backyfx napísal:
Prepac ale PRAVDEPODOBNE tu mame vsetci sedlovku vysunutu viac ako 70mm :D Za dalsie ukaz mi teleskop s priemerom 27.2mm a vysunutim 220mm, co je moj cely rozsak vysunutia... Dik


No, zjavne to tebe jasne nie je, ked tu dumas nad 70 milimetrami ako keby to bol zakon s tym, ze nevies veru ci to stoji za to (nestoji) . To preco iba tak malo si spominal si mal ujasnit, lebo to znie ako totalna hovadina. A preto som aj odpisal ako som odpisal, lebo mi to uz vadilo. Je to ako keby som sa stazoval, ze naco si kupovat auto, ked aj tak sa s nim da ist len do 30 km/h a nic viac by som neupresnil a este by som sa potom hral na velkeho frajera a dolezito sa vypytoval ako rychlo ini vedia ist na slapacom aute, lebo take som ja mal na mysli.

Takze samozrejme, ze nepoznam presnu dlzku vysunutia tvojej sedlovky a moznosti namontovania teleskopky do tej tenkej trubicky, co tam mas (to malo byt mimochodom to, co si mal ujasnit) . Myslel som, ze je jasne, ze to pisem len vseobecne... Islo mi hlavne o zdoraznenie toho, ze sa da mat aj vyrazne viac ako 70 mm.
02.05.2022 - 15:38:29
00
Niekto sa tu hra na velkeho frajera? Nejak som si to nevsimol... Skor sa mi zda ze sa tu niekto hra na drsnaka :D
02.05.2022 - 15:55:18
00
pre koronou ked este boli testovacky na zeleznej som jazdil na 3-4 FS s roznymi zdvihmi a tiez teleskopkami
ale ten teleskop som potreboval fakt len na tie kamzicke dolekopcove traily kde sa to testovalo. Kedze na HT ich nejazdim, nie preto ze by som to na HT nedal lebo som to na HT uz par krat dal ale preto ze ma tieto kratke prudke traily moc neberu, tak si nemyslim ze by prinos teleskopu na ojedinelom useku dole kopcom vyvazil to ze mi to prida 300g na 99% jazdy.

takto to vidim ja. niekto kto jazdi vela dolekopcom to urcite vidi inak ale to je ok
02.05.2022 - 15:56:19
00
double napísal:
kto nevie čo by sa mu hodilo odporúčam bikefest , onedlho sa budú môct rezervovat bicykle tam sa da zajazdit aj na šiestich za den. Mne to dost pomohlo zorientovat sa nielen v bicykli ale aj v komponentoch.

Takéto testovacie akcie fakt skvelé na odskúšanie si vysnívaných bajkov, alebo setupov, veľkostí a jazdných vlastností. Taký Bikefest v Kálnici je na toto dobrý. Taktiež v čechách mávali kúsok pri Brne na Singletrail Jedovnice Velo test fest. Bohužiaľ sa už neorganizujú.
Na druhej strane mi príde trochu divné, že je tu kopec bajkerov. Mnohí sa poznajú osobne a nikto ešte nezorganizoval nejaký zraz MTBiker fóra. Mnohí tu majú zaujímavé bajky tak by ste si mohli dať niekde zraz (kľudne aj na bajkefeste v Kálnici) a poskúšať navzájom vaše bajky. Možno by sa tu potom aj lepšie komunikovalo keby sa viacerí spoznali osobne a už by to nebolo anonymné "hejtovanie". Vedeli by ste kto vám čo píše. Mne osobne vadí, že mnohí sa tu skrývajú za nick a bez bajku v profile "odvážne" píšu svoje "postrehy".
Mne sa veľa krát stalo, že sa mi pozdravil niekto na maratóne, alebo na nejakej akcii kde ma spoznali podľa bajku. Aj naposledy sa mi prihovoril "vysekaný" bajker, ktorý ma spoznal podľa nového titanového lajtspída z galérie. Ale keď sa sa spýtala na nick tak väčšinou nikto nepriznal "farbu" a odpoveď znela "ja väčšinou iba čítam" :)
02.05.2022 - 15:59:59
06
preco myslis ze v kalnici je dobra testovacka vysnivanych bikov?
nie kazdy tuzi jazdit bikeparky
kedysi zrazy boli, na nejakych 2 som v MK bol aj ja a na Castovskom okruhu tiez vidiet kolu chalanov z fora
02.05.2022 - 16:03:43
00
Mám taký dojem, že v Kálnici je aj XCM okruh a prípadne sa tam testujú aj gravel bajky. Nie je to len lokalita na Enduro. Je tam aj fakt skvelý pump track, kde sa dá vyskúšať o čo lepšie sa "pumpuje" s teleskopkou ako s vysunutou pevnou sedlovkou. Pumptrack je vraj jedným z najlepších miest kde by sa mala pravidelne cibriť technika jazdy.
02.05.2022 - 16:06:42
06
scarinko ked si tam nebol, naco o otom vlastne pises.
02.05.2022 - 16:10:15
00
ako vies ze som tam nebol? ;)
02.05.2022 - 16:11:09
00
Kristina napísal:
Mám taký dojem, že v Kálnici je aj XCM okruh a prípadne sa tam testujú aj gravel bajky. Nie je to len lokalita na Enduro. Je tam aj fakt skvelý pump track, kde sa dá vyskúšať o čo lepšie sa "pumpuje" s teleskopkou ako s vysunutou pevnou sedlovkou. Pumptrack je vraj jedným z najlepších miest kde by sa mala pravidelne cibriť technika jazdy.

skušal som pumpky a veru som docela zaostalý :D na stare kolená to človeka aj naučí tak sa s pevnou absolutne nedá jazdiť.
02.05.2022 - 16:18:31
00
Kristina napísal:
Mám taký dojem, že v Kálnici je aj XCM okruh a prípadne sa tam testujú aj gravel bajky. Nie je to len lokalita na Enduro. Je tam aj fakt skvelý pump track, kde sa dá vyskúšať o čo lepšie sa "pumpuje" s teleskopkou ako s vysunutou pevnou sedlovkou. Pumptrack je vraj jedným z najlepších miest kde by sa mala pravidelne cibriť technika jazdy.

neviem ako po kovide ale dali sa tam požičať aj cestné bicykle (hore z bikeparku ide aj asfaltová cesta ešte kus do lesa) takže bolo zo všetkého. XCM okruh ma tak 30min.
Pumtrack je dobrá vec nielen na techniku ale aj na fyzičku. Len problem vidím vtom,že najlepšie je nato dirtové HTčko a na endure ma to nebaví.
Doba sa zmenila aj ludia na fore viď scarinko. Ten musel dost ludí odtialto vyhnat. Voľakedy to bolo hlavne o spoločných výjazdoch a veľa vecí sa tu človek aj naučil.
02.05.2022 - 17:02:08
10
Zjavne nie dost 😉
02.05.2022 - 17:43:40
00
Ahoj Kristina tak ja tiež bike v profile nemám, z jednoduchého dôvodu, nechcem zdielať foto, mám rád svoje súkromie. K tým akciám je to fajn nápad, síce nie som veľmi na akcie typu, veľa ľudí na kope, no včera Chata pod Suchým na 1.mája s branomelis a boli aj iný chalani bolo super pokec aj po jazdenie :) čiže myšlienka je to isto zaujímavá ;)
02.05.2022 - 17:45:10
11
Johnny80
To som mal Janči ešte na Ostredku pripravený pekný trail, ale taký, že po Jedľovine by to už všetci asi vedeli zísť v sedle. (samozrejme teleskopka je plus aj keď si videl, že šli s nami aj chalani na ostrých XC HT mašinách a šli ako tak aj s pevnými sedlovkami ). Škoda, že som to na Panoráme musel ukončiť po tej roztrhnutej hadici k zadnej brzde. Keby som aspoň to netrhol, tak taký vyváľaný po páde idem rovno hore s vami :) Ale musím povedať, že super pojazd, keby som ho nepobabral, tak mohol byť ešte viac Top.
02.05.2022 - 18:49:52
02
Kristina napísal:
Takéto testovacie akcie fakt skvelé na odskúšanie si vysnívaných bajkov, alebo setupov, veľkostí a jazdných vlastností. Taký Bikefest v Kálnici je na toto dobrý. Taktiež v čechách mávali kúsok pri Brne na Singletrail Jedovnice Velo test fest. Bohužiaľ sa už neorganizujú.
Na druhej strane mi príde trochu divné, že je tu kopec bajkerov. Mnohí sa poznajú osobne a nikto ešte nezorganizoval nejaký zraz MTBiker fóra. Mnohí tu majú zaujímavé bajky tak by ste si mohli dať niekde zraz (kľudne aj na bajkefeste v Kálnici) a poskúšať navzájom vaše bajky. Možno by sa tu potom aj lepšie komunikovalo keby sa viacerí spoznali osobne a už by to nebolo anonymné "hejtovanie". Vedeli by ste kto vám čo píše. Mne osobne vadí, že mnohí sa tu skrývajú za nick a bez bajku v profile "odvážne" píšu svoje "postrehy".
Mne sa veľa krát stalo, že sa mi pozdravil niekto na maratóne, alebo na nejakej akcii kde ma spoznali podľa bajku. Aj naposledy sa mi prihovoril "vysekaný" bajker, ktorý ma spoznal podľa nového titanového lajtspída z galérie. Ale keď sa sa spýtala na nick tak väčšinou nikto nepriznal "farbu" a odpoveď znela "ja väčšinou iba čítam" :)

fuuuha od 2004 je velmi malo (ale ze velmi) ludi ktorym som dovolil sadnut na niektory z mojich bikov. predstava pozicania biku s tym ze "nech sa paci utekaj si v bike parku otestovat moj bike a bolo by mile keby si mi ho vratil naspat cely" niekomu o kom vobec netusim ako jazdi je nieco na co by som sa asi ukecat nenechal...
02.05.2022 - 19:02:01
09
Stax potom mas asi zlych kamaratov. U nas v partii sa poziciavaju bicykle za par k euro kludne aj na vikend. Pokazis, kupis nove, pripadne vymenis za strasne vela piva :)
02.05.2022 - 19:11:47
00
keyboard_arrow_up