mal som nehodu 10/2021, narazila do mna baba autom zo zadu.
Privolali sme sanitku a policiu. mna hned brali na Kramare, druhy den mi zoperovali nohu. Bicyklu sa paradoxne skoro nic nestalo, skrabance a tak.
Mal som zlomenu ruku aj nohu. Radim ti aby si si odkladal vsetky blocky a naklady, a aby ti lekar vsetko pisal do spravy.
Mne napriklad poistovna nechcela preplatit taxik, ze to je nadstandard, hoci som sa pohyboval s G-aparatom. Odporucena bandaz za 12€ bola tiez zamietnuta, lebo to bolo iba odporucana, a podobne. Katastrofa, ta poistovna so mnou jednala ako s handrou.
Zvrat prisiel, ked mi pravnik napisal list, kde som pytal nemajetkovu ujmu, to pri stretnuti sudna uradnicka zdvihla telefon a po telefone dohodla s poistovnou ze budu plnit. Ja som potom stiahol ten list, a bral som to co mi zratali. To je Bolestne, uslu mzdu, naklady za poskodene veci a opravu bicykla, a nejake lieky a aj tie bandaze a taxiky :) To boli sice drobaky, ale tu euro tam dve, a bolo z toho par stovak.
Tu vymahacsku agenturu si nedavaj, budes sa musiet s nimi delit aj o to malo co ti vyplatia.
Drzim palce a skore uzdravenie.
18.05.2022 - 15:54:43
02
O aku poisťovňu sa jednalo? No mňa po lekároch bere rodina tak neviem ako to budem vymáhať či sa to vôbec ráta...
18.05.2022 - 16:56:33
00
Mňa vozil svokor, vyrátal som náklady na palivo podľa TP a preplatili. Počet km a priemerná spotreba, samozrejme správy z každej návštevy, aby si mal dôkaz cesty. Ale ja som chodil TN - BB. Ak to je v rámci mesta, to už neviem či bude také easy vyratat
18.05.2022 - 17:01:26
00
mailer napísal:
Tu vymahacsku agenturu si nedavaj, budes sa musiet s nimi delit aj o to malo co ti vyplatia.

A preco si ich nema davat, poznas ich? Ja nie, ale mozu to byt taky isti pravnici ako ten tvoj.
Btw. ak by si mal zaujem viac nezistne pomoct, priloz sem rovno anonymizovanu verziu toho tvojho listu. Asi by to viacerych potesilo.
18.05.2022 - 17:32:25
00
Pali, to by asi dotycny pravnik nebol nadseny, jeho dusevne dielo..
18.05.2022 - 17:46:53
01
Ta pravna rada bola zmluva o dielo chranene autorskym zakonom? Ma zmluvu s pravnikom o mlcanlivosti? Sam netusim, treba konzultovat s pravnikom :)
Osobne by som z toho nerobil velku vedu, spisat vlastnymi slovami z toho dokumentu zakladne principy a odvolavky na zakon nemusi byt problem a moze pomoct. Vsak aj rozne pravne sablony/vzory existuju resp. daju sa kupit.
18.05.2022 - 17:54:33
00
Poistovna bola Uniqa.
Ten list bol v podstate podrobne rozpisane vsetko co ma napadlo, je to dolezite pre nazor sudcu.
Vyplatena mi bola usla mzda, bolestne a naklady na liecbu, prepravu, a poskodene veci. Tym ze na veciach je vysoka amortizacia a nahradit sa daju jedine novymi, tak to v podstate kompenzuje jedine to bolestne, a tym padom som bol z hladiska financnych skod +- na nule. (ked neratam traumu zo zranenia a obmedzenia, a ze je to pol roka, a este mam nejake pohybove obmedzenia).
Takze si rozmysli ci z toho mala co dostanes chces dat tretinu nejakej agenture.
19.05.2022 - 11:22:54
00
Tak zatiaľ je to beh na dlhú trať, prípad neni doriešený, a pokým nemám vyjadrenie policie nemôžem žiadať od poistovni aby mi preplatila ušlý zisk a ostatné veci..... Poučenie mám v tom, že odteraz vsade budem mat kameru určite, dopracovať sa ku kamerovým zaznamom z firmy je otras (pre policiu) ...
27.05.2022 - 19:07:36
00
Odškodnenie veci mam v nedohľadne, pretože prípad odstúpil dopravný inšpektorát a preberajú tk dalsi ludia skrz mojej PN cez 7 dni..... Chalani ako dlho sa vám naťahovali policajné šetrenia?
29.05.2022 - 19:30:19
00
Ahojte,

vodič nedal prednosť a zrazil ma na hlavnej ceste. Našťastie som v poriadku, ale bicykel bol úplne nový (Kellys Soot - mal 3 týždne, menej ako 200 km). Rám je v poriadku, treba vymeniť hnaciu hriadeľ, riadidlo je skrivené plus dosť viditeľné škarbance. Prípad rieši polícia, komunikácia s poisťovňou je zatiaľ ok, mám doložiť servisnú správu a faktúru za opravu. Ide o to, že ten bike bol nový a teraz v servise vymenia iba tie veci, ktoré sú úplne poškodené. Ale v porovnaní s pôvodným stavom je to dosť veľký rozdiel. Viem, že by to mohlo dopadnúť aj oveľa horšie, a som rada že žijem a bicykel bude funkčný, len som chcela vedieť, či máte nejakú radu ako to riešiť.

Ďakujem.
29.06.2022 - 12:22:21
00
Skus povedat v servise, nech ti to nacenia tak, aby to bolo v povodnom stave a nie len to co naozaj treba vymenit. (cize sa s nimi dohodnut, nech to je naozaj aj s lakom a vsetkym)
29.06.2022 - 13:20:34
00
Presne tak poprípade poškodený rám+ nerentabilné oprava. Zrejme preplatia celý bike
29.06.2022 - 15:48:28
00
a to konkrétne v ktorom servise vidia do hlinníkového rámu a do zvarov, či tam nie sú praskliny a pod., potom raz pôjdeš dole kopcom, prudšie zabrzdíš a fiiiiiiiiiii bum... ak je viditelne nejaké poškodenie na ráme, škrabance, vidlica, ktovie v akom stave je hlavové atď.

to by som neriskoval...
29.06.2022 - 21:42:44
02
Tak už aj ja som sa pridal k zrazeným autom. Išiel som po hlavnej ceste cez obec a zrazu ma obehlo auto a prudko odbočilo vpravo na vedľajšiu. Samozrejme ma zobralo pravým bokom auta, mňa odhodilo na pravý bok na zem. Najviac ma naštvalo že pani dôchodkyňa si šla v pohode daľej asi 50-70m odparkovať k svojmu domu a nesralo ju či vôbec žijem. Šiel som za ňou aj so svedkom nehody (auto za mnou) a ešte sa snažila vinu hodiť na mňa a až pod ťarchou argumentov uznala vinu a ospravedlňovala sa. Hliadku som nevolal, mám len obité lakte a boľavý chrbát, bicykel natrhnutú omotávku a pár škrabancov.
Dohodli sme sa že škodu uhradí a vymenili si čísla, ak by pani zmenila názor môžem to ohlásiť a spísať aj dodatočne? Dá sa to prípadne posudzovať aj ako nezastavenie na mieste nehody?
02.09.2022 - 15:46:07
00
LMS
Prvé čo si mal volať, tak policajtov. Môžeš mať aj horšie zranenia, ktoré sa môžu prejaviť aj o deň.
Ked si nezavolal policajtov, ake ma soferka z toho ponaucenie? Ziadne. A to nehovorim o tom uteku, uz len kvoli tomu by som ich volal, ked uz nie kvoli sebe.
Podla nej sa nic nestalo, nabuduce moze niekoho zabit.
02.09.2022 - 16:04:59
111
keyboard_arrow_up