Ja tu zase pridam svoju negativnu skusenost - Tyee mi zacal extremne pukat niekde v capoch, neviem este identifikovat kde. Mam na tom biku 350 km, jednu Kalnicu a ziadne jazdenie v dazdi/blate. K praskaniu dochadza ked zaslapnem a ram sa akoby chcel skurtit, ked prepruzujem ram tak praskanie nepocut. Nemate niekto podobnu skusenost ?
19.05.2022 - 08:44:51
00
Prehadzovačka, pätka, slabo dotiahnutá oska...
19.05.2022 - 08:48:02
01
skurtky momentujem ako je predpisane, prehadzovacka a patka co konkretne ? toto mi uprimne nenapadlo takze si rad dam poradit
19.05.2022 - 08:53:47
00
Mne robí presne to isté. Premazal a prečistil som komplet všetko. Takže keď na to nájdeš riešenie daj vedieť. Puká mi keď silovo šliapem pravým pedálom, tri krát mi pukne za sebou pri jednom otočení pedálov. Ale môže to u mňa byť tým že som v kľuke ako sa montuje prevodník strhol dva závity a drží mi to teraz na pár závitoch a loctite. A potom mi popukáva keď šlapem a idem po nejakých menších nerovnostiach, to už ale fakt netuším čo môže byť, lebo ako som písal prekontroloval, podoťahoval a premazal som komplet všetko. Aký máš rám AL?
19.05.2022 - 09:00:16
00
Ano mam AL a zda sa mi ze popisujes presne moj problem.
19.05.2022 - 09:08:00
00
Ja mám CF, a u mňa bola ešte jedna zaujímavosť a to tá, že keď som rozoberal a kontroloval ložiská v zadnej stavbe. Tak na ľavej strane zadnej stavby čo je ložisko nad stredovým, to mi išlo vytlačiť von len prstom. Písal som do Propainu, odpísali že im mám poslať bike že mi to opravia. Keď som chcel vedieť, že ako mi to chcú opraviť, a že určite nebudem teraz posielať bike preč na mesiac, tak mi odpísali že vôľa je v tolerancii a mám si to zalepiť lepidlom, aj mi poslali typ že aké. Zalepil som to, ale stále puká.
19.05.2022 - 09:27:48
00
Podla mna aj ten cap, ktory ide cez horne vahadlo a nema lozisko (nie je pod skrutkou modre gumenne tesnenie) je vyrieseny velmi zle. Ked som to mal rozobrate taknuz bolo vidno na jednej strane vydratu drazku v cape. Vydierala ho vlozka ktora je v rame. Mam sto chuti poslat toto pukanie Propainu a spytat sa ci si myslia, ze po 350 km ma bike vydavat taketo zvuky.
19.05.2022 - 09:34:09
00
Inak u mňa bol problém s pukanim v AL ráme v sedlovke, ktorá pukala v ráme trochu vazeliny pomohlo
19.05.2022 - 09:43:31
00
PetoTe

To stym volnym loziskom je dost zavazna vec. To by som im fakt vratil. Ak sa jedno zo spodnych lozisiek na zadnej stavbe hybe resp. je tam vola tak vo vseobecnosti zadok prenasa silu na tie vrchne capy a vahadla a je jasne ze to bude pukat pri to naslednom ohybani.
19.05.2022 - 10:38:43
00
Vôľa v tom ložisku bola minimálna, on tam držalo, ale keď som ho skúšal z druhej strany vytlačiť tak postupne to išlo von. Posielal som propainu video, chceli poslať bike ze mi to opravia. Tak som sa zaujímal, ze ako mi to opravia a nakoniec z toho vyšlo ze by to len zalepili a poslali mi s čím. Ináč komunikácia 5 mailov v priebehu asi mesiaca ( dobre bola veľká noc ) a tri krát som sa im nedovolal a ešte som im aj posielal moje tel. cislo nech mi zavolajú oni. Odpoved bola ze mi nemôžu zavolať a ďalej len mailová komunikácia. Takže za mňa môžem povedať len toľko ze nech ten bike jazdí ako chce druhý by som si určite nekúpil. A to vraj zlepšovali zákaznícky servis nie ?
19.05.2022 - 11:35:41
00
Ja som sa na Propain tiez velmi tesil, ale teraz uz sa tiez klonim k moznosti ze znova by som si Propain nekupil.
19.05.2022 - 11:45:52
00
pukanie odstranene, skurtka co je na obrazku bola uplne uvolnena, dala sa povolit rukou, pre istotu som zhodil celu patku, ocistil, dal vazelinu medzi kontaktne plochy kov-kov a dotiahol

Prílohy:

propain.JPG
propain.JPG 61.98 KiB thumb_up0thumb_down

19.05.2022 - 13:35:28
00
Pepo32 napísal:
Ja som sa na Propain tiez velmi tesil, ale teraz uz sa tiez klonim k moznosti ze znova by som si Propain nekupil.

To ja mám opačnú skúsenosť, riešil som dve reklamácie, a bez najmenšieho problému a rýchlo. Na mail som mal odpoveď max do 24 hodín, s preplatenim kuriéra pri reklamácii nebol tak isto žiaden problém, tak ja mám len pozitívne skúsenosti, a čo sa biku týka tak to maximálna spokojnosť.
19.05.2022 - 14:06:26
00
PetoTe napísal:
Vôľa v tom ložisku bola minimálna, on tam držalo, ale keď som ho skúšal z druhej strany vytlačiť tak postupne to išlo von. Posielal som propainu video, chceli poslať bike ze mi to opravia. Tak som sa zaujímal, ze ako mi to opravia a nakoniec z toho vyšlo ze by to len zalepili a poslali mi s čím. Ináč komunikácia 5 mailov v priebehu asi mesiaca ( dobre bola veľká noc ) a tri krát som sa im nedovolal a ešte som im aj posielal moje tel. cislo nech mi zavolajú oni. Odpoved bola ze mi nemôžu zavolať a ďalej len mailová komunikácia. Takže za mňa môžem povedať len toľko ze nech ten bike jazdí ako chce druhý by som si určite nekúpil. A to vraj zlepšovali zákaznícky servis nie ?


To je jedno ze vola nebola, tam musi byt pressfit a pomerne silny aby sa to lozisko neotacalo v rame. Ak sa to da vytlct inak ako bez kladiva pripadne bez stahovaku lozisk tak to je zle. Pri tych spodnych loziskach pracuju pomerne velke sily a je len otazka casu kedy sa ti to vyderie tak ze ti bude vypadavat same. Staci par blatovych vyjazdov a nasledne umyvanie, lozisko sa trosku pridre ako to byva zvykom a uz sa nebude tocit vo vnutri ale v rame.

Toto by som akoze ihned vyreklamoval a prijal by som iba novu ramovu cast.
S lepenim take skusenosti nemam (predpokladam ze odporucili nejaky ten Loctite 648 ci ako) ale aj to ma svoje limity a navyse pri kazdej vymene to bude treba ocistist.

Ktore je to lozisko? V zadnej kyvke alebo v prednom trojuholniku?
19.05.2022 - 15:18:05
02
Presne taký prístup som čakal aj ja. Pošlem video čo tam jeden trojuholník hore dole pošleme druhý vymením. Ale po dvoch týždňoch čo mi odpísali na dva maily, bola odpoved že je to v norme a mám im poslať celý bike alebo rám že mi to opravia. Som momentálne v chorvátsku na ostrove, nechcelo sa mi zháňať krabicu na celý bike alebo všetko zhadzovať dole a posielať im rám. Tak mi poslali typ lepidla že si to môžem zalepiť. Lepil som to presne tým loctitom 648.

Prílohy:

4679B15A-99D1-4B90-AFB9-C65D21639ED0.jpeg
4679B15A-99D1-4B90-AFB9-C65D21639ED0.jpeg 257.3 KiB thumb_up0thumb_down

19.05.2022 - 15:33:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské)
keyboard_arrow_up