorým absolútne nerozumieš a propaguj radšej ten tvoj Sputnik. Nech si to bulvár nazýva ako chce, platí sa stále v devízach podľa platných kontraktov za rovnaké ceny. Zmenil sa mechanizmus akým Rusi menia devízy na ruble. To je všetko. Platba v rubľoch by to bola, keby keby EU firmy museli nakupovať tie ruble a posielať ich Gazpromu. A znášali by kurzové rozdiely etc.
28.04.2022 - 22:56:07
00
inzeratik

Prílohy:

Screenshot_20220428-225454_Instagram.jpg
Screenshot_20220428-225454_Instagram.jpg 197.74 KiB thumb_up0thumb_down

28.04.2022 - 22:57:40
018
Joe70 napísal:
Tu nejde ani o ochranu Gazprombanky. Tú nemohli odstrihnúť od swiftu ani doteraz, lebo Gazprom má v nej účty a neboli by možné ani platby po starom...

Joe70, tu ide LEN o ochranu Gazprombank. Putin zahajil preventivnu ochranu, boji sa sankcii a zmrazenie devizovych rezerv ho zaskocilo!!! . Ak by sa spustili sankcie aj na Gazprombank a zmrazili sa EUR prip USD v nej, tak zaplatenie za plyn na EUR ucet je de jure povazovane za zaplatene, no rus na EUR ucet uz nesiahne. Ak ich presunie na RUB ucet, uz ich ma k dispozicii.
Pisal som to tu uz pred casom, zial sa to zle komunikuje.
28.04.2022 - 23:01:14
15
bombtrack napísal:
inzeratik


toto je zrejme z požiaru v Kalifornii, som tam bol skoro 2 roky, nedaleko od ruska - co by medzi kontinentálnou balistickou raketou dostrelil
28.04.2022 - 23:03:07
00
Dudo napísal:
Joe70, tu ide LEN o ochranu Gazprombank. Putin zahajil preventivnu ochranu, boji sa sankcii a zmrazenie devizovych rezerv ho zaskocilo!!! . Ak by sa spustili sankcie aj na Gazprombank a zmrazili sa EUR prip USD v nej, tak zaplatenie za plyn na EUR ucet je de jure povazovane za zaplatene, no rus na EUR ucet uz nesiahne. Ak ich presunie na RUB ucet, uz ich ma k dispozicii.
Pisal som to tu uz pred casom, zial sa to zle komunikuje.

No ale devízové účty v Gazprombanke sa podľa mňa zmraziť nedajú. Devízové rezervy sa držia v bankách emitenta preto ich mohli zmraziť. Tu sa hovorilo o ochrane pred vypnutím swiftu. Ale tým by sa znemožnili platby v akejkoľvek mene do Gazprombanky a v podstate by sme sa odstrihli od ruských energií.
Nech sú ale dôvody akékoľvek, pre európske firmy sa zatiaľ nič nemení, okrem otvorenia jedného účtu navyše.
28.04.2022 - 23:14:15
00
Joe70 napísal:
Poliaci a Bulhari nezaplatili, preto im Gazprom vypol logicky plyn. Nech si to nazýva Putin ako chce, Gazprom aj Peskov hovoria zhodne, je to platba v devízach.


Doloz mi Tvoje tvrdenie, ze Poliaci a Bulhari nezaplatili. Jedine co existuje, je oficialne vyjadrenie Gazpromu, ktorym oznamuje polskej a bulharskej protistrane, ze ich "vypina" z dovodu nezaplatenia v rubloch.
Rovnako existuje vyjadrenie tychto stran, ze zaplatili rovnakym sposobom ako to robili predtym, tj podla platneho kontraktu.

Tu je link napriklad na Forbes, "vypichnem" hlavne body : https://www.forbes.com/sites/roberthart/2022/04/27/gazprom-cuts-gas-supplies-to-poland-and-bulgaria/?sh=711f715f4d40

In a statement, Gazprom said it has not received any payments from PGNiG or Bulgargaz, respectively Poland and Bulgaria’s state gas companies, since April 1. Gas payments from “unfriendly” countries from that date must be made in rubles, according to an order from Russian President Vladimir Putin, Gazprom said, adding that the relevant parties were “duly informed” of the requirement. Deliveries will not resume until payments are made in line with Putin’s order, Gazprom added.

Bulgarian energy minister Alexander Nikolov criticized the decision as a breach of contract as Bulgaria has already paid for Russian gas deliveries for April.

Je to presne, ako som napisal v svojom predchadzajucom poste. Nech sa paci, doloz Tvoje dokazy, ze Poliaci a Bulhari vobec nezaplatili, ako smelo tvrdis.
28.04.2022 - 23:16:14
02
Joe70 napísal:
No ale devízové účty v Gazprombanke sa podľa mňa zmraziť nedajú. Devízové rezervy sa držia v bankách emitenta preto ich mohli zmraziť. Tu sa hovorilo o ochrane pred vypnutím swiftu. Ale tým by sa znemožnili platby v akejkoľvek mene do Gazprombanky a v podstate by sme sa odstrihli od ruských energií.
Nech sú ale dôvody akékoľvek, pre európske firmy sa zatiaľ nič nemení, okrem otvorenia jedného účtu navyše.

To co si napisal sa mi zda logickejsie, ako to co napisal Dudo, lenze zaroven je potom nelogicke a nezmyselne aby Rusi nutili vytvarat si ucty a platit v rubloch. Lenze zjavne to robia a to z dovodu, aby vyvolali rozbroje medzi krajinami v EU a tiez aby mali nejaky pseudo dovod a nedodavali plyn podla zmluv, pricom ale tie zmluvy uz sami porusuju pozadovanim platieb v rubloch.
28.04.2022 - 23:33:00
00
Ale Rusi plyn podľa zmlúv dodávajú. Dodávali ho aj na jeseň. EU si menej objednávala. Prečo to Rusi robia nevie nik. Že robia rozbroje v EU a darí sa im to, môže byť pravda. Ja si ale myslím, že dôvod je prozaickejší. Putin natočil video, ako sa bude platiť v rubľoch a Gazprom dostal týždeň na to, ako to zrealizovať. A prišiel s takýmto geniálnym riešením. Rusi to nazývajú platba v rubľoch, EU firmám ale nič nebráni tomu, aby platili v devízach a nič ich to nestálo. Že sa EU na tom posekala, je pre Rusko iba taká čerešnička na torte.
Rusi plyn zatiaľ do EU dodávať potrebujú. Keď to potrebovať nebudú, nebudú potrebovať žiadnu zámienku. Alebo si ju proste vymyslia.
28.04.2022 - 23:48:26
00
yojo napísal:
Doloz mi Tvoje tvrdenie, ze Poliaci a Bulhari nezaplatili. Jedine co existuje, je oficialne vyjadrenie Gazpromu, ktorym oznamuje polskej a bulharskej protistrane, ze ich "vypina" z dovodu nezaplatenia v rubloch.
Rovnako existuje vyjadrenie tychto stran, ze zaplatili rovnakym sposobom ako to robili predtym, tj podla platneho kontraktu.

Tu je link napriklad na Forbes, "vypichnem" hlavne body : https://www.forbes.com/sites/roberthart/2022/04/27/gazprom-cuts-gas-supplies-to-poland-and-bulgaria/?sh=711f715f4d40

In a statement, Gazprom said it has not received any payments from PGNiG or Bulgargaz, respectively Poland and Bulgaria’s state gas companies, since April 1. Gas payments from “unfriendly” countries from that date must be made in rubles, according to an order from Russian President Vladimir Putin, Gazprom said, adding that the relevant parties were “duly informed” of the requirement. Deliveries will not resume until payments are made in line with Putin’s order, Gazprom added.

Bulgarian energy minister Alexander Nikolov criticized the decision as a breach of contract as Bulgaria has already paid for Russian gas deliveries for April.

Je to presne, ako som napisal v svojom predchadzajucom poste. Nech sa paci, doloz Tvoje dokazy, ze Poliaci a Bulhari vobec nezaplatili, ako smelo tvrdis.


Bože prepáč ale už neomieľaj tú platbu v rubľoch. To žiadna platba v rubľoch nie je. Nazval to tak Putin a Gazprom vymyslel tento mechanizmus. Stále je to platba v devízach za ceny dohodnuté v kontraktoch. EU firmy to nestojí nič navyše a neznášajú žiadne riziko kurzových strát.
V tej tvoje citácii Gazprom hovorí, že nedostal žiadne peniaze od Poliakov a Bulharov. Tak asi nezaplatili. Nepíše sa tam, že nezaplatili v rubľoch.
Píše sa tam, že od 1 apríla musia nepriateľské štáty "platiť v rubľoch". Tak Rusi tento mechanizmus nazývajú. Ale žiadna platba v rubľoch to nie je. A je to iba doplňujúca informácia. Podstatné je, že Gazprom platbu nedostal. Ak ju Poliaci či Bulhari poslali po starom, tak ju Gazprombanka logicky odmietla. Prečítaj si tú tvoju citáciu s porozumením. Nedostali žiadne peniaze. Nie, že nedostali ruble. Btw, Gazprom a Gazprombanka je rozdiel. Keď pošlem peniaze do Gazprombanky na už neplatný účet, neznamená to, že som zaplatil Gazpromu.
Píšeš tam navyše, že Bulhari zaplatili za apríl. Ten síce stále trvá, splatnosť faktúr asi nebude mínus tri dni ani v Rusku, ale ok. Čo urobili presne Poliaci a Bulhari nevie zatiaľ nik.
Technicky vzaté, aj keď sa nič nezmenilo, bolo treba otvoriť jeden účet navyše a o tom sa v platných kontraktoch nepíše. Takže asi by to niekto mohol nazvať ako porušenie zmluvy. Ale je to proste kktina. Keď ti Telekom zmení číslo účtu kam posielaš platbu za mobil, alebo zistíš, že si tvoje peniaze mení na forinty, začneš vyskakovať z kože?
28.04.2022 - 23:50:04
00
Joe70 napísal:
Píše sa tam, že od 1 apríla musia nepriateľské štáty "platiť v rubľoch". Tak Rusi tento mechanizmus nazývajú. Ale žiadna platba v rubľoch to nie je. A je to iba doplňujúca informácia. Podstatné je, že Gazprom platbu nedostal. Ak ju Poliaci či Bulhari poslali po starom, tak ju Gazprombanka logicky odmietla. Prečítaj si tú tvoju citáciu s porozumením. Nedostali žiadne peniaze. Nie, že nedostali ruble. Btw, Gazprom a Gazprombanka je rozdiel. Keď pošlem peniaze do Gazprombanky na už neplatný účet, neznamená to, že som zaplatil Gazpromu.
Technicky vzaté, aj keď sa nič nezmenilo, bolo treba otvoriť jeden účet navyše a o tom sa v platných kontraktoch nepíše.


1. bold - protirecis sam sebe
2. odmietnut/vratit platbu nie je to iste ako platbu nedostat
3. italic - na ucet v rubloch Eura neposles
29.04.2022 - 00:15:25
02
rusák sa proste nemení....SPS :punch:

https://www.youtube.com/watch?v=efd0s2fRuEY
29.04.2022 - 00:21:22
01
Joe70 Povymyslal si hluposti a teraz sa len snazis polepit to dokopy, aby si mal pravdu. Pekne to vystihol Palo TT. To, ze Poliaci a Bulharsko vobec nezaplatili je od Teba len sprosta loz, ktory si si vymyslel. V kazdom clanku je spomenute, ze Gazprom "stopol" plyn kvoli tomu, ze nezaplatili v rubloch. co presne znamena, nie ze nezaplatili vobec, ale len to, ze nezaplatili sposobom ako si rusi zmysleli. https://tass.com/economy/1443811

A tie argumenty,ze technicky je to to iste ako predtym, len to Rusi inak nazyvaju, je asi taky fakt, ako ze teraz nie je na Ukrajine vojna, lebo to Rusi nazyvaju vojenska operacia.

Na zaver si len dovolim svoju osobnu spekulaciu. Podla mna tych statov je viac, akurat si vybrali dva, kde vedeli, ze Poliaci aj tak koncom roka koncia a teda Rusi jeho odstavenim o moc nepridu a Bulhari, ktori sa doteraz snazilo byt neutralne ako to len slo a Rusi cakali, ze tam maju pri postraseni najvacsiu nadej na uspech. Lenze sa im to znovu vypomstilo, Bulharsko okazmite zmenilo smer a hned po vyhraznom odstaveni plynu poslalo do parlamentu na schvalovanie zakon o vojenskej pomoci Ukrajine, o ktorom sa bude uz v pondelok hlasovat a uz teraz vyzera, ze prejde. Ale aj tak vyzera, ze tym nejakych odberatelov vystrasili.
29.04.2022 - 03:07:28
04
GeneralSVR píše: "В начале этой недели Путину сообщили, что с тремя шаманами, друзьями и протеже Шойгу, которые проводили обряд перед войной и напророчили Путину удачу и власть над миром, если тот начнёт войну, благословив таким образом президента на "спецоперацию", приключилась неудача. Шаманов по приказу Путина отправили к духам предков, причём головы отдельно от тел. Шойгу был неприятно удивлён и подавлен узнав об этом."

Google prekladač: "Začiatkom tohto týždňa bolo Putinovi oznámené, že traja šamani, priatelia a chránenci Šojgu, ktorí pred vojnou vykonali obrad a prorokovali Putinovi veľa šťastia a moci nad svetom, ak začne vojnu, a tak požehnali prezidenta za „špeciálna operácia“ zlyhala. Šamani boli na príkaz Putina poslaní k duchom svojich predkov a hlavy boli oddelené od tiel. Šojgu bol nepríjemne prekvapený a deprimovaný, keď sa o tom dozvedel."
29.04.2022 - 07:11:00
01
Joe70 napísal:
No ale devízové účty v Gazprombanke sa podľa mňa zmraziť nedajú. Devízové rezervy sa držia v bankách emitenta preto ich mohli zmraziť.

Ale samozrejme, ze daju. Ak ma Gazprombank EUR ucty, tak napr. v Deutsche Bank, ak ma USD ucty, tak napr. v Citibank, ale RUBle maju u seba "doma" pod kontrolou svojej banky.
Ak by sme vypli swift s Gazprombank, tak by sme de jure nemohli zaplatit, to je porusenie zmluvy. Ak uhradime na EUR ucet, ktory je zmrazeny, tak sme zmluvu neporusili, len neumoznime docasne nakladat s financnymi prostriedkami.
Ako priklad je uhrada urokov z dlhopisov, rus chcel uhradit z devizovych rezerv, aby si neminal svoje devizi, ktore este zatial ma k dispozicii. To mu americke banky neumoznili. Takze technicky sa dostal rus do defaultu.
29.04.2022 - 07:16:11
16

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up