No hybrid je podľa mňa blbosť, zložité. V zime sa ti baterka sama nevybije, neviem kde na to chodíš.
Ide mi skôr o to, že vidím aké sú ceny paliva (tipujem že sa dostanú aj ďaleko cez 2€), momentále ešte staré spalovacie šroty sa predávajú za draho. Palivo možno časom nebude/bude na prídel.
Už teraz je enormný záujem o elektromobily, tie si vieš doma/v práci zo slnka skoro zadara nabiť. Palivo si moc nevyrobíš. Dojazd po európe je pre mňa dostačujúci.
Asi to bude mať rýchly spád, prechod na elektromobilitu. Uvidíme ako to dopadne.
12.05.2022 - 10:33:19
00
S tym solarnym nabijanim zadarmo to myslis vazne? Aby si nebol sklamany.
12.05.2022 - 10:38:55
05
Sklamaný z čoho? Veď to tak ľudia už roky nabíjajú a sú práveže vysmiaty, nie sklamaný.
12.05.2022 - 10:40:39
00
S tými elektrickými autíčkami to nie je také super ako to vidíš ty. Prečo potom pýtaš radu keď máš ružové okuliare a si už očividne rozhodnutý?
Veď kupuj, nepotrebuješ na to odobrenie z fóra :)
12.05.2022 - 10:55:40
03
Momentalne sa vacsina velkych znaciek zaviazala ku koncu predaja aut so spalovacimi motormi okolo roku 2035 (aj to bude zalezat od vyvoja technologii a infrastruktury). A to sa samozrejme tyka iba novych aut, cize spalovacie auta tu budu este par desatroci. Ak by doslo k celosvetovemu nedostatku ropy/paliv, tankovanie za 2e/liter by bol ten najmensi problem. Je trochu naivne mysliet si ze cely svet bude sediet doma na zadku, bude velka kriza a ja sa budem vyvazat po Europe na svojom aute na baterky :lol: . Staci sa pozriet co sposobili za posledne 2 roky lockdowny a jedna zaseknuta lod.

V nasich pomienkach mi momentalne dava viac zmysel spominany hybrid, cisto elektricke auto skor pre nadsencov alebo ak ma niekto vhodny styl zivota/jazdy (kratsie trasy po meste, moznost nabijania doma alebo v praci).
12.05.2022 - 11:09:47
01
Tak to už potom plugin hybrid akurat tam neodpada servis spalovacieho motoru, obcasna jazda na benzin a podobne to už je skoro potom jedno a môže rovno kupit spalovaci, častokrat hybridy nemaju o moc lepšiu spotrebu kôli dodatočnej vahe baterii a podobne...
12.05.2022 - 11:14:35
00
hlavne teraz je panika okolo paliva ktora casom splasne a splasne aj zaujem o elektro. podla toho by som sa vobec neriadil. ten prechod nebude vobec rychly - a uz vobec nie na slovensku (pre vysvetlenie - slovensko nieje len bratislava)
12.05.2022 - 11:16:10
00
mizaky moc filmov pozeráš sa mi zdá. Ľúdí doma neudržíš, nájdu spôsob aby to všetko fungovalo. Či čakáš, že zrazu všetky autá zmiznú a bude len pár elektro? Blbosť.
12.05.2022 - 11:19:31
00
AnitaCok podľa seba súdim Teba? Ty to tak asi robíš, že chceš aby Ti ľudia pritakali? Ja to robím inak. Toto Tvoje zmýšľanie ide úplne mimo mňa.
12.05.2022 - 11:27:37
10
Zoidberg napísal:
A uz je to tu, akurat mi obchod napisal, ze tie pneumatiky nikde nie su (ked som vcera objednaval, pisali, ze ich maju na externom sklade nadostac). Tak mozem postupne skusat drahsie alternativy kym to niekto realne bude mat...

Mozno su len vypredane minulosezonne. Myslim ,ze zimne sa robia v lete a letne v zime.Skus sa znamych popytat,ci nemaju niekoho znameho ako zamestnanca Conti skupiny. Maju zaujimavy benefit pri nakupe pneu a pri tak drahych pneu ako zhanas ,vies usetrit nemale peniaze.
12.05.2022 - 11:28:40
00
skynet napísal:
Sklamaný z čoho? Veď to tak ľudia už roky nabíjajú a sú práveže vysmiaty, nie sklamaný.

čím? slnkom? to že človek má na streche panel neznamená že auto cez neho nabíja :)

a k palivám.. kde sa ešte tak extrémne hýbu ceny palív okrem európy? :^) kde keď sa odstrihneme od ruskej ropy sa to tiež ukludní :angel:
a keď sa nič nezmení a uvalia sa na rusko sankcie a budú naplno uplatňované tak aj s elektrikou bude sranda, plynovky a atomky pôjdu do :swear: tam máte aký plán B?
12.05.2022 - 11:31:18
00
A myslíš že čo vyrábajú panely na streche? Normálne, šibneš si 10kWp na strechu a nabiješ si s tým aj auto. Nevidím v tom nič prelomové/nezvyčajné. To, že si to ešte nevidel, neznamená, že sa to nedá. A neboj sa, palivá (ropa, nafta, atómové) nie sú len z ruska. Mnoho iných krajín má aj vačšie zásoby ako Rusko. Len už to nebude také lacné/jednoduché to tu dopraviť.
12.05.2022 - 11:35:07
00
:lol:
thumb_up0thumb_down
12.05.2022 - 11:35:40
02
K tym elektro autam: v najblizsom okoli mam cca 20 elektro aut a zopar hybridov. Solarne nabijanie znie pekne, ale zatial je uspech, ze clovek ma vobec svoju nabijacku pri dome. Pri praci to byva tiez boj, kedze nie vsetky nabijacky su dostupne vsetkym.

Baterka: to viem na 100% pri Tesle, ostatne znacky az tak nie. Baterka aby mala najvyssiu zivotnost, tak jej teplota nesmie padnut pod nejake stupne. Cize tesla sa v zime sama prihrieva, aby ta baterka bola dost tepla a toto prihrievanie stoji energiu. V extremnych pripadoch je to tolko ze po noci na domacej nabijacke odchadzas menej nabity ako si prisiel domov.

Som zvedavy ake to bude - poziadal som si o firemnu teslu, teraz sa prave robia vypocty, za akych podmienok mi ju budu vediet dat, tak mozno budem mat coskoro osobne skusenosti.
12.05.2022 - 11:37:00
01
Baterka sa ohrieva hlavne na jazdu a kvoli rýchlemi nabíjaniu. Nie, že sa ti v noci hreje a ráno ju máš vybitú. Držím palce, Tesla je super. Ja zase poznám ľúdí, čo si nabíjaju auto aj zo slnka. Čiže, keď sa chce a je možnosť, tak sa to dá. Samozrejme nie všade, ale to je logické.
12.05.2022 - 11:40:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up