Aha je to step cast to mi uslo. Mas pravdu. Myslel som to tak ze vzduch treba premazat aj vazelinou aj olejom. Ale nie tolko vazeliny ze zaplni celu negativku.
30.04.2022 - 09:39:25
00
Dano mne sa vzdy stalo ze olej pretiekol cez transferny kanal do negativky, aj tie 2 az 5 ml co odporucaju vyrobcovia... prave vazelina vzdy ostala okolo stieracieho O-kruzku hlavy air shaftu a mazala co ma... ale vidim ze kazdy ma iny pristup a skusenosti...
30.04.2022 - 11:30:53
00
Konečne som si našiel čas... Olej s Grip 2 patrony, jazdená od Septembra 2021 leto, zima, blato, sneh, prach... Popravde čakal som, že vyleje väčší bordel. Samozrejme olej v spodných nohách bol menený, každé 4 mesiace cca

Prílohy:

IMG_20220420_185719.jpg
IMG_20220420_185719.jpg 184.24 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2022 - 11:41:04
00
Najprv som si myslel že to je vazelína :lol:
01.05.2022 - 11:58:25
00
nieco podobne som mal aj ja po 9 mesiacoch 4000km
01.05.2022 - 12:01:45
00
Ahojte, prosim, mate niekto skusenost so servisom OneUp Dropper V2 cartridgeom? Sedlovka sa po stlaceni pomaly samovolne vracia do plneho vysunutia. Actuator a lanko v nom su osadene spravne, rovnako trn, ktory spina vysunutie v cartridge/patrone je plne funkcny a funguje ako ma = na 99,99% je to chybny cartidge, ktory pri stlaceni sedlovky vydava aj "cvachtave" zvuky, je zavzdusneny alebo tam prdlo nejake tesnenie alebo oboje.
PS: Predajcovi som uz pisal, rovnako ma info aj OneUp customer servis a cakam na ich odpoved. No sezona uz bezii.. :(

Vopred vdaka za rady
02.05.2022 - 18:18:36
00
Odkrut maticu a namaz vnutornu nohu vazelinou ktoru si dostal k sedlovke, ja pouzivam SRAM Butter, zasun sedlovku a zakrut maticu nas5, par krat sedlovku vysun a zasun a mala by zacat fungovat ako pred tym. Jedoducho ju treba sem tam premazat riedkou vazelinou. Pripadne este zhod sedlo a skontroluj tlak
02.05.2022 - 20:40:50
00
nechapem ako by malo pomoct mazanie vnut. nohy. Patrona je zalisovana a uzavreta, samovolne padala do zdvihu a po odlahceni zase naspat. Stalo sa to aj mne, patronu mi vymenili kus za kus. Mozno to tu uz nejaky frajer zoiservisoval :D.
03.05.2022 - 05:12:23
00
Polo presne ako pise zelenaliska, dik ale namazanie piestnice pod guferom neriesi moj problem samovolneho vysuvania, ktory je vo vnutornej patrone. To co popisujes je skor bezny servisny postup aj ked pre namazanie ci servis sedlovky ju potrebujes rozobrat :) Zaujimalo ma, ci sa tu najde niekto, kto patronu rozoberal a servisoval :)
03.05.2022 - 07:41:43
00
Ja som mal podobný problém (len to bolo so sedlovkou brandx), každopádne keď som si na YT narýchlo kukol servis One UP, je totožný.
Na videách aj na GMBN Tech vraveli, že tie olejové patróny sú neservisovatelné = teda ak stratia tlak a začnú sa pomaly vysúvať, treba meniť celú patrónu.
03.05.2022 - 07:55:41
00
ano marekr nova patrona je na ceste :) Prekutral som internety, par ludi tie patrony pravaze rozoberalo a servisovalo (https://www.instructables.com/Servicing-the-non-servicable-OneUp-Dropper-Cartrid/ ) tak som skusil ci na niekoho nenatrafim prave tu co tomu dal pokus :)
03.05.2022 - 08:01:38
00
Caute. Mam Fox FLOAT RP2 Boost Valve. Potrebujem vymenit tie hlinikove "reducery" a "DU Bushings", ktore sa vkladaju do oka na vrchnej strane tlmica a sluzia ako spacery na prichytenie do ramu. Tu na mtbikeri ich maju v eshope. Su tam ale rozne rozmery. Snazim sa zistit, ktory rozmer potrebujem. Neviem, k comu sa ale uvadzane velkosti vztahuju.
Moj kus vyzera presne ako ten na obrazku. https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/vidlice-a-tlmice/prislusenstvo/nahradne-diely/fox-vlozka-do-oka-tlmica-6mm-2ks.html?itm_medium=forum#description
Rozmery su:
- vnutorny priemer - 6
- mensi vonkajsi priemer - 12,7
- vacsi vonkajsi priemer - 15,5
- dlzka - 10,9
Nic z toho sa ale ani nepriblizuje k rozmerom, ktore sa daju vybrat.
Poradte, ako zistit, ktory je ten spravny pre mna.
03.05.2022 - 09:08:37
00
sliwec, jasne, prepac, zle som to precital, takze predchadzajuci prispevok beriem s5 ;)
03.05.2022 - 09:41:37
00
Juso napísal:
Caute. Mam Fox FLOAT RP2 Boost Valve. Potrebujem vymenit tie hlinikove "reducery" a "DU Bushings", ktore sa vkladaju do oka na vrchnej strane tlmica a sluzia ako spacery na prichytenie do ramu. Tu na mtbikeri ich maju v eshope. Su tam ale rozne rozmery. Snazim sa zistit, ktory rozmer potrebujem. Neviem, k comu sa ale uvadzane velkosti vztahuju.
Moj kus vyzera presne ako ten na obrazku. https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/vidlice-a-tlmice/prislusenstvo/nahradne-diely/fox-vlozka-do-oka-tlmica-6mm-2ks.html?itm_medium=forum#description
Rozmery su:
- vnutorny priemer - 6
- mensi vonkajsi priemer - 12,7
- vacsi vonkajsi priemer - 15,5
- dlzka - 10,9
Nic z toho sa ale ani nepriblizuje k rozmerom, ktore sa daju vybrat.
Poradte, ako zistit, ktory je ten spravny pre mna.

Dlzkou sa mysli sirka uchytenia tlmica v rame.. v podstate je to sirka od kraja po kraj tych hlinikovych vloziek ked su namontovane v tlmici.. tebou uvadzana dlzka 10.9mm je predpokladam pre jeden kus tej vlozky.. cize dlzku potrebujes 2x tolko + zrejme nejake desatiny mm navyse.
Ostatne tebou uvedene rozmery su v poriadku, budu ti sediet.
03.05.2022 - 12:21:46
00
Juso Tipujem 6 x 21,84

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/vidlice-a-tlmice/prislusenstvo/nahradne-diely/fox-vlozka-do-oka-tlmica-6mm-alloy.html

Tu nemusíš dávať nazad nový du bushing po vylisovaní.
Nahrádzajú ho tie svetlé diely.

Ale pre istotu odmeraj montážnu šírku v ráme, ako vraví Dano.
03.05.2022 - 13:18:20
00
keyboard_arrow_up