skynet napísal:
mizaky moc filmov pozeráš sa mi zdá. Ľúdí doma neudržíš, nájdu spôsob aby to všetko fungovalo. Či čakáš, že zrazu všetky autá zmiznú a bude len pár elektro? Blbosť.


Hej no, pisem ako debil. V podstate som zmysel mojho prispevku bol ten isty, elektromobilita nie je momentalne ziadne vykupenie a najblizsich 10 rokov nebude, co bol jeden z dovodov co si spomenul. Zda sa ze sa iba snazil najst logicke dovody pre kupu elektroauta, neviem na co sa potom pustas do hadok na cyklofore, tu ni nikto nepovie co mas robit so svojimi peniazmi.
12.05.2022 - 11:44:29
00
skynet napísal:
A myslíš že čo vyrábajú panely na streche? Normálne, šibneš si 10kWp na strechu a nabiješ si s tým aj auto. Nevidím v tom nič prelomové/nezvyčajné. To, že si to ešte nevidel, neznamená, že sa to nedá. A neboj sa, palivá (ropa, nafta, atómové) nie sú len z ruska. Mnoho iných krajín má aj vačšie zásoby ako Rusko. Len už to nebude také lacné/jednoduché to tu dopraviť.

si spočítaj za kolko si nabiješ vybitý elektromobil a aj to len na priamom najväčšom slnku (kedy btw nenabíjaš lebo si v robote :lol: )
veď ani ropa nie je len z ruska :) takže je to otázka kedy sa trh utrasie..
palivá sú, otázka je práve možnosť použitia a dopravy ;) takže keď sa stopne z ruska (či už z našej alebo ich strany) aj toto, potom začne show
12.05.2022 - 11:46:14
00
Ja zase poznam, resp. registrujem ludi, ktori si akosi casto robia z par minutoveho nakupu v lidli poldenny vylet vdaka nabijacke na parkovisku. Vzdy sa bavim ked ich tam vidim niekolko desiatok minut sedet v aute s mobilom/tabletom/novinami v ruke, alebo postavat pri aute kym si nabiju aspon tu minutu cestu do obchodu :lol:
12.05.2022 - 11:46:22
02
Diskusné fórum je od slova diskutovať, či nie? Ale ok, vidím že som pichol do osieho hniezda, tak už teda diskutovať nejdem. Zaujímal ma váš názor. Som netušil, že tu každý diskutuje len nato, aby našiel logické dôvody na kúpu. Divná doba
12.05.2022 - 11:47:27
00
@CraObs V práci si nikdy nikto nemôže nabíjať keby mal tú možnosť? Či tam slnko nesvieti?
Pri 10kWp a slnečnom dni, vyrobíš 70kwh energie = 400km dojazdu. Nie je to až také zlé. Koľko najazdíš priemerne každý deň? To stačí raz za týždeň jeden slnešný deň.
12.05.2022 - 11:50:34
00
Daj prosim Ta nejaky zdroj na to dobijanie elektroaut vratane cisiel. Ale prosim nie "mokre sny" predajcov a vizionarov. Nieco odskusane z realneho sveta.
Aby teda bolo jasne, ja sam by som si elektroauto velmi rad kupil, nakolko okrem ineho by na moje potreby (vela kratkych jazd v meste a okoli, minimum dlhych vzdialenosti) bolo idealne. Ale musel by som nan mat financne a mat ho kde pohodlne nabijat. Urcite by som ale neratal s tym, ze budem nejako zasadne setrit dobijanim na solarnej nabijacke.
12.05.2022 - 11:52:59
05
Je milión youtube kanálov kde si to možeš pozerať. Ja elektromobil nemám. Ale chcel by som. Bývaš v dome? Pracuješ z domu? Ak hej, tak slnkom by si kludne nabil...
12.05.2022 - 11:56:05
00
skynet napísal:
AnitaCok podľa seba súdim Teba? Ty to tak asi robíš, že chceš aby Ti ľudia pritakali? Ja to robím inak. Toto Tvoje zmýšľanie ide úplne mimo mňa.


Robíš práve opak. Tvoja otázka bola či sa oplatí kúpiť spaľovacie auto, ale smerovala k niečomu inému. Podľa tvojich príspevkov si sa nekriticky zbláznil do elektriky a potrebuješ ,, morálne odobrenie väčšiny´´ svojho nákupu, tento fenomén vídať na diskusných fórach často :) Vidno to podľa toho že prijímaš len názory neodporujúce tvojmu už zrejme urobenému rozhodnutiu.

Aby som nebol OT, tak známy má Teslu, neviem presne model, taký kratší sedan. Nie je dňa kedy by to nemal na nabíjačke a to nechodí dlhé trasy. Z jeho vyjadrovania cítiť že kúpu začína ľutovať, aj keď si to otvorene (zatiaľ) neprizná.
12.05.2022 - 12:41:19
08
No, vidím, že som mal pravdu. Tieto tvoje morálne odobrenia, načo Ti to je dobré? Veď keď niečo kupuješ, sú to Tvoje peniaze. Porozmýšľaj nabudúce...ok?
12.05.2022 - 12:44:28
00
Jaiub napísal:
Ja zase poznam, resp. registrujem ludi, ktori si akosi casto robia z par minutoveho nakupu v lidli poldenny vylet vdaka nabijacke na parkovisku. Vzdy sa bavim ked ich tam vidim niekolko desiatok minut sedet v aute s mobilom/tabletom/novinami v ruke, alebo postavat pri aute kym si nabiju aspon tu minutu cestu do obchodu :lol:


Presne to si vsimam aj ja a cim dalej castejsie :D Hlavne ze su hrdou sucastou zeleneho stada :) Technologie baterii a nabijania zial este nie su na takej urovni aby ma to prinutilo co len rozmyslat nad kupou. Ekologia vyroby elektroaut mi tiez nie je sympaticka, to sa ale taktne po Gretovsky prehliada.
12.05.2022 - 12:50:31
01
Ja som si zase všimol, že veľa ľudí závidí elektromobilistom, že popri nakupovaní si môžu nabiť "zadara". A vidím to aj tu pri vás :)
12.05.2022 - 13:00:24
00
Do mesta by som elektromobil bral. Inak absolutne nie. Tu to Matt z Carwow ukazuje live. A navyse jazdi po ovale (bez prevysenia, premavky..., takze realita bude este horsia.
thumb_up1thumb_down
12.05.2022 - 13:45:52
03
Pozri, neuveríš, zašli aj mimo mesta...A úplne v pohode
https://www.youtube.com/watch?v=o25-GOFt5ts
12.05.2022 - 13:49:33
00
Ja by som najradsej mal plug-in diesel. Auto cez tyzden v meste vyuzivam minimalne a ak, tak do 15km. To plugin v pohode da. Ale cez vikend jazdievam stovky obcas aj cez 1000km. A to uz cisty baterkac nedava a na benzin tiez kusok skoda. Plus by som mal velmi rad funkciu elektriky na "last mile" nech nemusim trapit naftaka po meste.
12.05.2022 - 14:11:55
01
skynet napísal:
Ja som si zase všimol, že veľa ľudí závidí elektromobilistom, že popri nakupovaní si môžu nabiť "zadara". A vidím to aj tu pri vás :)


Uplny suhlas. Tak uz si ho kup a daj nam potom prosim vediet kedy ti uz mozeme zacat zavidiet :)
12.05.2022 - 14:16:12
07

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up