Fotky z Azovstalu mi prvé dve navodzovali dojem ako z Pána prsteňov, dalej to bol ale hnusny mordor
10.05.2022 - 22:36:11
00
Jezus napísal:
Dovod?

rusko ponuka taku uzasnu perspektivu do buducnosti, ze aj proruski Ukrajinci utekaju radsej na zapad :)
10.05.2022 - 23:09:51
02
Srsen napísal:
Ten Eset prosím vysvetli, už sa to tu viac krát preberalo , žiaden dôkaz že Eset je skorumpovaný nikto nepredložil, tak si na rade

Kde som v tom príspevku písal, že Eset je skorumpovaný? Písal som, že Pelle sa primárne bude snažiť vytvoriť vládu s rozumnejšími stranami. Smer a fašisti budú druhé garde.
A že je Eset skorumpovaný som nikdy nikde nepísal. Voľakedy dávno som napísal, že existujú silné indície, že spolumajitelia Esetu využili služby Kováčika a Bodorovcov. Ak veríme ostatným veciam čo sa týka tej organizovanej skupiny, prečo by sme mali ignorovať tieto fakty. Či sa vám to páči alebo nie, celkom to do seba zapadá.
Ale ja proti Esetu nič nemám. Len nie som naivný. Mal som ho a aj budem mať ako antivír. A budem voliť aj ten ich politický projekt, ktorému ani na štvrtý pokus nedokázali nájsť lídra. Niečo voliť musím a nič iné v ponuke nie je. Nie som fanúšik Plačkovej a Geissenovcov.
https://www.postoj.sk/77281/ako-cistic-kovacik-sluzil-boedrovcom
10.05.2022 - 23:19:11
01
Nenavist DagDanisa k vsetkemu progresivnemu a liberalnemu je viac ako flagrantna.

https://highgate.sk/ako-esetaci-o-hotel-prisli-ocami-pravnika/
10.05.2022 - 23:36:35
00
Myslím, že to je skôr Igor Daniš.
Samozrejme, na každú kauzu sa dá nájsť vysvetlenie, že to bolo ináč. Ja nemám chuť, čas ani dôvod sa v tom vŕtať. To by sme mohli obhájiť každý Kováčikov prípad ktorý odmietol, tak ako obhájime tento jediný prípad, kedy podal obžalobu v súlade so zákonom. Ako sorry. 61 prípadov bolo skorumpovaných lebo sa nám to hodí a práve ten jeden bol výnimka a rozhodol čestne? Kto bol v práve netuším, ono to často býva 50:50. Niečo tu ale trochu smrdí a bola to veľká náhoda.
11.05.2022 - 00:15:25
00
A schizoafektivneho parkinsonika s tumorom moze rovno jbnúť… bude potrebovať silnejšiu “ narkózu” .

Americká Snemovňa reprezentantov schválila balík pomoci Ukrajine za 40 miliárd dolárov

Americká snemovňa reprezentantov schválila balík pomoci Ukrajine za 40 miliárd dolárov a o 7 miliárd tak navýšila pôvodný návrh prezidenta Joea Bidena z konca apríla.

Za hlasovali aj republikáni

S vyčlenením ďalších prostriedkov pre Ukrajinu, z ktorých väčšina je určená na výzbroj a vybavenie ukrajinskej armády, súhlasilo 368 zákonodarcov, 57 ich bolo proti. Okrem demokratov za návrh hlasovali aj tri štvrtiny republikánov.

Pomoc Ukrajine ešte musí odsúhlasiť Senát, no vďaka dohode oboch strán horná komora návrh takmer určite schváli.

Na čo presne pôjdu peniaze

Biden pred dvoma týždňami požiadal Kongres o vyčlenenie 33 miliárd dolárov. Zhruba 20 miliárd malo smerovať do vojenskej pomoci, 8 miliárd na podporu ukrajinskej ekonomiky a 3 miliardy na humanitárne a potravinové programy.

Demokrati v Snemovni reprezentantov však presadili ešte štedrejší balík pomoci, pričom dodatočných 7 miliárd dolárov má byť rovnomerne rozdelených na vojenské vybavenie a humanitárnu pomoc.

Aká je celková pomoc USA

Ak započítame financie schválené teraz Snemovňou reprezentantov, USA už na pomoc Ukrajine dali 54 miliárd dolárov. V marci Kongres schválil návrh na pomoc vo výške takmer 14 miliárd dolárov.

Čiastka 54 miliárd je o 6 miliárd vyššia, než koľko Spojené štáty dali na všetku zahraničnú a vojenskú pomoc v celom roku 2019. (ap, čtk)
11.05.2022 - 05:52:19
02
hlavne že jej Fico poďakoval za "kus dobrej roboty" :puke:
https://dennikn.sk/2843008/jankovska-ako-sudkyna-brala-uplatky-a-robila-pre-mafiu-vypovedali-na-sude-svedkovia/?ref=tit1
11.05.2022 - 06:36:41
00
Nic divne, z jeho pohladu to predsa bol "kus dobrej roboty".
11.05.2022 - 07:16:40
05
Ruská invazní vojska již musí čelit palbě z moderních amerických houfnic M777, které se vlády USA, Kanady a Austrálie rozhodly dodat jako pomoc na Ukrajinu. Celkem by jich ukrajinští vojáci měli dostat 108. Podle dostupných informací je již většina této výzbroje na místě, a jelikož ukrajinští vojáci již dodané dělostřelectvo používají, museli zvládnout i nutný výcvik. Mají tak k dispozici velmi účinný zbrojní systém.

www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=750400&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=750400&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=PukGpsi204X-202205101909&dop_id=16404503">;www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=750400&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=750400&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=PukGpsi204X-202205101909&dop_id=16404503">https://armadnizpravodaj.cz/pozemni-technika/ukrajinska-armada-jiz-pouziva-m777/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=750400&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=750400&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=PukGpsi204X-202205101909&dop_id=16404503
11.05.2022 - 08:58:06
00
Dudo napísal:
Nenavist DagDanisa k vsetkemu progresivnemu a liberalnemu je viac ako flagrantna.
https://highgate.sk/ako-esetaci-o-hotel-prisli-ocami-pravnika/

Zaujmavy clanok, z ktoreho mam ale dojem, ze prave "Esetaci" museli potom tahat nitky v pozadi, aby zvitazila spravodlivost a nie pravo. Ze nezaujaty sudca by nerozhodol v ich prospech, lebo to cele po pravnej stranke totalne zbabrali. Mozno predpokladali, ze ich partner je na rovnakej moralnej urovni ako oni, co bola chyba.
11.05.2022 - 09:09:16
01
Nebolo zbabrane pravo ale prave riskmanagement, protipravne konala protistrana. Kto musel tahat za nitky nebudem spekulovat.
11.05.2022 - 10:09:32
00
Ale vsak v tom clanku jasne pisu 3 veci, ktore po procesno/pravnej stranke vo vztahu zo strany Esetu (resp. ich pravnikov) zbabrane boli. Posudenie rizik vyplyvajuce zo zlych zmluv a foriem spoluprace je na strane tvojho pravnika. Ine rizika su teraz nepodstatne. Proti neserioznosti partnera ti aspon nejaku ochranu vie dat prave dobra zmluva.
11.05.2022 - 10:43:47
00
...len dovtedy, kym o zmluve nebude rozhodovat sudca ktoreho ovplyvnuje nejaka opicka
11.05.2022 - 11:13:30
02
Jezus napísal:
Dovod?

Alebo, naša manažerka cestovala taxikom, hned asi 2 tyzdne po začiatku konfliktu. A vodič z UA. Hovorí mu, no máte to tam teraz ťažké. A on na to, že sa nestačí diviť, kolko polopravd a lží sa tu na SK uvádza.
11.05.2022 - 13:17:35
01
foobar Suhlas.
Len ten clanok, co linkoval Dudo, vo mne evokuje, ze prave "Esetaci" museli pouzit opicku, aby dosiahli spravodlivost, lebo procesno-pravne veci tak zanedbali, ze aj v pripade nezaujateho sudcu by pravo nebolo na ich strane.
Citujem:
Prvé z týchto ponaučení znie: „Nevstupuj do nového projektu cez existujúcu spoločnosť“. Je trhovým štandardom, že pri M&A a real estate transakciách sa pre každý z nových projektov zakladá nová spoločnosť (special purpose vehicle – SPV) do ktorej následne vstupujú investori. Tým sa všetky zmluvné vzťahy, ale predovšetkým možné riziká vyplývajúce z projektu odizolujú od ostatných spoločností a projektov v rámci skupiny. Prípadný krach projektu tak právne neohrozuje iné spoločnosti a projekty v rámci skupiny. Založenie novej projektovej spoločnosti tiež zaručuje investorom vstupujúcim do projektu to, že ich v spoločnosti neprekvapia „kostlivci v skrini“. Ako napríklad v minulosti podpísaná plná moc, na základe ktorej pri Cartlone obchodný register zapísal navýšenie základného imania, ktoré spravilo z eseťákov menšinových spoločníkov a pozbavilo ich kontroly nad spoločnosťou.
11.05.2022 - 13:18:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up