Ja som tento rok od toho čiastočne dal ruky preč, pretože minulý rok som už upozorňoval, že každým dňom, ktorým sa ten projekt predlžuje nám narastajú náklady a vysúťažený dodávateľ nebude schopný garantovať cenu. Rozpočet sme upravovali ešte začiatkom toho roka, ale odvtedy ceny šli opäť hore. Balík z eurofondov je pritom nemenný - rozdiel platí obec Strečno, ktorá to musí úverovať.

Ale rokovania s Nezbudskou Lúčkou sú podľa mňa v stave, že cyklotrasa smer Vrútky má zelenú. Rieši sa len úprava projektu a pravdepodobne bude tiež problém s rozpočtom. A len včera som zachytil v televízii informáciu, že minister Doležal začína konečne túto vec s európskymi orgánmi riešiť. Že budú môcť vznikať rozdielové dodatky, ktoré budú pokrývať navýšenie počas procesu schvaľovania a verejného obstáravania.
07.05.2022 - 10:02:25
00
S mostami na SK je to tak, čaká sa kým dostanú katastrofálny posudok bez možnosti len rekonštrukcie alebo padnú, teda skôr sa čaká že padnú (kto by už búral most kým ešte nemusí a nejaké to auto ešte prejde). U nás sú ešte dôležité 2 mosty s intenzívnou dopravou na spadnutie - most cez Or. priehradu do NO a most cez rieku Biela Orava pri Jasenici. Prúser bude keď spadnú oba naraz a NO bude odrezané alebo nejaké tie 50km obchádzky cez dediny...
07.05.2022 - 12:02:14
00
branomelis napísal:
Ale rokovania s Nezbudskou Lúčkou sú podľa mňa v stave, že cyklotrasa smer Vrútky má zelenú.


Držím palce a verím. Rád by som sa do/z práce ešte previezol na biku so zastávkou na pivo v ZA skôr než moje skrutkované kĺby výpovedia činnosť. Hádam to bude skôr ako tunel Višňové. Lebo tu len čakáme a čakáme ?‍♂️
07.05.2022 - 13:55:24
03
No uvidíme Vlado ako to bude s tým. Tá situácia čo nastala je taká, že sa nedá garantovať cena ani na 2 týždne, takže po ľudských prekážkach, ktoré uskutočnila Nezbudská Lúčka sa teraz v projekte dostavia nové - doteraz neobjavené problémy s financovaním. Hlavne v tých nových cenách v ktorých sa to bude obchodovať, tak už nedostávame adekvátnu hodnotu. Ľudia si navyše veľmi svojimi výmyslami skomplikovali verejné obstarávania. Ten proces je šialený a ako projektant sa stretávam s takými nezmyslami, že som si povedal, že nechcem ďalšiu verejnú zákazku už robiť. A absolútne nezávidím život starostom a samosprávam.

Tak dúfam, že sa nakoniec trasa zrealizuje. Ja osobne vítam aj to, že sa rozbehla výstavba úseku od Považského Chlmca smer na Bytču. :)
07.05.2022 - 17:48:22
01
branomelis myslíš, že raz sa z Oravy dostanem do BA súvislou cyklodiaľnicou? :)
07.05.2022 - 17:53:42
00
Keď si to tak vezmeš Miloš, tak ak nasledovná doba nespôsobí zničenie priemyslu na Slovensku, že začneme v záhrade orať trávniky a pestovať si tam vlastné plodiny, tak by možno takáto cyklotrasa mohla vzniknúť. Zatiaľ máš reálnejší variant cyklotrasy na Orave smerom na Kysuce - Novú Bystricu cez Vychylovku. Tam sme pred pár rokmi riešili mostné objekty Beňadovo, Krušetnica, Breza a Lomná. Dlhý úsek cyklotrasy, ktorý sa uvažoval po bývalej trase úzkorozchodnej železnice. Keby sa tam urobil takýto úsek a dostaneš sa do Novej bystrice, tak odtiaľ máš súvislú cyklotrasu až do Dunajova. Do KNM máš pár km a potom z Kysuckého Nového Mesta do ZA by trebalo tiež urobiť komplet úsek. Dá sa to aktuálne čiastočne prejsť cez Brodno.
Takže cyklotrasy pomaly, postupne idú...chcelo by to pridať trochu ale ako hovorím...na to aká je to Jednoduchá vec, tak neskutočné všetko okolo toho. Teraz som riešil pred Terchovou vo Vyšných Kamencoch asi 12m lávku...tiež somarina v podstate a 6 týždňov práce som s tým mal a aj to neviem či som na všetko myslel - či zas mi niekto nebude písať ako mám o 2,5cm vyosené oká v zábradlí vzhľadom na akustické smernice a podobné ptákoviny :)
07.05.2022 - 18:06:40
01
Pokračovanie príbehu.
https://www.aktuality.sk/diskusia/oOGYGQk/varincania-osadili-na-cyklotrasu-rampu-sud-rozhodol-ze-ju-tam-mozu-nechat/
24.04.2023 - 17:45:34
00
Ako vysoko od zeme je tá rampa? Podľa foto by som možno prešiel aj popod ňu :)
27.04.2023 - 07:57:55
00
zdravim takže momentalna situacia je aka?da sa ta rampa nejako obisť?--DIK
28.04.2023 - 12:45:36
00
Neviem, pokiaľ sú vlastníkmi pozemku, cesty, pozemnej infraštruktúry bez vecného bremena - prosím majú na to právo, zároveň obec nemá povinnosť udržovať takéto súkromné pozemky a infraštruktúru alebo ponúkať služby, musia si zaplatiť bonusové služby od obce. Ak majú vecné bremeno na cestu a infraštruktúru tak rampu ignorovať
28.04.2023 - 20:07:37
00
Doplním ešte jednu vec a to, že úsek kde sa predmetná rampa nachádza sa dá celý obísť s tým, že človek do Koňhory vôbec vstúpiť nemusí....
Akurát je nutné prejsť asi 200m po hlavnej ceste aby sa človek napojil z jednej časti cyklotrasy na druhú...
30.04.2023 - 12:30:52
00
https://zilina.standard.sk/308/velke-sklamanie-cyklotrasa-zo-strecna-do-vrutok-tak-skoro-nebude
29.06.2023 - 12:06:21
00
3jalo3 napísal:
Ako vysoko od zeme je tá rampa? Podľa foto by som možno prešiel aj popod ňu :)

neprejdeš, debili tu rampu navyše tak osadili, že sa skoro ani obísť nedá ... a ked prejdeš rampu tak si ešte budeš bránu otvárať na druhom konci ... fakt jak u dementov :D
04.07.2023 - 15:47:43
00
Male upravy, ktore zviditelnuju stlpiky a pomahaju k spravnej bezkoliznej trajektorii. :)

https://www.facebook.com/100064814855684/posts/709273121243177/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v
17.08.2023 - 08:22:21
00
k tym zavoram...sesternica mojej ženy byvala par rokov v Riyádh (saudi arabia) v nejakom diplomatickom depandance a to chapem...boli tam ako vo vaznici...betonove vysoke ploty s drátom, strelné veže a jedina pristupova cesta "do šikany" s betonovymi blokmi proti prerazeniu so zavorou a gulometom...ale to "zariadenie" malo taky "štatut"....ale že si bude niekto (alebo skupina vlastnikov) budovat kdesi v nejakej dedine alebo osade vo "vystrkove" sukromne zavory...tu demokraciu a legislativu si mnoho ludi vysvetluje divne
17.08.2023 - 10:35:37
00
keyboard_arrow_up