ja som chcel, ale nemali. tak som kupil Canyon (10/2021), aj na ten som cakal asi 2 mesiace nez naskladnili
12.05.2022 - 09:14:44
00
IngVisitor napísal:
Veru. Neviem ako Vas, ale mna zatial nikto nenutil kupit si od nich bicykel.

a co si myslis ze toto robi iba Orbea? sak zdrazeli asi vsetky dostupne znacky,by ma zaujimalo o kolko percent zdvihli platy zamestnancom ked uz sa im tak dari za posledne 3 roky
12.05.2022 - 09:25:22
01
Ako ste si predstavovali,že bude 8 mld ludí mat 2-3 bicykle doma a obmienat ich každé tri roky. Ešte k tomu odstavíme Rusko čo dováža do sveta najviac surovín a zdrojov. Ekonomika dlhe roky fungovala natom, že ked nebolo penazí vytlačili sa nové. Teraz ked je vela penazí málo zdrojov a nefungujuce svetové obchodné retazce sa táto chyba prejavuje. Treba sa obmedzit. Moj prvý bicykel som mal 8 rokov a som tu, tak taka doba bude zrejme aj teraz. Dnes mi volali z autoservisu ,že nieje kaučuk takže ak chcem zimne pneu treba objednat teraz.
12.05.2022 - 09:25:51
01
IngVisitor napísal:
Veru. Neviem ako Vas, ale mna zatial nikto nenutil kupit si od nich bicykel.

Ale to nejde len o Orbeu, myslis ze u ostatnych sa to nedeje? To je rad za radom u vsetkych, minimalne teda vacsiny vyrobcoch... Ved napr. u speslu uz nekupis ani full pod 5litrov :fubar: Odhliadnuc od toho ze uz je problem vobec kupit nejaky solidny full pod 5litrov :x
12.05.2022 - 09:27:12
02
Samalama napísal:
a co si myslis ze toto robi iba Orbea? sak zdrazeli asi vsetky dostupne znacky,by ma zaujimalo o kolko percent zdvihli platy zamestnancom ked uz sa im tak dari za posledne 3 roky


Ked uz odbacame od temy: Kolko percent navyse by si bol ochotny zaplatit keby si vedel, ze vsetko pojde zamestnancom?
12.05.2022 - 09:31:03
02
Hmm. Co myslite, preco to ta Orbea robi? Asi aby zarobila. 40M Vam pride vela? Predavaju klucove trhy priamo, su na vlne, robia dobre bicykle ktore ludia kupuju. Ten rast = investicie. Samozrejme vies nieco zefektivnit a spravit lepsie ale narasty v desiatkach percent si vyzaduju investicie nie len do zivej sily ale aj vsetkeho okolo. Ak by tie cny nedvihli o 20% tak nie su 40m v zisku ale 10 v minuse (veelmi zjednodusena matika, nie vypocet) Ja viem, ze kazdy z Vas v praci pyta za svoju robotu co najmenej a kedze ceny rastu, tak sa kazdy uskromni a bude teraz par rokov pit iba cistu vodu a suchy chleba.

BTW - Orbea - ich filozofia je taka, ze podiely vo firme maju zamestnanci a teda su motivovani aby to slapalo efektivne a kvalitne - je dohladatelne akou historiou presla Orbea a kto ju aktualne vlastni. Ja by som bol tak stastny ak by ludia nepisali iba o svojich pocitoch, domnienkach a nazoroch ale mali informacie a pracovali s nimi. Lebo nazory typu, ze urcite nepridali zamestnancom a podobne mudrosti SVK typu ma uz zacinaju trocha srat...
12.05.2022 - 09:39:34
112
A pre tych, ktori nie a nie zohnat bicykel, pridavam zoznam necelych 200 znaciek, z ktorych hadam niekto bude mat nieco solidne na predaj. Je to vytvarane pred vyse siestimi rokmi, takze urcite nebudu fungovat vsetky linky. Kludne doplnte a uploadnite nanovo .
Príloha:
12.05.2022 - 09:51:13
00
Už sme sa tu o tom bavili. Bicyklov a veľkostí je aktuálne koľkokoľvek na predaj. A sú aj iné značky ako Orbea a Canyon. Keby som teraz potreboval, tak po obede sa už vozím na novom biku. Ale je tu problém práve spomínaná téma zdražovania. Keď som tu uverejnil jeden z asi 200 možných bicyklov k priamemu odberu, tak vyše 5 tisíc eur bolo za akože bike na DEORE - čo si páás...to je mega veľááááá!!!! Dnes sa tu bavíme už skôr o cenách 6 a viac tisíc za výbavy GX a pod. Každopádne, radiť to radí, brzdiť to brzdí, pruží to kompromisne a jazdí to ako na celkový dojem SLUŠNE.....

V tej cene dúfajme, že dostali pridané aj zamestnanci, ale ja to vidím skôr tak, že sa len zväčšil reťazec poddodávateľov a navýšená cena len živí viac hladných krkov ?
12.05.2022 - 10:00:53
00
Ale veď nie je problém, že firmy zdraželi svoje produkty. Problém je, že sa znížila kúpischopnosť obyvateľstva na SK.
Koľko zamestnávateľov upravilo platy zamestnancom tak, aby to reflektovalo zdražovanie a infláciu naprieč celým sektorom hospodárstva? Teraz bude trvať oveľa dlhšie, kým si človek na nejakú vec našetrí.
12.05.2022 - 11:05:40
02
no ak nerobis v statnej sprave alebo v korporate kde su odbory, tak si nemyslim ze sukromna firma ti len tak sama od seba zdvihne plat. mozno cest vynimkam ze zdvihaju platy spolu s inflaciou a ekonomickym vyvojom statu. v ostatnych pripadoch si treba rozumne vyargumentovat vyssi plat.
12.05.2022 - 12:19:53
00
Velmi zalezi kde - v NL su bezne hodnotiace pohovory (kazdy kvartal a jeden velky kazdy rok) kde sa prebera, co od teba ocakavali, co od teba dostali, kam chces smerovat dalej a tak podobne. A na zaklade toho hodnotenia: ak robis co sa o teba ocakava, tak inflacia, ak viac, tak samozrejme extra a ked menej, tak ostavas kde si bol.
12.05.2022 - 12:50:50
00
no ja pisem o SK, NL je daleko pred nami v podstate asi vo vsetkom :) a nie len oni samozrejme
12.05.2022 - 14:48:19
00
3jalo3 napísal:
A chodia vám veci z Číny? Včera som objednal kapsičku do rámu, tak som zvedavý kedy dôjde.

Vyzerá že to došlo, ale múdry som z toho neni. Vec za 4,40 eur a také clo??? :o

update: tak 2€ idú pravdepodobne pošte za spracovanie a doručenie (ktoré ale neprebehlo a musím sa obťažovať sám)

Prílohy:

03.JPG
03.JPG 43.89 KiB thumb_up0thumb_down

12.05.2022 - 16:38:56
00
Hodnotiace pohovory robime aj my kazdy rok a ich obsah je +- rovnaky. Urcite je aj na Slovensku dost firiem, ktore su ferove, ludi zaplatia a maju dobry kolektiv a firemnu kulturu. A urcite maju aj v Holandsku firmy, ktore to nerobia a tu kvalitu nemaju.
12.05.2022 - 18:03:20
04
K tým čínskym zásielkam, poslednú dobu chodia až nezvykle rýchlo. Posledný balík v cene asi 25eur, objednané 23.4., odoslané 26.4., doručené 9.5.
13.05.2022 - 09:52:00
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up