Ahojte,som zatiaľ rekreačný jazdec(cesta do prace 15-30 km tam, cesty, polia a lesné cesty okolia Malacky, čiže rovina poprípade do kopcov minimum) momentalne 125 kg.191cm. Chcem Vás poprosiť pri výbere e-biku ohľadom výbavy respk. pomer cena/výkon poprípade Vaše postrehy prečo ano alebo nie.
1.
https://www.cube.eu/sk/2022/e-bikes/horske-e-biky/hardtail/reaction-hybrid/cube-reaction-hybrid-exc-29-greynred/ motor bosch 4.gen 85Nm 750 wh
2.
https://www.sportservis.sk/elektrobicykle/kellys-tygon-r90-29-720wh-2022/#17%E2%80%9D
Motor Panasonic gx 90 Nm

Poprípade zvažujem este tento:
https://www.sportservis.sk/elektrobicykle/kellys-tygon-r50-grey-29-720wh-2022/#17%E2%80%9D motor Panasonic gx 90 Nm a dokúpiť lepšiu výbavu napr teleskopickú sedlovku..prillba oblecko...moj max rozpočet je 3700 €.
Ďakujem za odpovede.
15.05.2022 - 14:47:04
00
Zbytocny overkill oba podla mna podla toho, co popisujes, ze chces jazdit..
Ja by som si kupil lacnejsi a zvysok penazi venoval tej telaskopke a tomu obleceniu, ci svetlam a pod.
A este ti aj nieco zostane.
Navyse pri tvojej vahy by ta silne mala zaujimat nosnot bicykla, si na hrane beznych bajkov, aj ked oni su zase dimenzovane tak, ze vydrzia nejake to kilo navyse, ale ak si bude vyberat medzi 2 skus si pozriet, co odporuca vyrobca.
15.05.2022 - 14:53:52
00
U Kellysu som nenašiel nosnosť... predajcovi cube som hovoril o mojej váhe...povedal ze som na hrane ale bike by to mal zvládnuť...rátam ze moja hmotnost pojde dolu ...skoky nehrozia ani nič také...
15.05.2022 - 15:08:04
00
žiadny overkill. Tygon R50 vyraď kvôli brzdám, len tie a teleskopka ťa budú stáť min. 4OO€ + robota, na R90 sú v cene, naviac je tam lepšia vidla a lepšie komponenty na každej pozícii. pre Cube hovorí iba motor a batéria, vidla je len s nohami 30 mm a to je na jazdenie po pevnom rovnom povrchu a tiež by si musel dokúpiť teleskopku. Tygon R90 máš hotový bajk, investoval by som do 203 mm kotúčov pre zosilnenie brzdného účinku
15.05.2022 - 15:16:05
01
Toto nechapm tieto vase rady...chalan jasne pise, ze to chce na dochadzanie do prace, sem tam polia a lesy a minimum kopcov a ty mu poveis, ze toto nie je overkill? Oba bicykle maju 4 piesty a ty mu kazes vyradit to kvoli brzdam...mne ste tu pisala, ze na ebike nemozem mat 2 piest a jazdom zdvoje XT k plne spokojnosti.
Obcas by bolo dobre sa spytat/citat cloveka ako jazdi a co jazdi a neposudzovat len podla seba.
15.05.2022 - 16:55:23
01
neviem kde si sa pozeral, R50 má základné dvojpiesty a pri Cube som o brzdách nehovoril, tam je vidla s 30 mm nohami, čo pod 125 kg živej váhy bude problém aj na poliach a v lesoch, neviem o takých kde by boli asfaltové cyklotrasy, kde by možno tá vidla bola akceptovateľná. nie každý má 70 kilo aj s topánkami a ak ten bajk má niečo vydržať musí byť robustnejší. a ver tomu, že so 4-piestami zabrzdím skôr ako ty s 2-piestami aj keď si asi ľahší ako ja. tebe také brzdy možno vyhovujú, iným nemusia.
15.05.2022 - 17:18:21
01
Ten treti bicykel som si nevsimol, pozeral som len tie prve dva (pre autora...nedopisal si tam treti neskor?).
S tym brzdenim je to trosku o fyzike a az potom o piestoch. Pohybovu energiu mas 1/2.m.v.v ak si dobre pamatam z fyziky, cize vyrazne viac zalezi kolko energie musia brzdy zastavovat od rychlosti ako od vahy.
Samozrejme 4 piesty zablokuju to koleso skor ako 2 piesty, ale to je tak asi vsetko.
A kedze dotycny pan chce chodit na tom do prace nepredpokladam, ze sa bude rutit dole kopcom 40-50km/h a bude potrebovat nahle zabrzdit na 5m.
Z vybranych bicyklov sa mi najviac paci dizajnovo aj vybavou Cube.
15.05.2022 - 21:07:32
00
Nie nedopísal, išlo mi skôr a bike ako celok, ako som písal pomer, poprípade skúsenosti alebo čo by ste si vybrali vy. Rozumiem, že dnes vybrať bike nie je ľahké aj pri dnešnej dostupnosti, fórum som skúmal krížom krážom ale som tiež len laik, premýšľal som aj nad CTM wire alebo full areon, motor Bafang a slabšia baterka ... chápem že na to moje použitie by možno aj stačil bike za 2000-2500,ale tam mám skôr pocit, že tam už by som musel komponenty meniť a skončil by som na približnej cene, ako je teraz takže ratám keď už mam kúpiť a investovať tak už do niečoho lepšieho.
a zle som sa vyjadril ku komponentom k R50 teleskopická sedlovka mala byť odpružená...vidlu by som nemenil... samozrejme základne veci mam z predchádzajúceho biku

edit: Pezinskú babu zjazdiť zatiaľ v úmysle nemám :)
15.05.2022 - 22:21:06
00
Menit co? Preco by si mal menit nieco?
Mozno ti nebud ustacit brzdy, ale pri rekreacnom jazdeni a po povrchu, co si popisoval si to nemyslim.
Menit vidlu asi tiez nie, aj ked tu si borci, co ta zhodia len mas 100mm zdvih a na takej sa predsa neda jazdit.
Ale da, zalezi, co, kde a ako jazdis.
Odpruzena sedlovka? To si ma celkom pobavil. Akoze existuju, ale necakaj od toho zazraky. Ked si chces chranit rit s chrbtom tak chod do celopera a nevymyslaj s odpruzenou sedlovkou podla mna.
Myslim, ze v tom mas este chaos, premyslas nad Aeronom a porovnavas ho z Wire...to sa neda ved je to celopero vs HT a to su vzdy 2 rozne a tazko porovnatelne bajky.
Ak sa teda bojis o svoje pohodlie a chces fullko tak ten tvoj vyber zacni robit odznova a rovno zacni od toho Aerona.
15.05.2022 - 22:31:45
00
pisal som, že "premýšlal som" nie že premýšlam...a nejdem miešať full a HT
15.05.2022 - 22:40:30
00
Menit na tych bicykloch nebudes nic, jedine, zeby si zmenil svoju trasu, zacali ta bavit hory a pustal by si sa napriklad do strmsich zjazdov, ci trailov.
15.05.2022 - 23:09:58
00
Cube - motor Bosch, 750Wh baterka, radenie SX/NX, brzdy 4-piesty, vidla s nohami 30 mm
Kellys R90 - motor Panasonic, baterka 720Wh, radenie Deore/XT, brzdy 4-piesty, vidla 35 mm

Cube je lepší motoricky, ale na požadované účely bude Panasonic viac ako dostatočný. K Sram SX/NX pripájam link na toto vlákno: https://www.mtbiker.sk/forum/komponenty/sram-sx-eagle-skusenosti-t43471.html, Deore/XT je niekde úplne inde. vidla RS Gold 35 na Kellyse je entry model AM/enduro, jednoznačne odolnejšia ako Judyna na Cube, čo sa pri hmotnosti jazdca hodí. 4-piesty z rovnakého dôvodu, naviac ak sa bude jazdiť v cestnej premávke, brzdy sú kľúčový faktor pri mentalite mnohých slovenských vodičov. Teleskopická sedlovka sa dá vybrať a predať na bazári, nahradiť ju odpruženou nebude problém. na odpružené sedlovky si ale pozri nejaké recenzie na youtube, bez skúseností s ňou si netrúfam odhadovať ako a či vôbec pomôže ku komfortu jazdy.
16.05.2022 - 11:12:44
11
Ďakujem za odpoveď.
16.05.2022 - 12:21:56
01
Hlavne nepredavaj teleskopku. Ved to je najlepsi vynalez na biku hned po spdckach ?
/Kellys ma tiez vhodnejsie obutie na horsky bike
16.05.2022 - 18:43:00
00
keyboard_arrow_up