kajto napísal:
Informacia od dcery,ktoru dostala od trenerov ohladne nenasadzovania capiciek - dovod je jednoduchy,stratis pri oprave defektu menej casu? Aj pri treningu na tom zalezi ,lebo ostatni musia defektara pocas vymeny duse cakat...


Úprimne dík, že si dal dôvod. Beriem, ale keďže nepretekám, som v suchu.

Velominati je super, a je jasné, že čo nadsázka ?
17.05.2022 - 19:40:10
00
Jedným z dôvodov môže byť aj ekológia. Veľa bajkerov pri výmene duše stratí v tráve demontovanú plastovú čiapočku v tráve a už ju nikdy nenájde.
17.05.2022 - 19:43:00
01
Tinka toto bude ten hlavny dvovod si na to kapla green deal ci jak sa ta ***** pise 😂 ale ***** vam tu z toho statocne. krasicka tema kavicka fajka a budem sledovat👍
17.05.2022 - 21:00:25
14
Na horskom mám čiapočky,a na cestaku tak na polovicu,v predu áno a v zadu nie ?, lebo keď som naposledy menil defekt tak som ju stratil,reku nevadí dám z druhej duše,nedal som stratil som aj tu,a keď som doma pozeral na ďalšiu náhradnu dušu ani ta ju nemala,asi som ju tiež stratil.Tak teraz neviem ako sa mám cítiť jazdiť dva mesiace s takým módnom prehreškom??.A máj aj kapsičku,aj pumpu,aj nálepky ??.Asi si dám inzerát že kúpim jednu čiapočku.
17.05.2022 - 21:26:07
00
Mtnt.. chod do lesa, tam sa ich v trave vala stratenych az az... :)
a Scarinko, dobre vediet ze existuje aj takato sofistikovana ciapocka..hned si idem objednat...!
18.05.2022 - 06:19:10
01
Ja na všetkých bikoch mám a budem mať pekné červené čapičky, aj pumpy na ráme (aktuálne CO2 bombičky) aj kapsičky, aj 2 fľaše s vodou...
Proste sú veci ktoré musím mať vždy so sebou a čapičky mám z estetických dôvodov lebo sa mi to tak páči...
18.05.2022 - 10:26:40
01
Nevoziť čiapočky na ventiloch nie je žiadna hipsterčina... Možno v súčasnosti. Ale od konca 60-tych rokov, keď som sa vážnejšie začal zaoberať cyklistikou, čiapočky nevozím. A ani kamaráti nevozili a možno ešte nevozia ak sa vozia. Možno v lese, pri tlstých gumách to má význam, ale my sme ani na cyklokrose čiapočky nevozili... Proste zbytočnosť. Rovnako ako matičky, ktorými sa ventilky pripevňujú k ráfikom. A boli sme antihipsteri, lebo pod sedlom sme vozili (a vozím) rezervnú galusku, na ráme dlhú pumpu, podľa možnosti taliansku Silcu (v súčasnosti krátku, lebo dlhá sa mi nezmestí) a aj nálepky som nechával a nechávam, lebo sa za svoj materiál nehanbím.
19.05.2022 - 12:49:04
01
A preto si treba spraviť radosť a nejakú slušivú eloxovanú duralovú čiapočku treba na bicyk dať. Lebo teraz to už nie je meinstrím. :) P.S.. Mám červené a na druhom bicyku plastové číre a na treťom bicyku duralové čierne a na štvrtom obyčajné AV plast.
S pozdravom Váš Turbi
19.05.2022 - 13:32:21
04
Pche,
vpredu vozim plastovu ciapocku a vzadu na hulvata redukciu z tenkeho na autoventil. A moje zapletane XT-785 sa za to ani trosku nehanbia. Dokonca sa im paci, ked ich prifuknem kompresorom na benzinke a nesaskujem tam s rucnou pumpickou.
20.05.2022 - 16:34:06
00
Zaujimalo by ma, ci ti, ktori nevozia capicky na ventile, rovnako davaju dole aj tie gumove ciapocky z odvzdusnovacieho portu shimano brzd .. vsak to je tiez vaha naviac :) .. najlepsie to popisal vrabc0 .. ovsem na mnohe veci (ako aj tato) je proste potrebna skusenost, kto jazdi 2 hodiny tyzdenne okolo komina, tomu to moze byt jedno.
Odrazky v kolesach sa vozit nemusia, nie je taka povinnost, podstatne su reflexy zboku, co sa riesi inak. Odrazky su nebezpecne, hlavne teda v terene.
Ovsem daleko viac by som bol rad, keby sa znovu zaviedla povinnost zasterok za koleso pri autach. Diery v celkom skle vadia.
20.05.2022 - 17:09:24
00
Cha, a dneska som si vsimol, co take ciapocky na vidlici a tlmici?? :geek: Tam ich mam, dokonca kovove. Som polohipster alebo na ktoru stranu barikady sa postavit?? :lol:
20.05.2022 - 18:34:37
01
Čiapočka, u nás kápočka má zmysel pri autoventile a to taká, ktorou vykrutis, dokrutis ventil.
Každá čiapočka má ale aj ochranny účel, pred blatom a pod.

Občas sa mi prevracaju oči z toho čo ľudia riešia za kktiny..Kľudne jazdite aj bez sedla, keď to bude in
20.05.2022 - 20:11:13
02
kvoli tejto teme som siel do pivnice skontrolovat bicykle a som zmateny - na svojom ciapocky nemam lebo tam neboli pri kupe a na frajerkinom su lebo ich tam mala. tak teraz neviem ci mozme spolu vobec jazdit alebo je to uz ilegalne.
20.05.2022 - 22:49:54
00
Jaiub napísal:
Cha, a dneska som si vsimol, co take ciapocky na vidlici a tlmici?? :geek: Tam ich mam, dokonca kovove. Som polohipster alebo na ktoru stranu barikady sa postavit?? :lol:

Ja som dal dole štelovátko odskoku vidlice aj na Rebe aj na FOXe :lol:

PS: nie, kvôli hmotnosti to rozhodne nebolo :)
20.05.2022 - 22:59:44
00
rockfox napísal:
kvoli tejto teme som siel do pivnice skontrolovat bicykle a som zmateny - na svojom ciapocky nemam lebo tam neboli pri kupe a na frajerkinom su lebo ich tam mala. tak teraz neviem ci mozme spolu vobec jazdit alebo je to uz ilegalne.

Keď je to tak ako píšeš, nielen že by ste nemali spolu jazdiť,ale nemali by ste spolu ani žiť! ?
21.05.2022 - 06:41:28
00
keyboard_arrow_up