aj malé hračkárske drony dokážu vyradiť z boja tlupu rašistov
thumb_up1thumb_down
29.04.2022 - 15:14:34
010
No hrackarske drony to urcite nie su. Ide o spickove amaterske, alebo profi drony urcene na orto foto, ktore stoja par tisic. Ale samozrejme, stale je to brutalne nizka cena oproti vojenskym verziam a tiez ide o to, ze su volne dostupne, daju sa velmi rychlo prerobit, lahko pouzit a hlavne su znovupouzitelne. Maju ale aj nevyhody, napriklad ked sa bavime o najrozsirenejsej znacke DJI, tak ma nekryptovanu komunikaciu a odosiela GSP polohu operatora, ktoru neprietel dokaze precitat, tj uz su aj videa, kde niekolko minut po starte prilietaju na operatorovu poziciu delostrelecke granaty.
29.04.2022 - 15:44:39
00
https://twitter.com/CanadianUkrain1/status/1520039182294466562

tik tokuješ ako xujlo a naraz si dotiktokoval. :y:
29.04.2022 - 16:37:19
03
Z FB Richarda Sulíka
AKO JE TO S TÝM RUBĽOVÝM ÚČTOM A NAŠIMI ZÁSOBNÍKMI? Objavujú sa všelijaké nepravdivé tvrdenia o rubľových účtoch v ruskej Gazprombank. Tak som ich v TA3 objasnil:
👉Nie je pravda, že sme si otvorili rubľový účet. Účty vytvorila samotná banka a to čisto na základe nariadenia V. Putina. Účet síce existuje, ale nie je aktivovaný, lebo vedenie SPP s otvorením nesúhlasilo a neaktivovalo ho.
👉Nie je je pravda, že sme už za marec zaplatili v rubľoch. Slovenská strana zaplatila síce mala splatnosť poslednej faktúry za plyn 20. apríla, ale prezieravo sme ju zaplatili s veľkým predstihom v eurách.
👉Nie je pravda, že by Slovensko trhalo európsku jednotu. Diskusie na pôde EÚ stále prebiehajú. Do splatnosti faktúry počkáme, ako sa zachovajú jednotlivé členské krajiny a či bude dohoda na jednotnom postupe.
👉Nie je pravda, že by sme výpadok plynu dokázali z veľkej časti vykryť úsporami v kúrení, varení či svietení a že by to slovenská ekonomika bez problémov zvládla. Slovensko patrí k najviac spriemyselneným krajinám EÚ a veľké firmy sú na plyne ako vstupnej surovine závislé. Od výroby hnojív, cez pohonné látky, až po oceľ.
👉Nie je pravda, že ministerstvo nemá plán diverzifikácie. Naopak, na diverzifikácii pracuje ministerstvo aktívne. Už na jeseň, čiže pred vojnou v Ukrajine, sme začali testovať import skvapalneného plynu LNG. Keďže v prípade energií ide o strategické suroviny, nemôže ministerstvo verejne komunikovať o všetkých svojich aktivitách, lebo by to ohrozilo ich výsledok.
👉Nie je pravda, že slovenské zásobníky sú prázdnejšie, ako zahraničné. Naše zásobníky totiž majú oveľa väčšiu kapacitu, ako je nutné. Pre porovnanie, Poľsko má rovnako veľké zásobníky a tak je pochopiteľné, že plynu v nich vzhľadom na veľkosť krajiny, majú oveľa viac. Na Slovensku máme zásoby vo veľkosti 22 % svojej ročnej spotreby, sme na tom teda pomerovo lepšie ako Poľsko.
👉Nie je pravda, že keby ruská strana vypla plyn zo dňa na deň, tak už nemáme plyn ani na leto. Súčasné zásoby plynu nám celkom iste stačia do jesene, a zásobníky stále priebežne plníme, plyn totiž stále ide.
https://fb.watch/cHIMovISQX/
29.04.2022 - 16:43:16
08
Toto snáď súdny človek nemôže vysloviť :fubar:
scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net
29.04.2022 - 16:48:51
00
toto by bol pekný lend- lease 8)

Prílohy:

land ,lease.jpg
land ,lease.jpg 63.98 KiB thumb_up0thumb_down

29.04.2022 - 17:01:58
03
scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net
29.04.2022 - 18:18:47
04
Dal by som palec hore, ale je to také smutné, že sa hanbím za svojich spoluobčanov 😔
29.04.2022 - 18:33:09
01
K tomu Sulíkovmu, čo postla Kristína:

👉Nie je pravda, že ministerstvo nemá plán diverzifikácie. Naopak, na diverzifikácii pracuje ministerstvo aktívne. Už na jeseň, čiže pred vojnou v Ukrajine, sme začali testovať import skvapalneného plynu LNG.

... a nemohlo to byť už na jar 2020, keď ste sa stali ministrom, pán Sulík? Však na funkciu v exekutíve ste sa pripravovali 12 rokov. Alebo nie?
29.04.2022 - 18:47:14
00
Sulík len mudruje. Poliaci v minulých rokoch mysleli dopredu,na rozdiel od sulika ale hlavne smerackych proruských vlád,robili kroky ako nebyť závislý od ruska. Jednoduchým ľuďom včera Fico rozprával o ruskom plyne. Keby som tam bol tak by som sa ho spýtal,čo robil 12 rokov aby sme neboli závislý od boľševika...ale to by ma tí primitívny ľudia asi rozdupali..
Žiaľ Slovensko nemá mentálnu výbavu,byť rozumnou západnou krajinou.
29.04.2022 - 19:20:04
018
laco napísal:
K tomu Sulíkovmu, čo postla Kristína:

👉Nie je pravda, že ministerstvo nemá plán diverzifikácie. Naopak, na diverzifikácii pracuje ministerstvo aktívne. Už na jeseň, čiže pred vojnou v Ukrajine, sme začali testovať import skvapalneného plynu LNG.

... a nemohlo to byť už na jar 2020, keď ste sa stali ministrom, pán Sulík? Však na funkciu v exekutíve ste sa pripravovali 12 rokov. Alebo nie?

Ja by som zase na obranu Sulíka povedala, že na jar 2020 sme mali na Slovenskú narastajúci problém s pandémiou a lockdownom To bol najpálčivejší problém v tom čase. Z dnešného pohľadu je každý generál. Ale povedzte si úprimne, kto v tom čase vedel čomu budeme čeliť v týchto dňoch? Veď Matovič ho vtedy úkoloval nezmyselnými nákupmi antigénových testov a lekárskych pomôcok. Alebo ste už zabudli?
29.04.2022 - 19:27:34
010
USA raketomety už pomáhajú Ukrajine na Donbase...
https://echo24.cz/a/SwixV/nejnicivejsi-raketomety-z-usa-na-donbase-cil-zasahnou-i-na-300-kilometru
29.04.2022 - 19:44:58
01
Este ad ten lacov prispevok a Kristinina reakcia: Nehovoriac o tom, ze Sulik sa vzdy chystal na ministra financii, takze ked mu Matovic odmietol dat financie a pridelil mu hospodarstvo, tak na to Sulik urcite nemal vypracovany tak podrobny akcny plan ako na financie. Napriek tomu si myslim, ze sa toho chopil (aj s teamom co ma okolo seba) velmi dobre a urobili za ten cas podstatne viac zmysluplnej roboty, ako keby tam sedel Matovic alebo niekto podobny.

P.S. Nastastie mame vo vlade na viacerych ministerskych postoch celkom schopnych ludi (Dolezal, Sulik, Lengvarsky, Budaj, Kolikova), ktori toho stihli dost zachranit / zastabilizovat a nastavit spravny trend. Predstavte si ako by to tu vyzeralo, keby Matovic na vsetky tie miesta nominoval ludi len podla seba. :tmi: Budaj a Lengvarsky su naozaj svetle vynimky. Ved napr. co stihol predviest uz skoro zabudnuty minister zdravotnictva Marek Krajci? V case ked mal v lete 2020 po prvej vlne korony robit vsetko pre pripravu svojho rezortu na druhu vlnu a vypracovavat s odbornikmi disaster riesenia na jesen / zimu 2020, tak v parlamente riesil protipotratovy zakon...
29.04.2022 - 19:51:19
18
triki napísal:
toto by bol pekný lend- lease 8)

čo to je? F-15?
29.04.2022 - 20:12:10
00
yojo napísal:
No hrackarske drony to urcite nie su. Ide o spickove amaterske, alebo profi drony urcene na orto foto, ktore stoja par tisic. Ale samozrejme, stale je to brutalne nizka cena oproti vojenskym verziam a tiez ide o to, ze su volne dostupne, daju sa velmi rychlo prerobit, lahko pouzit a hlavne su znovupouzitelne. Maju ale aj nevyhody, napriklad ked sa bavime o najrozsirenejsej znacke DJI, tak ma nekryptovanu komunikaciu a odosiela GSP polohu operatora, ktoru neprietel dokaze precitat, tj uz su aj videa, kde niekolko minut po starte prilietaju na operatorovu poziciu delostrelecke granaty.


každopádne pilot dronu bude do budúcna veľmi vyhľadávaná kvalifikácia a títo ukrajinskí (s bojovými skúsenosťami) budú chodiť ako lektori po celom svete ;-)
29.04.2022 - 20:19:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up