caute taka otazka k tomu powermetru od strydu ak ho dakto tu pouziva
znamy mi ho nuka za 150, par krat snim bol, ale ze ho to moc nebavilo
ja som skor tabulkovy a rad si idem daco so systemom, oplati sa to vramci bezneho behania 5-10km vybehov par krat do tyzdna bez sutazenia?
ci to len moc sperkujem a zas to az tak nieje dolezite ako si sledovat tep :D
04.05.2022 - 11:44:01
00
ostogiske napísal:
caute taka otazka k tomu powermetru od strydu ak ho dakto tu pouziva
znamy mi ho nuka za 150, par krat snim bol, ale ze ho to moc nebavilo
ja som skor tabulkovy a rad si idem daco so systemom, oplati sa to vramci bezneho behania 5-10km vybehov par krat do tyzdna bez sutazenia?
ci to len moc sperkujem a zas to az tak nieje dolezite ako si sledovat tep :D

Podľa mna je to zbytočná vec
04.05.2022 - 12:39:02
00
tiez si myslim ze je to zbytocnost. to je ako pre hobby jazdca power meter na bike. mozno ma clovek dobry pocit ze sa akoze posunul niekde vyssie, ale ked nevie ako vyuzit potencial je mu na nic. wattmetre su podla mna vyslovene pre ludi co chodia na preteky a maju tendenciu sa umiestnit na vysokych miestach. alebo ked clovek nevie co s peniazmi a chce vidiet ake max watty vie vytocit :D
04.05.2022 - 13:17:59
00
ostogiske presne ako pisu vyssie. Iba ak si statisticky tabulkovy uchylak ako ja :D
Mna bavi sledovat metriky a analyzovat to.
Posunul by ho znamy aj mne?
04.05.2022 - 13:25:00
00
Hack3r napísal:
tiez si myslim ze je to zbytocnost. to je ako pre hobby jazdca power meter na bike. mozno ma clovek dobry pocit ze sa akoze posunul niekde vyssie, ale ked nevie ako vyuzit potencial je mu na nic. wattmetre su podla mna vyslovene pre ludi co chodia na preteky a maju tendenciu sa umiestnit na vysokych miestach. alebo ked clovek nevie co s peniazmi a chce vidiet ake max watty vie vytocit :D

Ja by som neporovnával cyklo a bežecky wattmeter.
Bežecky je len hrubý odhad, kdezto na biku idu presne čísla.
Bol som tiež zarytý odporca watmetrov, a teraz to mám na všetkých bicykloch
04.05.2022 - 13:30:29
01
S tym hrubym odhadom by som bol opatrnejsi...
Pozri si napr toto
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7404478/

Podla mna to kludne moze byt porovmatelne beh/bajk
04.05.2022 - 13:40:07
00
srekac napísal:
ostogiske presne ako pisu vyssie. Iba ak si statisticky tabulkovy uchylak ako ja :D
Mna bavi sledovat metriky a analyzovat to.
Posunul by ho znamy aj mne?


praveze tabulky lubim, ako som kupil garminacky hrm co ukazuje vsetky krasne udaje, tak az vtedy ma chytilo behanie :DDD teda este poriadne topanky az potom hrm :DD
04.05.2022 - 13:57:22
00
Už som to tu písal, neberie to do úvahy terén. Ak chce niekto behat tartan alebo asfalt ok.
04.05.2022 - 13:58:08
00
airbilly podla mna si to zle interpretujes, jasne ze to neberie do uvahy teren, lebo to neverie do uvahy ziadne externe faktory ;) ide o silu odrazu, ktora musi byt pri behu do kopca vacsia ako na rovine, tak isto ako je vacsia proti vetru, lebo "s rovnakou" silou by si v kopci/v protivetre spravil 1metrovy krok a v dobrych podmienkach spravis 1,3m krok. Cize ak chces dodrzat tempo, tak musis zvysit silu odrazu ~ stryd ti ukazuje vacsi vykon, alebo ak chces dodrzat isty vykon ~ tak v kopcoch sa ti znizi tempo.. Ved to iste je aj na bajku..
04.05.2022 - 14:15:00
00
Hmm.. Si si isty, ze rozumies tomu, ako Stryd funguje? Lebo musim povedat, ze sice je to uz vela rokov, co som ho zavrhol, no pamatam si to uplne naopak.
Ja som zil v tom, ze praveze vobec nemeria mechanicku silu odrazu, ale berie do uvahy len externe faktory a z nich sa ju snazi dopocitat. Je to glorifikovany akcelerometer. Ako by to vobec bolo mozne inak so senzorom, ktory si len nasadis zhora na topanku? Pri Stryd si napr. musis evidovat presnu hmotnost, inak su vypocty vykonu odveci. Keby skutocne meral odrazovu silu v podrazke, tak by to nebolo potrebne.
Btw.: V studii, ktoru si vypostoval, prave nieco, co skutocne meria silu odrazu, pouzili ako referenciu pre overenie, ci Stryd meria spravne hodnoty (a kludne si znovu precitaj odsek 3.2.2., je totiz zaujimavy).

Samotny vypocet vykonu teren do uvahy moze brat, kedze snima pohyby nohy horizotnalne a vertikalne, tak predpokladam, ze ked vidi, ze noha robi vacsi pohyb nahor nez nadol, tak je mu jasne, ze stupas. Ta analogia s vetrom mi pride spravna, no preto Stryd dnes snima odpor vzduchu (trochu vagna formulacia z mojej strany, ale co presne to meria, to sami nepovedia). Starsia generacia Stryd bola vo veternych podmienkach velmi nespolahliva.

Mne to pride praveze znacne odlisne od vacsiny PM na bicykli. Z cyklistickych powermetrov by sa to dalo porovnat s powermetrom PowerPod.
04.05.2022 - 14:51:55
00
Rachela jasne chapem. Ako je dost mozne, ze skor opisujem "vysnivany nastroj" a trochu si tiez idealizujem to co citam, pocuvam od fanusikov strydu...

A vratim sa k odpovedi na ostogiske otazku: ak ta to bavi a zaujima, tak to moze byt srandovna hracka
04.05.2022 - 15:31:06
00
ivan, čo ty vieš o tejto téme? :P
04.05.2022 - 15:44:39
00
lapaloma nedrazdi hada bosou nohou :D
04.05.2022 - 15:52:25
04
Ak by sa chcelo porovnať cyklistický a bežecký wattmeter musel by bežecký tiež priamo merať nejakú fyzikálny veličinu ako to robí cyklistický že meria silu tlakom na pedál. Bežecký takéto nemeria len vypočítava výkon z kinematickych parametrov pohybujúcich sa časti tela pri behu teda ak bežecký wattmeter nemeria silu pri dopade prostredníctvom tenzometrickej platformy v podražke je zobrazovaný výkon menej presný ako u cyklistického. Na veľmi približné určovanie nergetikeho výkonu menej náročnému užívateľovi môže stačiť pre porovnanie najmä vlastných energetických výkonov ale nie časov na prebehnutých vzdialenostiach čo je podstatatou ,,bežeckých výkonov,,. Na to stačia stopky.
04.05.2022 - 21:34:44
01
Nemal by som zivit. Ale ja to nechapem. Pri biku riesis a priam adorujes watty a nadmorsku vysku ... a pri behu uz stacia stopky a vlastne ani tempo nie lebo proste ides cely cas na krv :D, ci ako to je?
04.05.2022 - 21:58:57
00
keyboard_arrow_up