skbodva napísal:
Sme z vychodu,neoplati sa nam ist pre vozik na zapad.


Požičovne bicyklov by mali(mohli mať také prívesy, sú všade a možno požičajú ...?
16.05.2022 - 20:54:58
00
Jaroh napísal:
skbodva, mám s tým dlhoročné skúsenosti z cestovky, kde sme vozili bicykle na prívesoch aj na autách aj v autách ... :-) Podľa mňa každý nosič vydrží, čo potrebuješ a tiež ani jeden nie je konštruovaný na použitie naprieš smeru jazdy.
My sme napokon nekompromisne skončili na "klasických" Thule ProRide, predtým sme používali viacero typov, ale napokon sme skončili pri týchto, mali sme ich desiatky a určite boli najmenej problémové. To však neznamená, že neboli problémové - vzhľadom na veľmi intenzívne používanie skôr odchádzali koncovky tých koľajničiek a tiež úchyty kolies, osobitne pri tých, ktoré sú naprieč smeru jazdy. Vždy však vydržali roky, keby nebolo covidu, tak ešte stál by sme ich jazdili... tie problémy nepredstavovali veľké komplikácie, nikdy nezlyhali fatálne, teda že by odpadli alebo z nich vypadol bicykel.. Takže pri jednorazovej akcii by som sa neobával, i keď na jednorazovú akciu sú asi drahé. Avšak ako vravím, podľa mňa každý nosič na trhu splní vaše potreby.
Pár vecí:
- riešenie na obrázku nie je úplne vhodné, keďže bicykle sú vyššie, tak jednak je vyššie ťažisko prívesu a teda viac skáče a tiež sa tým pádom bicykle viac pohybujú - väčšia námaha na stojany, odretie bicyklov (ak sa zle poukladajú) ... ak je to možné, treba to radšej dať na plošinový vozík, tam je ťažisko nižšie, nie je to potom také rozskákané. Na niektorých vozíkoch sa dajú dať dole bočnice ...
- pri takomto tesnom skladaní treba dať osobtný pozor na karbónové rámy alebo vidlice,pri nich ešte viac platí, že treba zabrániť vzájomenému dotyku bicyklov pri prejazde nerovnosťami ...
- ak sa dá, tak radšej treba stojany v smere jazdy, na to sú konštruované. pri siedmych bajkov by to nemal byť problém naskladať aj na menší vozík ...
- pri siedmych bicykloch sa oplatí uvažovať aj o riešení strecha a ťažné, prípadne iba strecha... my sme vozili osem bicyklov v smere jazdy aj na Ducate aj na dlhom Traficu. Najmä na streche bicykle trpia oveľa menej, pretože na rozdiel od vozíka je auto ťažké a neposkakuje na nerovnostiach a teda výkyvy sú oveľa menšie a menej agresívne, ako na vozíku.

Ďakujem za perfektný popis.
My ideme na dlhom traficu, nakoniec len 6 bajkov.
Nosic na tazne mame na 3ks tym padom na strechu by mohli ist dalsie 3. Ale s vozikom sme to chceli preto aby sme sa 8 ludi (6cyklistiv+2) aj s batozinou lepsie zmestili. Ak sa nalozime do auta a este na tazne aj bajky pojdeme vzdadu vkuse na doraze tlmica pri nerovnosti.
Vozík bez bocnic by bol fajn, ale taký nemáme, Mame len 3m dlhy s bocnicami.
Myslis ze vedla seba v smere jazdy vojdu 6ks bajky? Jasne ze si ich nechceme zničí, obit, Problem je aj na nosici na taznom ak dame 3bajky s boost oskami, v tedy musime davat vystuhy.

Prílohy:

IMG-06d5291f8b6faf368412540684d765e8-V.jpg
IMG-06d5291f8b6faf368412540684d765e8-V.jpg 244.58 KiB thumb_up0thumb_down

16.05.2022 - 21:00:18
00
skbodva par rokov dozadu sme si v skupine dali vyrobit cyklovozik na plosinovom voziku. ram - tvar ako stan a bajky sa do neho vkladaju z boku. Vojde ich aj 20, bez problemov. Upinanie gurtnami. Ak mas zaujem, mozem sa spytat na vypozicanie. KE
EDIT: sirka loznej plochy vozika je najcastejsie 1255mm, podla mna tam samodoma vyrobkom vklude 6ks bajkov date. Pol dna zvarania a ste vpohode.
16.05.2022 - 21:04:29
00
Do pozicania vozila by som nerad siel. Radsej urobit konstrukciu na náš a kupit nosice ktore by nam ostali do budúcna. Coz je investicia 2x prenajom vozika. Ak by sme kupili tie menabo bike pro
16.05.2022 - 21:07:06
01
Izzy68 napísal:
skbodva par rokov dozadu sme si v skupine dali vyrobit cyklovozik na plosinovom voziku. ram - tvar ako stan a bajky sa do neho vkladaju z boku. Vojde ich aj 20, bez problemov. Upinanie gurtnami. Ak mas zaujem, mozem sa spytat na vypozicanie. KE
EDIT: sirka loznej plochy vozika je najcastejsie 1255mm, podla mna tam samodoma vyrobkom vklude 6ks bajkov date. Pol dna zvarania a ste vpohode.

To uz by bolo asi moc prehnane ist s vozikom na 20 bajky)). Ale diky. Skor by som siel do tej konstrukcie,pod nou este ulozna plocha. No rad si tu nechám poradiť aj inymi napadmi.
16.05.2022 - 21:12:29
00
vpohode. Potrebujete len fixovat predne a zadne koleso, netreba Vam nosice. Staci nieco, co udrzi bajky od seba a vozika navzajom. Uchyt na bocnice...
Ked to prezeniem, tak nieco ako klasicke stojany spred budov, samozrejme trosku potunene
16.05.2022 - 21:14:31
00
Izzy68 napísal:
vpohode. Potrebujete len fixovat predne a zadne koleso, netreba Vam nosice. Staci nieco, co udrzi bajky od seba a vozika navzajom. Uchyt na bocnice...
Ked to prezeniem, tak nieco ako klasicke stojany spred budov, samozrejme trosku potunene

Tie nosiče by nebol problem kupit, jest nepýtajú a tri krat za rok by sli na vylet ;)
Jediny faktor preco rozmyslat aj nad strechou a prepcbatym autom - max.rychlost s vozikom po dialnici je v Madarsku 80 :( a v Chorvátsku 90 ))
16.05.2022 - 21:25:50
00
takze mozem cakat pohladnicu z HU ? :-D 120 som si to dal po novej do Miskolca :-D vozik ma sice nalepku 130, ale zakon je zakon...
16.05.2022 - 21:27:56
00
Izzy68 napísal:
takze mozem cakat pohladnicu z HU ? :-D 120 som si to dal po novej do Miskolca :-D vozik ma sice nalepku 130, ale zakon je zakon...

Asi nie,moc ludi to tam ani nevie kolko maju povolene. Nakoniec nam to zistivali na dialnicnej policii a fakt sa pytal nadriadeneho. Vysvetlene nambolo ze madari nevedia jazdit s vozikom preto je 80max. Ale isli sme tiez 110 s kajakmi a rumuni to este valili rýchlejšie. Jedina vyhoda bola ze bola noc.
16.05.2022 - 21:40:14
00
skynet napísal:
Všetko pripojis. Dlho uz pouzivam dva a je super. Jedine lista mohla byt o 10cm dlhsia

Ja mam 29ku XL vojde na listu?
16.05.2022 - 21:42:23
00
Neviem aky mas razvor ale myslim ze vojde. Ja mam riadne predkopnutu vidlu a je to LTT. Odkial si? Mozes prist skusit. Ja z DK/RK
16.05.2022 - 21:46:57
00
skynet napísal:
Neviem aky mas razvor ale myslim ze vojde. Ja mam riadne predkopnutu vidlu a je to LTT. Odkial si? Mozes prist skusit. Ja z DK/RK

Som z ďalekého vychodu, je to xc, razvor iba ak by som to hodil do metra. Idem si este pozriet nejake videa ako sa tie vidlice uchopuju, lebo zatial mi nejde do hlavy ako by sa tam dali dat vsetky osky ;) Ale ďakujem za radu a ochotu
16.05.2022 - 21:52:32
00
Je tam vpredu normalny rychloupinak a za nim diera na pevne osky. Ked mas boost tak to ma zboku 1cm medzeru ale to nevadi.
16.05.2022 - 21:57:44
10
Ak mam priecniky siroke 150cm, kolko bike na nich dam vedla seba? 5ks? 30cm pre jeden ks s vytocenymi riadidlami?
16.05.2022 - 22:51:48
00
Napad, ktory som videl v CRO - obycajny vozik, vo voziku krabice a v krabiciach bicykle. Odmontovane pedale, stocene riadidla, zhodene kolesa, ramy obalene v bublinkovej folii. Krabice prichytene gurtnami. A kartonovych krabic je v cyklobchodoch dost... Akurat pred odchodom a po prichode je trochu viac prace.
16.05.2022 - 22:55:13
00
keyboard_arrow_up