ukrajinský Kill Bill
thumb_up0thumb_down
30.04.2022 - 23:11:49
01
will napísal:
... A nesuhlasim s Joe70 - my uz teraz nemozeme doplnat plyn nad kapacity potrubi a aktualnych dodavatelskych zmluv. Teraz chce doplnit kazdy co sa da. Rusko sa na vojnu pripravovalo nedoplnanim zasobnikov v Europe uz od jari 2021 - len sme boli v EU slepi a nechali sa klamat.

Zásobníky si dopĺňajú jednotlivé krajiny, nie Rusko. To stále dodáva toľko plynu, koľko si objedná. Už na jeseň si EU objednávala málo, hádzalo sa to na Rusko, ale nikomu plyn nechýbal. Rusi tlačili na dlhodobé kontrakty. EU sa tomu bránila, lebo mala obavy, že tým budú ručiť za úvery na výstavbu plynovodu do Ázie a prestanú byť závislí od EU.
Dodávky plynu sú aj teraz hlboko pod kapacitou potrubí. Plyn dokonca tiekol naopak. Ale všetci dostali toľko plynu, koľko si objednali. Takže toto nie je chyba Ruska, že máme zásobníky plné na 22%. Poliaci majú na 80%. Toto je chyba toho, čo nekúpil testy.
Plyn sa dá vždy objednať, istotne aj nad rámec zmlúv. Či by Rusi súhlasili alebo nie otázka. Ale od roku 2009 sa vie o tomto probléme a zásobníky sa mali dopĺňať na maximálnu kapacitu. Pred začiatkom poslednej zimy sme mali zásobníky zaplnené iba na 76%. Našou vinou. Dnes mohli byť plnéna 46%.
30.04.2022 - 23:39:24
01
Rossia1 a atomove zbrane...
https://twitter.com/JuliaDavisNews/status/1519763655608479746
30.04.2022 - 23:45:33
00
Volodja napísal:
Na temu ozajstne rusko som popri veceri dal tento clanok - je z roku 2017. Odporucam. Dami a pani, toto je Rusko, ktore nas zachrani pred EU a NATO:
https://denikreferendum.cz/clanek/33905-rusko-na-pokraji-nervoveho-zhrouceni

Super clanok, velmi zaujimava uvaha
30.04.2022 - 23:50:03
03
Joe70, ty popries sam seba v jednej /dvoch vetach...

Plyn sa dá vždy objednať, istotne aj nad rámec zmlúv. Či by Rusi súhlasili alebo nie otázka.

(Naco asi je/by bol taky objednany a nedodany plyn?)
30.04.2022 - 23:54:52
00
Ramon1 napísal:
Ja som propagoval Sputnik ?! A , keďže máš nielen “ pokazenú “ optiku , ale aj kognitivne funkcie , nemá zmysel vôbec na tvoje “dumky “ reagovať....

Isteže. Písal si ako sa netreba ničoho báť, lebo ho schválil Bahrain.
Rozčuloval si sa, že Baťová a spol robia obštrukcie. Nato som ti napísal niečo v tom zmysle, že by si bol schopný pichnúť akúkoľvek neotestovanú vakcínu pochybnej povesti pacientovi, načo si vytrhol jednu moju vetu z kontextu, citoval ju v nejakom vlákne kde sa rozoberajú perly ducha a nemal si ani len toľko slušnosti, aby si ma citoval aj s mojím nickom @ Ramon1 a mohol som sa vyjadriť. Narazil som na to náhodou.
Áno. Mal si zakalené videnie, v sputniku si videl spásu a nezaujímali ťa fakty. Teraz v tejto vojne sa správaš rovnako. Obaja sme na rovnakej strane barikády. Ale ty máš čiernobiele videnie a nezaujímajú ťa fakty.
01.05.2022 - 00:27:19
01
Marli napísal:
Joe70, ty popries sam seba v jednej /dvoch vetach...

Plyn sa dá vždy objednať, istotne aj nad rámec zmlúv. Či by Rusi súhlasili alebo nie otázka.

(Naco asi je/by bol taky objednany a nedodany plyn?)

Nič nepopieram. Reagoval som na to, že plyn sa nedá objednať nad rámec platných zmlúv. Samozrejme, že dá. Mohli sme mať na jeseň v zásobníkoch o 25% viac plynu ako sme mali.
Či by nám ho dodali, je hypotetická otázka. Neobjednali sme tak nevieme. Rusi potrebujú peniaze, ale rovnako potrebujú robiť obštrukcie. A robiť ich budú. Hlavne v zime.
Proste nie je pravda, že kapacity ruských plynovodov sú naplnené na 100% a nie je pravda, že sa nedá objednať viac plynu. Samozrejme. že to nie je tak, že otočím viac kohútikom a tečie viac plynu. Ten proces je zložitejší a dlhšie trvá. Ale Rusi už na jeseň a aj teraz upozorňovali, že EU si objednáva málo plynu. Poliaci sa zásobili, my nie.
A mimochodom, plyn ako aj ostatné komodity sa dajú nakupovať aj na burze. Neviem ako od februára, myslím, že dovtedy Rusi obchodovali aj na burzách. Tam sa dalo vždy nakúpiť bez ohľadu na dlhodobé zmluvy. Tak fungovali aj tie skrachované energo spoločnosti. Namiesto kontraktov kupovali lacnú elektriku na burze. Cena zrazu vyletela prudko hore a firmy skrachovali.
Taká perlička. My sme vo firme celé leto kúrili a míňali elektriku, lebo náš dodávateľ nám platil Ł800 týždenne, aby sme ju míňali. Mal proste zakontrahované nejaké množstvo, kvôli kovidu etc bol odber nižší a penále za neodobratú energiu by boli vyššie.
01.05.2022 - 00:35:11
00
Dezole nahle vytriezvie z online hrdinu.....

https://www.youtube.com/watch?v=OR_E8dvyaOI
01.05.2022 - 01:04:52
03
Rusi si stúpajú po vlastných mínach? :lol:
https://theync.com/russian-orc-steps-on-a-mine.htm
01.05.2022 - 01:25:48
02
a liečiky nebudú,len vodka. :d:

https://www.youtube.com/watch?v=jcnIp3Q9t8c
01.05.2022 - 02:09:35
00
Dnes velmi zaujimavy Arestovyc, vyzera, ze dnes sa Ukrajincom pri Izjume mimoriadne darilo a trafili sa do pozicii hlavneho stabu hlboko v zazemi. HOvoril, ze 3 udery a naratali cca 400 trupov. Ak sa ich odhady potvrdia, tak hlavny tah utokov zastavili minimalne na niekolko dni, Arestovyc si dokonca dovolil aj optimisticku verziu, kde sa Rusom cela tato cast fronty zruti. Argumentoval tym, ze uz pred par dnami mali spravy, ze sa tam Kadyrovci strielali s Burjatmi o to, kto nastupuje skor. Dalej, ze maju spravy, ze mnohe osadky tankov uz jazdia iba vo dvojici a hlavny argument bol, ze je tam velke mnozstvo bigosov, tj tych najchudobnejsich ale aj najtazsie kontrolovatelnych vojakov a po strate velenia veri ,ze sa to tam rozpadne. ROvnako aj ine fronty vyzeraju byt bez pohybu, nejaka aktivita sa ocakava dolu na stepi pri Gulajpoli, ale ze atm sa na to tesia, vidno tam do dialky, delostrelectvo je pripravene. Celkovo, ze po dnesku vyzeaju ruske oslavy 9. maja este horsie a odhaduje,ze po tychto upsechoch by sa nastup Ukrajiny do protiutoku mohol zacat aj o tyzden skor.
Este tam dost rozoberali aj prerieknutie Lavrova na nejakej schodzke v Cine, ktoremu hodne zalezi, aby zrusenie sankcii bolo sucastou mierovych rozhovorov, co samozrejme Ukrajina absolutne odmieta, kedze s tymi sankciami nic nema.
Nuz, uvidime, co nam mesiac maj prinesie.
01.05.2022 - 05:08:28
13
dufajme že sa ukrajinci po tom proti utoku nezastavia až na krasnoj ploščadi
01.05.2022 - 05:15:28
02
Joe70 napísal:
Zásobníky si dopĺňajú jednotlivé krajiny, nie Rusko. To stále dodáva toľko plynu, koľko si objedná. Už na jeseň si EU objednávala málo, hádzalo sa to na Rusko, ale nikomu plyn nechýbal. Rusi tlačili na dlhodobé kontrakty. EU sa tomu bránila, lebo mala obavy, že tým budú ručiť za úvery na výstavbu plynovodu do Ázie a prestanú byť závislí od EU.


Toto nie je uplne pravda, lebo velku cast zasobnikov hlavne na Zapade ma prenajatych prave Gazprom. Tj tam ani nemaju nejaku moznost naplnit zasobniky doplna a ked Gazprom posledne leto svoje kapacity vobec nevyuzil, zacali sipit, ze je nieco zle. Lenze nemali kam doplnat, prave preto, ze tie objemy patrili Gazpromu a nie im. TJ evidentne sa chyba stala uzpri tom, ked Gazprom dostal zasobniky do pranajmu,lenze kto vie, ako dlho uz tieto praktiky funguju a pri normalnom obchodnom partnerovi by neboli problem.

A co sa tyka financovania plynovodu do Azie, neviem, ktory mas na mysli, ale vsetko co ide do Ciny je financovane Cinou. A prato to Rusom sposobuje velke problemy, lebo teraz vsetko co vlastne dodavaju do Ciny sa valstne odpisuje z dlhu a realne im z toho ziadny cash domov neprichadza.
01.05.2022 - 05:38:02
01
Pekny komentar pod dristami Lavrova
Príloha:
lavrov.jpg
lavrov.jpg 57.47 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2022 - 07:49:11
02
Joe70 - prosim, ako zapada z tohoto linku, "Plynová závislosť od Ruska sa musí skončiť, doteraz sme boli nepoučiteľní" na https://index.sme.sk/t/5086/index-tyzdenny-ekonomicky-podcast, cca 11:00 po minimalne 12:30 pripadne dalej?
Mne z toho vyplyva ze bud hovoris "skreslene" nieco ty, alebo tento ujec na nahravke. A ted babo rad :)
01.05.2022 - 08:10:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up