lto napísal:
Zo 4 rozkov sa nenajes za den. Ale tak len orientacne /aj ked reagujem trosku neskor :lol:/ ..
Tazky batoh je otravny, ale k lahkej cykloturistike patri :)

no jasne ked chodíš divočinou ,kde ani turista nieje tak sa nečudujem ,že máš pol dielne :D a vandel jaterníc
ja zas nemám čas na výjazd celý víkend ale 2-4hodinky, občas si od rodiny a roboty ukradnem 1 den v lete
26.07.2021 - 19:59:13
01
zihadlo 5 napísal:
no jasne ked chodíš divočinou ,kde ani turista nieje tak sa nečudujem ,že máš pol dielne :D a vandel jaterníc
ja zas nemám čas na výjazd celý víkend ale 2-4hodinky, občas si od rodiny a roboty ukradnem 1 den v lete


Ja. som si zvykol chodievat na 2 - 2,5 hod lebo potom na ine veci nie je cas plus odporucam mat vo vybave min: pumpu (. na klasicke mtb je ta rucna pumpa este ok, 50 - 60 psi vytlacim ale ked som si nahodil galusky tak som mal co robit aby so. dal aspon 85 psi ale je to lepsie ako nic ?)
sadu na defekty (ak mas klasicke duse samozrejme) montpaky, nitovacku a reflexnu cyklisticku vestu a vreckovky . Niekolko krat mi to zachranilo rit a dokazal pomoct aj druhym cyklistom v nesnazich?.
26.07.2021 - 20:08:07
00
po 20tich rokoch bikovania už viem o zobrať :D najradšej čo najmenej.... nikedy nič , len drobne na pivo
občas sa ale marfy zastaví a dám mi vyžrať :D
26.07.2021 - 20:26:55
00
zihadlo 5 napísal:
po 20tich rokoch bikovania už viem o zobrať :D najradšej čo najmenej.... nikedy nič , len drobne na pivo
občas sa ale marfy zastaví a dám mi vyžrať :D


no to je tak ze akonahle nosis vsetko naradie a boch vie co este a raz si zabudnes nieco z toho a ***** akurat ti to bude treba ? murphyho zakony platia no
26.07.2021 - 20:30:17
00
zihadlo 5 napísal:
po 20tich rokoch bikovania už viem o zobrať :D najradšej čo najmenej.... nikedy nič , len drobne na pivo
občas sa ale marfy zastaví a dám mi vyžrať :D


no to poznam velmi dobre, ked som skoro dostal krc na ceste domov pod najvyssim kopcom, ale nastastie sa to podarilo rozcvicit/ rozhýbať
26.07.2021 - 20:40:56
00
durik125 napísal:
co presne myslis slabinou? ludovo povedano lave trieslo? a si pravak alebo lavak. mna zas bolela / sem tam boli prava slabina (chodza atd, niekedy aj na biku) lebo mam doninantnu pravu nohu plus som mal lavu zranenu teraz nedavno tak som ju odlahcoval a bolelo ma to az v dvoch prvych krizovych stavcoch a v pravom nadsemeniku, presto zábavka so slabinami co ti poviem :D :D dakedy nepomoze ani ibalgin nepomáha


neviem ako vysvetlit, myslim akoby lavy upon zvnutornej strany zospodu ako je sedlo,
dominantna je prava noha, boli lava strana,
ale teraz som namontoval nove sedlo a uz pri nastavovani vysky sedla v spodnej polohe kde je noha skoro napnuta citim tu lavu stranu, pritom prava vobec,

asi to nebude vinou sedla, nastavenia, pripadne vlozkou, snad to aspon nejak zmiernim
26.07.2021 - 21:43:23
00
marwek201 napísal:
neviem ako vysvetlit, myslim akoby lavy upon zvnutornej strany zospodu ako je sedlo,
dominantna je prava noha, boli lava strana,
ale teraz som namontoval nove sedlo a uz pri nastavovani vysky sedla v spodnej polohe kde je noha skoro napnuta citim tu lavu stranu, pritom prava vobec,

asi to nebude vinou sedla, nastavenia, pripadne vlozkou, snad to aspon nejak zmiernim


no treba poskusat a to sa uvidi ci pomoze. ta vlozka sa moze pohnut zo strany na stranu, ak ta tlaci tak si to skus napravit ked jazdis
26.07.2021 - 22:18:55
00
zihadlo 5 napísal:
no jasne ked chodíš divočinou ,kde ani turista nieje tak sa nečudujem ,že máš pol dielne :D a vandel jaterníc
ja zas nemám čas na výjazd celý víkend ale 2-4hodinky, občas si od rodiny a roboty ukradnem 1 den v lete

Teraz naposledy mi oravske korene rozhrkali Pike tak, ze sa vnutri vo vzduchovej komore odsrouboval platok tokenov a hrozne hrkal pri jazdeni :tmi: .. ale tak nemal som sebou francuzak, musel som vydrzat az do vecera :D
Tento system uchytu tokenov neni dobry, som zistil :D .. mozno to skonci loctajtom..

Inak ako sa spomenulo .. niekto sa spolieha, ze ten velky batoh ma niekto iny :D .. ale tak vsetko je to relativne, cez vikend som vyhodil kapsicku so svetlami a hned bolo lepsie :D (-0.5kg) .. nepotreboval som /teda v plane nebolo nutne/. Na druhej strane, ak sa pri vyjazde najde daka jaskyna, svetlo chyba :/ - tuna musim napisat, ze obyko force predna blikacka je dostatocne silna dokonca na pomale jazdenie v terene. Teda nie ani tak force, ako LEDky co sa uz robia bezne.

Aby som nebol offtopic .. to, ako a co boli na zadku zalezi na posede, cim vzpriamenejsi . tym viac zatazuje sedaci kosti a podobne vaha batohu. Ak sa robia mozole/pluzgiere kde nemaju, je nutne posun sedla.
Na XC bajku, kde som natiahnuty a nemam tazky batoh /rajdy nizsie/, sedim skor na stehnach (ako na cestakoch) .. ale na AM/EN bajku, kde je vzpriamenejsi posed, s tazkym batohom to uz je horsie. Tam tvrde sedlo neni uplne dobre. Taktiez zalezi na vlozke. No a samozrejme pri posede, sedacie kosti musia dobre sedit voci sedlu, staci polcentaku a uz sa odiera vlozka o zadok... taktiez zla vlozka po nasiaknuti z potu a soli derie. Dobre vlozky vydrzia .. ale taky je malo. Napr. klasicka endura stoji za hovno, cista umelina. Silviny je asi kusok lepsia, ale zas ich svy to paradne do***bali. Tak si clovek moze vybrat :D .. dlhe roky som pouzival deMarchi/deLonghi vlozky a to je iny level.
26.07.2021 - 22:56:05
00
lto napísal:
Teraz naposledy mi oravske korene rozhrkali Pike tak, ze sa vnutri vo vzduchovej komore odsrouboval platok tokenov a hrozne hrkal pri jazdeni :tmi: .. ale tak nemal som sebou francuzak, musel som vydrzat az do vecera :D
Tento system uchytu tokenov neni dobry, som zistil :D .. mozno to skonci loctajtom..

Inak ako sa spomenulo .. niekto sa spolieha, ze ten velky batoh ma niekto iny :D .. ale tak vsetko je to relativne, cez vikend som vyhodil kapsicku so svetlami a hned bolo lepsie :D (-0.5kg) .. nepotreboval som /teda v plane nebolo nutne/. Na druhej strane, ak sa pri vyjazde najde daka jaskyna, svetlo chyba :/ - tuna musim napisat, ze obyko force predna blikacka je dostatocne silna dokonca na pomale jazdenie v terene. Teda nie ani tak force, ako LEDky co sa uz robia bezne.

Aby som nebol offtopic .. to, ako a co boli na zadku zalezi na posede, cim vzpriamenejsi . tym viac zatazuje sedaci kosti a podobne vaha batohu. Ak sa robia mozole/pluzgiere kde nemaju, je nutne posun sedla.
Na XC bajku, kde som natiahnuty a nemam tazky batoh /rajdy nizsie/, sedim skor na stehnach (ako na cestakoch) .. ale na AM/EN bajku, kde je vzpriamenejsi posed, s tazkym batohom to uz je horsie. Tam tvrde sedlo neni uplne dobre. Taktiez zalezi na vlozke. No a samozrejme pri posede, sedacie kosti musia dobre sedit voci sedlu, staci polcentaku a uz sa odiera vlozka o zadok... taktiez zla vlozka po nasiaknuti z potu a soli derie. Dobre vlozky vydrzia .. ale taky je malo. Napr. klasicka endura stoji za hovno, cista umelina. Silviny je asi kusok lepsia, ale zas ich svy to paradne do***bali. Tak si clovek moze vybrat :D .. dlhe roky som pouzival deMarchi/deLonghi vlozky a to je iny level.


ja mam gate obycajne zo sportisima (jediny problem bol ze nemaju traky tak mali tendenciu padať ) a este take genesis s intersportu, obidve su parádne, svy su ok, nemal som s nich odreniny, praveze mi tie genesis ochranili nadobicko ked mi spadla retaz a plnoj silou som gulami padol na ramovu trubku, dokonca sa ani neroztrhli (na hornej trubke mam tahane vsetky kable) :rofl:
26.07.2021 - 23:07:00
00
Sedlo prišlo,, rozdiel den a noc. Pojdem este vyskusat na dlhsiu trasu.

Prílohy:

IMG_20210727_095012.jpg
IMG_20210727_095012.jpg 677.3 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20210727_093137.jpg
IMG_20210727_093137.jpg 901.13 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20210727_094813.jpg
IMG_20210727_094813.jpg 415.52 KiB thumb_up0thumb_down

27.07.2021 - 10:31:52
00
https://www.vondt.net/sk/hvor-har-du-vondt/vondt-i-halebenet/ skor bolest kostrece na biku.
04.03.2022 - 21:04:53
00
Caute mam taky problem zacal som sezonu trosku zhurta (aspon namna ) naslahal som 300 km za 2 tyzdne mtb . No zacal ma ako keby boliet skor stipat zadok v jednom bode . Nieje to zaparenie a ani nic neje na pokozke . Proste musi to byt nieco podkozou . Skusil som si dat pauzu od biku tyzden a stale to boli v tom jedno bode ked si sadnem na bik . Niekto skusenosti ?
21.05.2022 - 15:06:41
00
tiez mám ten problém david ,vyskúšal som všetkých 5 kusov nohavíc čo mám nastavoval sedlo ,vymenil sedlo ale stále to boli tak po hodinke a pól jazdenia neznesiteľná bolesť
15.06.2022 - 09:57:29
00
keyboard_arrow_up