Prolog: Ked som kupoval bicykel predavacka mi tesne pred platenim zasemotila, ze to vlastne nie je novy bicykel, ze ma asi 100km najazdenych a ze im to zakaznik vratil lebo nemal taku vydrz ako som ocakaval.
Kedze vzapati mi ponukla 10% zlavu a bicykle naozaj neboli, na rame som si ziadne znamky pouzivania nevsimol suhlasil som a pomyslel si len, ze sa zase nejaky dilino kupil ebajk a cakal, ze ho to ponesie same 100km bez slapania ako pisu v letakoch.
Sucasnost:
Na ebajku jazdim pol roka a zatedy vacsinou kratsie trasy medzi 20-30km, kde mi to zozerie tak 20-30% baterky (pocitane zo 100% nabitia). Toto povazujem za ok.
Teraz som bol 1x trochu dlhsiu trasu skoro 43km, nastupanych 800m pola app, priemer 19km/h, 50-60% v lese. Vacsinu casu som jazdil na 3 z 5 stupnov na mojom Bafangu (moja forma nic moc), chvilkami v stupaniach pouzity 4 stupen, ale to bolo mozno na 1-2min celkovo. 3. stupen ma myslim nastavenych 250W ako max.
No a teraz pride otazka.
Na cca 36km mi bateria ukazovala este 35%, ale po chvilke som zistil, ze bicykel slape nejako tazko, pozriem sa a tam 17% a samozrejme dopomoc na urovni 50W (ako sme zistili v inom vlakne u Bafangu vraj normalne).
Mam pocit, ze 630Wh bateria by sa takto spravat nemala, ocakaval by som vydrz pri style mojej jazdy na urovni 50km km a az potom prehodenie do svojho save rezimu na urovni tych 50W.
Vychadzam zo svojich predchadzajucich skusenosti, ked som jazdil ine bicykle s podobnymi, ci rovnakymi bateriami a dali sme 50-60km s tym, ze mi zostalo 30% baterky (aj ked je pravda, ze to boli Bosch, ci Shimano motory).
Vadi mi aj to nepresne ukazovanie jednotky Bafangu, ked so zmeni vydrz skokov s 35% na 17% a mam podozrenie, ze v baterii moze byt vadny jeden z clankov.
Otazka znie, ci je bezne, ze to vie predajca overit priamo u seba, alebo to posiela vyrobcovi, pretoze v tomto obdobi mat 2-3 tyzdne baterku na reklamacii je skoda.
Pripadne, ci som mal len velke ocakavania, kedze som bol namlsany z Boschov a ta vydrz je defacto u Bafangu s takouto baterkou normalna.
Ako vlastne predajcovia pristupuju k reklamaciam baterii? Viem, ze u notebokov napriklad to dost zalezi od znacky/servisu a niekde vyslovene odmietaju drzat zaruku na kapacitu baterie a rozne krutia, ked to zakaznik reklamuje (preto sa takymto znackam vyhybam pri predaji).
01.05.2022 - 10:33:28
00
Za mňa môžem napísať len moje stanovisko, keby bol Tvoj ebajk kupovaný u mňa... Baterky v záruke sa u predajcu netestujú, nemajú sa ako... Takže ja by som to od Teba prevzal ako reklamáciu, s Tvojím popisom "závady", daná reklamácia sa písomne zadá výrobcovi (zástupcovi výrobcu) a čaká sa na jeho reakciu, resp. návrh riešenia... V tomto prípade som si na 100% istý, že si výrobca vyžiada baterku (a možno aj celý ebajk, nakoľko problém môže spôsobovať aj motor) na kontrolu (rozhodne to nebude okamžitá výmena ks za ks)... Čiže (ak Ti predajca nebude schopný/ochotný - čo nie je povinný, ale trebárs ja to robím, keď mám voľnú - poskytnúť náhradnú baterku) môžeš byť bez ebajku aj 30 dní... Som presvedčený, že tento postup bude všade rovnaký... Na konci len jedna otázka - žiadne chybové hlásenie?
01.05.2022 - 11:01:50
01
Otazka este je, ci to je na reklamaciu, alebo je to normalna kapacita baterie v kombinacii s Bafang M420. Ak mi niekto povei, ze jazdi na 3 bezne a pouziva bezne 4,5 a spravi kludne 50km na to budem vediet, ze to normalne asi nie je.
Ja to sice tak trochu tusim, ale rad by som nejake realne vysledky od miestnych bafangistov, aby som mal istotu;o).
Na konci len jedna otázka - žiadne chybové hlásenie?

Vlastne na toto som zabudol, ano pocas vyjazdu asi v 2/3 sa mi v stupaniach parkrat vypol motor na 1s cca s chybovou hlaskou, ktoru som si vsak nevsimol (po otacke klukou to zmizlo), ale toto som prikladal k tomu, ze sa mi pohol snimac, kedze bicykel je "chipnuty" pripojenim snimaca/magnetu na kluku. Skoda, ze neviem presne o aku chybu sa jedna, bolo to len na okamih a nevidel som dobre na displej.
Vcera mi to robilo tiez, potom som pohol so snimacom a odvtedy bol klud...este ale otestujem.
Ak by niekto namietal, ze taketo cipnutie moze nepriaznivo vplyvat na bateriu tak si myslim, ze nie, pretoze som po tom, co som to spravil testoval vydrz baterie na 18km useku, ktory mam zjazdeny este so snimacom na kolese a rozdiely v spotrebe boli v 1-2%, cize na urovni statistickej chyby, takze si myslim, ze premiestnenie snimaca na to vplyv nema.
01.05.2022 - 12:58:45
00
Flego už som to tu písal, to je vlastnosť baterky. Neviem aký máš displej ale ak sa ti dá tak si prepni režim bat. z percent na volty. Tam to vidíš presne kolko máš. Na plné nabitie by mala mať 42v. Pri 35 V to začne obmedzovať výkon. Je to škoda pretože bezpečne môžeš ísť do 32-31V. Ale neurobíš s tým nič je to natvrdo v hardweri.
01.05.2022 - 15:00:06
00
Vikino ja viem, ale to neriesim, ja riesim napriklad ten prepad z 35 na 17%, pretoze, ked som siel z Kovariec z krcmy;o) pocital som s tym, ze safe mode sa zapne na urovni 20-25% a budem mat este dost energie dojst domov...a hned za tabulou Kovarce mi to skocilo z tych 35 na 17.
Inak ty by si sa mohol vyjadrit siel si podobnu trasu aj ked si vravel, ze Tribec moc nemusis, ale aspon vies odhadnut spotrebu, kedze mas tiez Bafang.

Prílohy:

strava4378190928232747916.jpg
strava4378190928232747916.jpg 107.09 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2022 - 15:13:56
00
Ja spotrebu vôbec neriešim. Dnes som bol 53km nastúpane 770m teraz som pozeral je tam 36V. Hovorím ti prepni si to na volty, percentá su o ničom.
A ešte jedno odporúčanie daj si to do modu 9 st. pripomoci a uvidíš. Ja pužívam 1 st a max do 5 st, 9 som tam nemal ani nepamätám.
01.05.2022 - 15:20:30
00
Ked mas snimac rychlosti na kluke, tak tu ani nevypisuj , ze mas slabu bateriu, ved ty ani nevies akou ides skutocne rychlostou a kolko km si v skutocnosti presiel.
01.05.2022 - 16:28:50
03
to myslis vazne? :rofl: :rofl:
01.05.2022 - 17:08:11
00
Ked mas snimac rychlosti na kluke, tak tu ani nevypisuj , ze mas slabu bateriu, ved ty ani nevies akou ides skutocne rychlostou a kolko km si v skutocnosti presiel.

Myslis, ze snimac na kluke je jedina vec na svete co vypisuje rychlost a meria vzdialenost? Skus natocit na kluke priemer 20km/h;o).
01.05.2022 - 19:43:48
00
keyboard_arrow_up