PINY napísal:
Čo je ťažké pochopiť na tom, že výdaj musí byť vyšší ako príjem. To snáď pochopia aj deti ZŠ. Ja tu neodporúčam žiadnu stravu, ani diéty, ani nič. Takže vyšší výdaj ako príjem asi ťažko môže niekomu ublížiť :D
Kľudne si držte diéty aké chcete. Okrem toho, majú ženy úplne iné potreby na výživu ako muži. Úplne iné telo, spaľovanie tukov aj ich uloženie v tele. Takže tak... Nechápem teda niektoré príspevky od niektorých :?: :tmi:

Keď sa to povie takto tak je to dosť jednoduché. Ale ako píšem. Nie sme všetci rovnakí. jeden vyjde do schodov a spáli toľko kalórií ako druhý, ktorý na ten istý výdaj musí prejsť 5km. Keď jeden preženie vyšší výdaj oveľa tak to dlhodobo nevydrží, resp. len málo ľudí má takú vôľu. A nastáva jojo efekt. Naša vôľa nie je iba o tom, že sa zatneme. Náš hlad ovplyvňujú rôzne hormonálne hladiny. Neverím, že všetci máme rovnakú hladinu napr. Leptínu a Ghrelinu. Chudnutie a priberanie taktiež ovplyvňuje napr. dĺžka a kvalita spánku. U mnohých čo pracujú na smeny a/alebo trpia poruchami spánku toto robí veľké problémy. Takže keby to bolo také "pochopiteľné" tak IMHO nevznikne táto téma. A vysmievať sa niekomu, že má nadváhu a hovoriť o ňom, že nechápe jednoduchú poučku pre absolventov ZŠ, alebo je lenivý trochu cvičiť je IMHO sebecké.
Myslím, že keby správna životospráva a ideálne percentu tuku v tele bolo tak jednoducho dosiahnuteľné v súčasnom hektickom a "precukrenom" qastro biznise, tak sme všetci štíhli s pekáčom buchiet na bruchách.
28.04.2022 - 21:33:47
12
PINY napísal:
Ja by som vedela 🤣 ale nič pre chlapov veru :D

Ja nechápem tieto diéty :tmi: Určite treba zvýšiť prísun bielkovín pri výkonoch, ale nie z dôvodu chudnutia samozrejme, ľudia všeobecne jedia málo bielkovín. Ja som nikdy žiadnu diétu nedržala. Rovnica je jednoduchá. Výdaj musí byť proste vyšší ako príjem. Bodka.
Mám 44 rokov, 52 kg, 166 cm. Od 18 rokov si držím približne rovnaké kilogramy, +-2 kg.
Zjesť je dovolené naozaj všetko. Ale vždy v rozumnej miere ;)
Niektoré diéty môžu vážne poškodiť zdravie.


preco treba zvysit prijem bielkovin pri vykone? ludia v dnesnej dobe jedia malo bielkovin?
28.04.2022 - 21:46:01
00
Kristina napísal:
Keď sa to povie takto tak je to dosť jednoduché. Ale ako píšem. Nie sme všetci rovnakí. jeden vyjde do schodov a spáli toľko kalórií ako druhý, ktorý na ten istý výdaj musí prejsť 5km. Keď jeden preženie vyšší výdaj oveľa tak to dlhodobo nevydrží, resp. len málo ľudí má takú vôľu. A nastáva jojo efekt. Naša vôľa nie je iba o tom, že sa zatneme. Náš hlad ovplyvňujú rôzne hormonálne hladiny. Neverím, že všetci máme rovnakú hladinu napr. Leptínu a Ghrelinu. Chudnutie a priberanie taktiež ovplyvňuje napr. dĺžka a kvalita spánku. U mnohých čo pracujú na smeny a/alebo trpia poruchami spánku toto robí veľké problémy. Takže keby to bolo také "pochopiteľné" tak IMHO nevznikne táto téma. A vysmievať sa niekomu, že má nadváhu a hovoriť o ňom, že nechápe jednoduchú poučku pre absolventov ZŠ, alebo je lenivý trochu cvičiť je IMHO sebecké.
Myslím, že keby správna životospráva a ideálne percentu tuku v tele bolo tak jednoducho dosiahnuteľné v súčasnom hektickom a "precukrenom" qastro biznise, tak sme všetci štíhli s pekáčom buchiet na bruchách.





Kde som sa niekomu vysmievala???

Netreba všetko tak prežívať a riešiť a hádať sa tu s každým.
Niektorí by ste sa mali hodiť do kľudu alebo viac jazdiť na biku ako tu sedieť a rýpať sa v každej téme :D Čerstvý vzduch robí zázraky ??

Možno ten pohárik vínka na večer urobí dobre viacerým :D
Tak na zdravie! ?
28.04.2022 - 21:47:53
02
mirec16 no na udrzanie svalstva sa odporuca aspon 1g na kilo, na podporu 1,2-1,5g na kg vahy. Skus si to spocitat kolko zjes za den a ked nechcem jest masa na kvanta musim suplovat proteinovymi vyrobkami
28.04.2022 - 21:49:46
00
Dudo ja radsej kalorie cokolady nepozeram, ale zapijem to nejakou 52 pre istotu. Aby som nemal nizky prijem
28.04.2022 - 21:50:55
02
mirec16 napísal:
preco treba zvysit prijem bielkovin pri vykone? ludia v dnesnej dobe jedia malo bielkovin?


Počas záťaže dochádza vo svaloch k rozpadu bielkovín, a to v akej miere k tomu dôjde závisí od náročnosti nášho tréningu. Na obnovu týchto bielkovín dôležitých pre rast novej svalovej hmoty po tréningu ich musíme doplniť. Štúdie preukázali, že už konzumáciou 20-40 gramov bielkovín po tréningu sa maximalizuje schopnosť tela zotaviť sa po cvičení. Toto množstvo sa nachádza napr. v jednej dávke proteínového doplnku, kelímku tvarohu alebo plátku kuracieho steaku.
28.04.2022 - 21:51:07
00
Na zdravie. Ja alkohol nepijem. Nechutí mi.
Zase sa "musím" opakovať. Ja som myslela, že diskusné fórum je určené na diskusiu. Prečo si to niekto iný názor vykladá ako hádku?
28.04.2022 - 21:51:24
01
Skáče mi to tu akosi halabala.
To bola citácia z webu. Viac info sa dá vyhľadať ľahko 😉
28.04.2022 - 21:51:37
00
PINY napísal:
Kde som sa niekomu vysmievala??? ...

PINY napísal:
Čo je ťažké pochopiť na tom, že výdaj musí byť vyšší ako príjem. To snáď pochopia aj deti ZŠ. Ja tu neodporúčam žiadnu stravu, ani diéty, ani nič. Takže vyšší výdaj ako príjem asi ťažko môže niekomu ublížiť :D
28.04.2022 - 21:56:08
02
Nenechám sa zatiahnuť do tvojich hádok, ja konflikty nemám rada ;)
Kto vie čítať, tak si prečíta 😉
Prajem veľa síl a hlavne duševnú pohodu Kristína ;)
Pekný večer :f:
28.04.2022 - 22:09:43
02
To je také "vysmievanie sa" nie hádka. Ty tu podhodíš taký agresívny príspevok typu spamätajte sa, lebo čo tomu nerozumieš a potom sa paprčíš ak niekto na to zareaguje... tak rovnako ako ty odporúčaš aby sa dakto, kto na teba reaguje hodil do pokoja tak si daj to víno a choď čítať fóra o bicykloch a daj sa do pokja nad reakciami. Ak ty môžeš napísať čo chceš v tejto téme tak iní môžu napísať čo chcú na teba. Nikoho názor nie je nedotknuteľný. A mimochodom téma nízkosacharidová strava nie je automaticky o chudnutí. Nazdravie...
28.04.2022 - 22:43:20
13
PINY no prave take jednoduche to nie je, po prve, prevazna vacsina studii sa robila so zameranim na silove sporty a data boli nasledne extrapoolovane na vytrvalostne sporty a po druhe aj ta vascina studii je roznej kvality a so sirokym spektrom vysledkov, velke studie nechce nikto zaplatit, co je aj trochu paradoxne, ked clovek vidi ake obrovske prostriedky sa tocia v odvetvi vyzivovych doplnkov... na druhej strane, preco to robit, ked biznis bezi nadherne a marketingove mantry (protacik po cviceni, anabolicke okno v trvani 1hod.,...) sa siria rychlostou lesneho poziaru :)

za mna: narast svalovej hmoty a sily pri zvysenom prijme proteinov a silovom cviceni- ano... mnozstvo- otazne, pravdepodobne niekde od 1,2g vyssie... nutnost doplnkov- jedine pri garancii kvantity a kvality, cize skor nie... regeneracia svaloveho poskodenia po silovom cviceni- pravdepodobne ano... striktne casove okno- pravdepodobne nie... vytrvalostne sporty- otazne

a na druhu otazku si odpoviem sam, vzhladom k tomu, ze pridany protein je uz pomaly aj v balenej vode, nemam pocit, ze je v populacii nedostatocny prijem proteinov, prave naopak, data k tomu som ale nehladal
29.04.2022 - 06:30:13
01
nemam pocit, ze je v populacii nedostatocny prijem proteinov, prave naopak, data k tomu som ale nehladal

Tak ja som bol určite extrémny prípad :D
29.04.2022 - 14:24:40
01
Ty si bol teda extrém a preto si myslím, že mnohí sa sem chodia aj inšpirovať ako sa dá stravovať ak si chce vstúpiť do svedomia a trochu obmedziť pečivo, sladké jedlá, keksíky, cestoviny, lepeňáky na desiatu, pizzu a podobne. Aj kamoš sa ma nedávno pýtal, že je furt hladní a pritom džgá do seba ráno ovsené vločky s banánom a jogurtom, na desiatu chleby, na obed cestoviny/ryžu, a furt prílohy a chleba a podľa mňa má málo bielkovín a tukov. Sacharidy mu rýchlo telo spáli a furt je hladný. Teraz skúša zmenu pomeru bielkoviny/tuky/sacharidy, tak som zvedavá :)
29.04.2022 - 16:32:43
01
Ja som bol hladny aj na LC preto som sa vlastne vratil.
29.04.2022 - 16:48:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up