caute zahravam sa s myslienkou dat si poskladat MTB
jazdim primarne dve trate, dlha 55km s cca 450m prevysenim a kratka 16km s 550 prevysenim a tu opakujem ako skrecok dookola :D
som trosku "tazsi" jazdec s 87kg a 187cm, primarne pozeram daco lahke hore kopcom, dole si to vobec neuzivam, brzdim a idem ako dochodca :)

premyslam nad niecim v rame od suncyclu pripadne priamo daku orbeu

nieco v style:
Ram: SUNCYCLE ULTIMATE PODIUM TRAIL 120MM
Tlmič: ROCK SHOX SIDLUXE ULTIMATE RL STANDARD
Vidlicu: Daku lacnejsiu 34mm co nema problem pod mojou vahou a by som dalsiu sezonu upgradol
Radenie: komplet Sram GX - tiez neskor upgrade
Riaditka: nieco na styl SUNCYCLE ULTIMATE PODIUM XC STEALTH CARBON
Brzdy: Magura MT7/MT8
Kolesa: cca ROCK SHOX SIDLUXE ULTIMATE RL STANDARD, ak vyda rozpocet tak karbonove
Plašte: PIRELLI SCORPION XC RC PROWALL YELLOW 29X2.4 TLR
Sedlovka: Daku lahku karbonku a neskor upgrade na teleskopku
Pedale: CRANKBROTHERS Egg Beater 2

par veci som vynechal lebo netusim ake by mali byt :D
neberte to ako pevnu vec, primarne by som riesil aby som zlozil rozumny bike a za jazdy potom riesil upgrady vyznam sa do veci len zbezne a riadim sa obcas vzhladom, preto sa pytam :)

dik
20.05.2022 - 18:58:09
00
Ahoj,
Ten rám mám a mám cez 100kg a je to pocitovo pekne tuhé.Porovnávam s Canyonom Luxom.
20.05.2022 - 20:32:04
00
ked uz pozeras ten suncycle, tak pri kazdom rame/bajku maju napisane, ze...

Upozorňujeme že všetky bicykle/rámy Suncycle vieme vyskladať na komponentoch podľa vaších požiadaviek! Stačí nám len napísať na info@suncycle.sk a radi vám pošleme kalkuláciu.


tak im skus napisat mail so svojou predstavou/budgetom a som si isty, ze dostanes nejaku zaujimavu ponuku situ na mieru :)
20.05.2022 - 22:56:36
00
ostogiske napísal:
Sedlovka: Daku lahku karbonku a neskor upgrade na teleskopku

Ak si chces uzivat dolekopcom a nebrzdit tolko ako teraz, tak nie neskor, ale hned :D .. Idealne na sucasny bajk :) /ak to neni 27,2mm/ , hlavne teda ked mas 187cm /ak teda nepouzivas znizovanie sedlovky upinakom, co tipujem, ze asi nie/.
21.05.2022 - 08:55:55
01
Na tom co mam teraz je, par krat som puzil ale nejak som si nezvykol a uz som nedal tomu viacej sanci
21.05.2022 - 17:17:58
00
ostogiske ak sa ti páči ten bike od Matúša, tak prečo ho nezobrať rovno ten čo tam má? Stojí 3800 € a je pekne vyskladaný a keby ti tada niečo nesedelo tak stačí mu napísať a ako bolo spomenuté vyššie sa dá dohodnúť a vymeniť. A teleskopku na takom biku isto oceníš. To je jeden z komponentov na ktorý keď si zvykneš tak už si neskôr bez neho ani nevyieš predstaviť jazdenie. Hlavne nie v technickejšom teréne. :)
21.05.2022 - 20:13:56
01
ostogiske napísal:
caute zahravam sa s myslienkou dat si poskladat MTB
dik

niečo som ti naskladal, ale do 4ky sa nezmestíš..
nevim čo chceš za kolesá tak som ti dal priemerne hlinikove...
brzdy ba som dal radšej SLX ako MT5 čo si vybral, lebo do každej brzdy ti idu 4 platničky.. to bude porod nastaviť :D
na tých rajdach sa 70e ušetriť
rovnako na plašťoch , keby si dal tufa ta 40e dole
prípadne nejake lašnejši sedlo

atd, treba porozmyšlať
ram maju len L ko neviem či ti to bude dobre.
rataj 2,5kg.... nechapem načo potrebuješ trail verziu, ked sa motáš skoro po rovinkách

Prílohy:

Beze jména.jpg
Beze jména.jpg 121.24 KiB thumb_up1thumb_down

21.05.2022 - 20:58:30
00
zihadlo 5 napísal:
niečo som ti naskladal, ale do 4ky sa nezmestíš..
nevim čo chceš za kolesá tak som ti dal priemerne hlinikove...
brzdy ba som dal radšej SLX ako MT5 čo si vybral, lebo do každej brzdy ti idu 4 platničky.. to bude porod nastaviť :D
na tých rajdach sa 70e ušetriť
rovnako na plašťoch , keby si dal tufa ta 40e dole
prípadne nejake lašnejši sedlo

atd, treba porozmyšlať
ram maju len L ko neviem či ti to bude dobre.
rataj 2,5kg.... nechapem načo potrebuješ trail verziu, ked sa motáš skoro po rovinkách


premyslal som nad tym 100mm ramom, na su 32 tie moc nechcem a 100mm s 34 nohami su uz dost cez rozpocet to by som musel ostatne veci vyspekulovat :D
primarne si musim ujasnit ci uplne lacne kolesa aby som mohol mat lepsie vidlicu/tlmic alebo naopak tam budu najvyssie cisla,
MT5 som vobec ani nezvazoval ani som nevedel ze existuju :D, bud MT7 koli 4 piestom a mojim 85plus kg alebo rovno MT8, budem musiet dostudovat :)

imro1 napísal:
ostogiske ak sa ti páči ten bike od Matúša, tak prečo ho nezobrať rovno ten čo tam má? Stojí 3800 € a je pekne vyskladaný a keby ti tada niečo nesedelo tak stačí mu napísať a ako bolo spomenuté vyššie sa dá dohodnúť a vymeniť. A teleskopku na takom biku isto oceníš. To je jeden z komponentov na ktorý keď si zvykneš tak už si neskôr bez neho ani nevyieš predstaviť jazdenie. Hlavne nie v technickejšom teréne. :)


nekukal som bazar, kazdopadne je to Mko to s mojou vyskou nedam :)
22.05.2022 - 10:40:13
00
Jasné to som nejak prehliadol a nevedel som tvoju výšku. Komu by sadol tak myslím, že výborná kúpa. Mne sa celkom páči aj tento je v Lku https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/mondraker-f-podium-carbon-carbondirty-white.html a mohol by splňať čo požaduješ.
Inak celkom nechápem to s brzdami, keď pri tvojej normálnej hmotnosti, určite nie si extra ťažký a keď chceš teda XC bike a nechceš jazdiť nejaké ťažké terény tak prečo chceš mať 4 piesty? Nepoviem keby vážiš cez 100 kíl, no pri hmotnosti akú mám cca aj ja som roky jazdil s 2 piestami a to som jazdil na AM biku a teda aj ťažšie terény. 4 piesty majú určite výzmam a sú samozrejme silnejšie, no hlavne ak aj jazdiť aspoň trochu náročnejšie traily. Na to čo si popisoval mi to príde fakt zbytočnosť a teda keď si ešte písal aj to o teleskopke :)
Orbea by bol asi tiež výborná voľba, len tá dostupnosť...ono ak chceš jazdiť ešte tento rok, tak už vyberáš trochu neskoro, ale aj tak sa niečo dá nájsť, no zas nebudeš mať možno bike ktorý by si chcel. Potom teda ako si písal má význam aj to skladanie, aj keď asi sa ti bike trochu predraží, no a tiež môže byť problém s niektorými komponentami.
Možno by nebolo odveci ísť sa pozrieť a niečo vyskúšať do Kalnice na Bikefest a mal by si potom lepší prehlad.

    22.05.2022 - 15:23:35
    01
    dlhsie sa mi stary bike predaval, ok zohladnim 2 piestove, akurat ale 180mm kotuce budu malo?
    par ludi som akurat stretol cez vikend a vsetci mali orbeu a extremne ju pochvalovali do kopcov
    ale dostupnost nejakej je uplne nulova :D
    ten mondraker mi nic nehovori, len ze vyzera ok :D
    skusim do suncyclu zajtra napisat co odpisu
    viacmenej to tu primarne riesim aby som si vedel rozplanovat bike tak ze tuto sezonu pojazdim a na dalsiu ho nachystam na 9-10kg verziu :D
    22.05.2022 - 21:41:22
    00
    nevychytáš lebo má ťažký rám... v tvojej velkosti ešte viac, do predu 203 dozadu 180. važim 87kg ako ty a je to aj s rezervou
    22.05.2022 - 21:44:50
    02
    No ja som bol rozhodnutý vlani tiež pre Orbeu konkrétne Occam, no bol dosť problém s dostupnosťou. Mala byť koncom marca a neviem či to aj neposunuli ?. Tak napokon som zobral bike čo bol dostupnejší, keďže starý som mal predaný a navyše bol lacnejší a karbón miesto hliníku. Brzdy som mal predtým na Jeffsym SLX 203/180 a brzdilo to pekne. Teraz mám 4 piesty a oba 203 no zas zdvihy 160/150 teda je to rozdiel, ale na XC bike zbytočnosť pre človeka pod 90 kíl. Aspoň môj názor ? Čo sa týka Mondrakeru, tak je to dosť známa značka a dávajú doživotnu záruku na rám, po registrácii rovnako ako aj Orbea. Aj tu ma fóre tú značku jazdí pár bikerov, aj keď teda nepoznám nikoho kto ten XC full ?. Ale celkovo som na značku počul dosť pozitívne reakcie.
    22.05.2022 - 22:06:26
    00
    skusim tam daco poklikat s tym 100mm ramom, ale bojim sa, ze tam to vobec nebude vychadzat v rozumnych cislach
    23.05.2022 - 11:41:14
    00
    Matúš má dobré ceny, len otázka je aj dostupnosť či už samotného rámu, alebo komponentov. no či sa zmestíš do rozpočtu neviem, možno z nejakou štandardnou vidlou aj kolesami áno, ale zas nebude to asi to pravé čo by si taký rám pýtal. Teda určite sa bude dať zložiť aj takýto, veď nie je to napokon malá suma, no keby si chcel povedzme tie karbonové kolesá, alebo kvalitnú vidlu, tak by si mal po rozpočte :) No ak by si vychytal náhodou nejaké akcie, tak by si mohol zložiť veľmi zaujímavý bike. Al držím ti palce nech sa ti to podarí podľa predstáv :)
    23.05.2022 - 16:15:44
    00
    lappiere...?? https://www.cms-cyklo.sk/eshop/lapierre-xrm-69-120-120mm/p-1367.xhtml
    alebo aj tu skladovka tu v shope
    https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/lapierre-xr-79.html
    23.05.2022 - 19:53:50
    00
    keyboard_arrow_up