(viem, ze Ti to teraz uz nepomoze,ale ten postup je syntakticky nespravne, medzery medzi lomitkom a pismenom switchu)
27.04.2022 - 20:56:23
00
Jaiub: je dost mozne, ze ti to odpalilo partition table /inak by ti aspon povedal, ze nevie bootovat a nie nabehol bios/, tak ked ti daky tool ukaze, ze na disku neni nic, resp. ze nemas ziadnu particiu , tak nepanikar. Da sa to spravit.
27.04.2022 - 21:27:40
00
Jaiub Nebolo by lepšie dať to pozrieť niekomu, kto bude presne vedieť čo robí? Opravovať boot mgr prípadne reparovať partície podľa googla je asi dosť riziko.
27.04.2022 - 22:28:53
00
To rozhodne.

Jaiub: to co ti mozem doporucit je:
a) rozhodne sa nepokusat bootovat z cohokolvek, co ma v nazve windows, ani nepripajat ten disk cez USB niekam do inych windows, dokial nebudes vediet presne, ako to vyzera a co s tym je /ci je fuc len boot, mbr, alebo cela particia, alebo co/. Pretoze windows velice rad sa snazi robit s filesystemom nevelmi vhodne veci. Oblubena vec je vyrabat a pouzivat kos na poskodenom FS napr.

b) spravit to, ze nabootovat z USBcka, pouzi napr. Hiren's BOOT a uvidis, ci sa na ten disk vobec dostanes. Ak nie, bude nutne s tym nieco spravit, povacsine to konci diskeditorom. Kazdopadne vtedy je nutne urobit zalohu, image disku inde a nad tou pracovat. Ak ho vidiet budes, potom doporucujem skopirovat data, ktore potrebujes a potom bud zazalohovat cely disk a hrat sa s tym, alebo nie (podla chuti a casu).

Obnova particie neni tak komplikovana , ako skor piplacka. Avsak, ak sa windowsu podarilo prepisat toho viac , nez len mbr a boot , tak to moze byt uz blbe. Ale ak mas ntfs, tak by mala byt zalozna mft aj dalej na disku, niektore recoverovacie programy s tym vedia pracovat, ale nic z toho nebyva zdarma.

Inak to, co si chcel, teda dovod rozdelenia je dobry, siel si na to rozumne, len taketo veci sa s pouzitim windows nastrojoch robia len z dovodu adrenalinovych zazitkov :D. Ak by si bol pouzil napr. partition minitool, to by si dosiahol to co si chcel.
28.04.2022 - 08:07:29
02
img-9gag-fun.9cache.com
29.04.2022 - 08:53:18
05
Prosim, nevie niekto poradit. Mam notebook s napajanim cez USB-C. Na adapteri je uvedene 65W. Dostal som monitor, ktory k ntb pripajam pomocou HDMI a USB-A (na prenos zvuku). Skoro kazdy pracovny den ale kable z ntb vytahujem a potom zase zapajam. Myslim, ze po case sa to na portoch prejavi. A tak rozmyslam nad dokovacou stanicou. Nemate niekto typ na nejaku dok stanicu, ktora by splnala naroky uvedene vyssie? Dakujem
11.05.2022 - 21:49:18
00
V práci mame Cube docky od HP a celkovo som s nimi spokojný. Máme ich asi 50 a po 2 rokoch ešte ani jeden neodišiel.

Podporujú aj Mac, keby to bolo relevantné.
11.05.2022 - 22:06:24
00
Cube?
11.05.2022 - 22:09:15
00
Pet55, model alebo aspon vyrobca notebooku su dost podstatne udaje, ak chces, aby niekto k nemu odporucil dokovaciu stanicu. Je to HP, Lenovo, ine? Monitor ma moznost iba hdmi+usb? Napisal si, ze "naroky uvedene vyssie" a realne si ziadne neuviedol 😀.

matko001, "Cube docky od HP" su nejaka sifra? Lebo to nie je ano vygooglitelne... Zaroven odkial si vylustil, ze potrebuje dokovaciu stanicu zrovna k HP? Pokial viem, tak tie original dokovacie stanice, do ktorych sa zacvakne notebook, nie su globalne univerzalne napriec vyrobcami a modelmi notebookov.


Naposledy upravil Hosť dňa 11.05.2022 - 22:23:59, celkovo upravené 1 krát.

11.05.2022 - 22:21:22
10
Zjavne interné pomenovanie dodávateľa. :-)

HP thunderbolt tipujem, že G2, ale opticky vyzerá rovnako ako G5.

Lebo idú cez USB-C a pripájame k tomu Mac, Microsoft, Lenovo, HP a ďalšie notebooky a všetko ide ako má, čiže jeden dock používaš k veľa veciam a to sa skoro vždy hodí
11.05.2022 - 22:23:38
00
Je to thunderbolt dock od HP, Cube je jeho tvar (a mozno aj obchodny nazov) tiez som ho mal, je fajn, kusok hlucny, ale nic strasne. Kamarati sa so vsetkym, co ma thunderbolt.
11.05.2022 - 22:26:14
01
Asi mysli toto
https://m.alza.sk/hp-thunderbolt-dock-120-w-s-hdmi-adapterom-d5823849.htm

My v práci kupujeme i-tec alebo Lenovo ak treba profi
Napr
https://i-tec.pro/en/produkt/c31nanodockpropd-2/

Btw to usb-a urcite nebude na prenos zvuku lebo to vedie HDMI ale predpokladam ze ten LCD ma nejake USB porty na sebe
11.05.2022 - 22:26:36
01
Ok chapem uz, ja som zastarany a pod dokovacou stanicou som si automaticky predstavil taku tu klasicku placku, kde sa mechanicky zacvakne notebook a pripoja sa porty cez proprietarny konektor. Ale teda usb-c stanica by mala byt univerzalna aj ked potom by som cakal, ze hdmi pojde aj na zvuk. Alebo mozno monitor ma display port, mozno dokonca usbc. Ale inak asi zalezi hlavne na tom, aky datovy tok stanica podporuje pre rozne video konektory (rozlisenie vs frekvencia). No mam dojem, ze v tomto pripade nejde o nejaky vysokofrekvencny 4k monitor...
11.05.2022 - 22:33:07
00
To bolo kedysi ked dokovaci konektor bol zospodu NB. Teraz je usb-c a da da to používať na rozne NB a vies cez to aj nabijat aj video posielat. Hdmi samozrejme vedie aj audio. Usb bude na rozsirenie portov, nie na zvuk.
11.05.2022 - 22:37:04
00
Ja mam na pracovnom HP z boku taky port (notebook ma ale aj usbc hned pri tom proprietarnom porte) a samec k nemu sa mechanicky vysuva zboku. Ale ta stanica tusim bola uvedena na trh uz davno a asi najnovsie hp notebooky ten port ani nemaju.

Tu je na pravej strane vidno ten podlhovasty port medzi usbc a lan portom:
laptoptcc.com

Kazdopadne ten HP thunderbolt dock je dost drahy, ak to nejde z firemnych penazi 😊. Osobne by som pozrel na alze a vybral nieco do stovky od nejakeho renomovanejsieho vyrobcu a splna to poziadavky na datovy tok hdmi portu a dobre... A ano, tiez myslim, ze to usb k monitoru netreba. Ak to teda nie je kvoli nejakym zvlast pripojenym reproduktorom.


Naposledy upravil Hosť dňa 11.05.2022 - 22:47:29, celkovo upravené 1 krát.

11.05.2022 - 22:43:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up