Zdravim, mam CTM KOYUK 3,0 a bike vydava zvuky, je to take nejake pukanie, hlavne pri zatazi, ale aj ked idem po nerovnostich, objavi sa to vzdy tak po 10-15 km, spoje su vsetky utiahnute ako maju, fakt neviem prist na to co by to mohlo byt, Video sa mi neda nahrat do prilohy, mozno sa s tym niekto uz stretol, mne to pripada ako take nejkae prenutie materialu ale mozem sa mylit, za kazdu raku budem vdacny.
Vopred dakujem
05.05.2022 - 22:47:07
00
Pozri pedále.
06.05.2022 - 08:35:40
11
Moze to byt aj kazeta. Daj ju dole, utri orech aj kazetu.
06.05.2022 - 11:03:48
10
ak hovoris ze mas vsetko dotiahnute ako ma byt a je to take jemne pukotanie s predu tak skus trosku povolit predstavec na vidlici mne to robilo tiez ked som ho dotiahol na predpisanych 6nm. teraz ho mam dotiahnuty na cca 4,5 - 5 nm a vsetko je potichu.
13.05.2022 - 14:49:13
00
Stredove...
13.05.2022 - 19:17:32
00
Mam 2.0 a pukali pedale a potom stredove. Pekne to vycisti a bude to tiche.
14.05.2022 - 06:10:35
00
Nepocuvaj dristy predtym jak sa pustis do oprav typu kazeta orech atd tak uplne prve : vyber sedlovku vycisti, aj objimku daj dole poriadne to vycisti liehom, na zamku sedlovky daj jemny film vazeliny, na otvor v rame ak je tak ho prelep zvonka a zvnutra izolepou, dalej by som zhodil 4 skrutky od predstavca co držia rajdy a ocistip takisto pouzil jemny film vazeliny. Ak furt tak treba pozriet osky kolies, povolit vybrat vyutierat vztycne plochy a osku namazat vazelinou, dalsia jednoduchá vec zhodiť pedále očistiť aj kluky namazat osky pedalov alebo skusit použiť ine. Este skus dotiahnut kľuky mozno sú voľne... Ak ani toto tak mozes hladat hlbsie ... Vycistit a premazat hlavko, dotiahnut kazetu, dat dole a premazat plochu patky cp sa opiera o rám , dotiahnuť stred zlozenie, pripadne rozobrat a omazat... Na 99 percent robi pulave zvuky sedlovka a jej zamka. Hlavne ak nemss vzadu blatnik a bordel yebe priamo na nu. Odporucam zohnat si gumovu prachovku mad zámok.
Dnes som riesil aj ja a ako vzdy bola to sedlovka. Najprv zacat najjednoduchsimi opravami nie hned rozoberat hlavko a stred ?
10.06.2022 - 00:27:14
10
Tak pripajam sa aj ja aj napriek mojmu vyššie presvedcivemu príspevku. Zacalo mi pukat v oblasti krku a vidlice. pri jazde hlavme jemnymi nerovnosťami pocut take jemne popukavanie, Vidlicu mam pevnu, precistil som premazal vsetly dosadacie plochy riaditka predstavec , predstavec - krk vidlice , skrutky skontroloval zavity, zaistil loctitom, utiahol na predpisanych 5nm... snimac tachometta som dal dalej od magnetu, omazal osky rychloupinakov , dosadacie plochy vnutorne vonkajsie som namazal , Sedlovka objimka vycistena komplet aj ram kammsa zasuva vsetko tip top. Podlozky pod predstavcom vymenené za povodne Origo, krytka predstavca vratane skrutky tiez nahradena inou, skrutka namazany zavit , retaz namazNa, kazeta vycistena , dosadacie plochy kazety namazane, utiahnuté vsetko ako ma byt. Pedale do kluk co sa skrutkuju omazane zavity, Jedine čo som nerobil je konusy (bike ma 5000km) , patku prehadzovaca dosadacie plochy som nemazal, a ani stred, taktiez orech. Som z toho dost uz zúfalý neviem uz naozaj si rady... Centrovali mi po pade predne koleso, zhruba od vtedy pozorujem to popukavanie popraskavanje . Uz som s tym v koncoch budbto do konca týždňa spravim alebo predam nemam na to nervy už vôbec. Servis si robím sam , nemam ruky vykrutene ale toto som ešte nezažil. Prosim pekne o pomoc.
20.06.2022 - 11:18:19
00
Spice si vylucil? Tiez som hladal kde co puka az som prisiel na to ze spice si sadli a treli sa o seba.
20.06.2022 - 13:07:29
10
Dnes nahodim druhe priatelkyne koleso a uvidíme.. uz to moze robit len patka, konusy ale tie ze by pukali sa mi nechce verit.. volu nemajú žiadnu a idu tak primerane. Nedrhnu... A jak si to doriesil a vypletom?? Mam to cca 100 km po centrovani predneho kola a odtedy to cca robi. Tak dlho by si sadalo? A celkovo kolo ma 5000km a centrovame bolo druhy krat. Teraz po pade bola 8 .. prvy krat own preventivne . Dusu nemam ze by drel ventil mam to na tubeless. Podozrievam.spice ale na dotyk je tak akurat tuhe, aj vpredy aj v zadu ziadny volny proste napnutie jal ma byt... A olej kvapkat k pretinaniu a do niplov a k naboju nevidim za rozumne , zalepi to prach
20.06.2022 - 13:15:08
00
Dotiahnutim spicov sa to vyriesilo, ak ti to robi hned ako sadnes na bajk tak skus medzi ne strcit hrubsi papier a tak to vylucis.
20.06.2022 - 13:18:48
10
A mal si ich vyslovene uvolnene? Ci take pruznejsie ale nie vyslovene voľné? Dobry napad s papierom.
20.06.2022 - 13:23:06
00
A ano v podstate to robi od zaciatku ako si sadnes pri jazde na cistom peknom asfslte ani nie alw akonahle trocha hrbolov alebo poľná cesta tak to robi nepravidelne ale furt. A nohy z pedalov dole (stred vyluceny) , ruky z volantu dole (ajtak to iste), posedacky, postojacky (to iste) . Hlavko premazane je tam pomerne nove na priemysloch zapuzdrene.. vola v krku vymedzena.... Take jemnulinke popraskavanie popukavanie ale som si na 500 percent isty ze to ide z predu. A navyse s prednym kolom sa robilo (centrovalo) a odtedy som to spozoroval. Ale zvuk ako keby isiel z predstavca (to je vsetko ocistene omazane.) Náboj konusy by myslim nepukali, a sice jazdím polne cesty ale v blate po dazdi sa nebrodim
20.06.2022 - 13:29:05
00
keyboard_arrow_up