Tak to je predsa logicke ze nemozes mat rovnaky tep nekonecne dlho. To nejde nikde. Ale treningom vies predsa docielit aby sa ten cas kedy vies udrzat rovnaky aebo nizsi tep pri konstantnom tempe (vykone) predlzoval. Tiez na zaciatku dvihnem 50kg na benchi raz alebo 2x a po xy hodinach trenovania uz idem 2-3 serie po 10. O tom je predsa trening.
28.05.2022 - 00:22:04
01
približne rovnaké pulzy máš len pri pomalších tempách ako píše aj rastorb - v Z1 a vtedy neurobíš veľkú chybu ak budeš bežať podľa týchto malých pulzov, všetky ostatné rýchlejšie tempá už nemôžeš podľa pulzov dobre kontrolovať, nevieš správne trénovať tieto rýchlejšie tempá podľa pulzov, nebudú vždy určité pulzy odpovedať určitým rýchlostiam, ked niekto povie že trénuje podľa pulzov tak v podstate len behá podľa pocitov a sleduje pri tom pulzy, kto behá nepresne podľa pulzov dosiahne pri vynaložení rovnakého množstva energie len 80 % z výkonu ktorý by dosiahol pri presnejšom, efektívnejšom trénovaní podľa témp - záťaže
28.05.2022 - 00:37:32
00
a chudak vyvojari v garmine nebudu mat co zrat

nie ivan, HRV nie je prameter intenzity treningu, alebo treningovej naloze, HRV je parameter regeneracnej fazy, to je rozdiel, pozor na to

dalsia vec je nutne rozlisovat medzi treningom pomocou wattov (resp. tempa pri behu), co su v podstate fyzikalne veliciny pohybu tela, a treningom podla “biofeedbacku” ako je napr. tepova frekvencia a podobne, co su znamky fyziologickeho stresu organizmu, su to odlisne veci, kazda ma svoje vyhody a nevyhody a vhodnou kombinaciou alebo aj samostatne, ak clovek samozrejme vie co robi a rozumie tomu, ich vies vyuzivat k treningu… a povedat, ze behat podla tepov je blbost, skor svedci o neznalosti problematiky
28.05.2022 - 08:31:23
01
a toto je problém dnešnej okecávacej doby, hocikto môže na internete trepať hlúposti ako napr. ty že trénovať podla tepov je vhodné - náležite to okecá všelijakými pre tých čo tomu nerozumejú ,,cool,, HRV, biofeedbackmi, ... a popritom si ani nevšimne že skutek utek, výsledky, výkony žiadne

mirku, vývojári v garmine potrebujú v prvom rade zarobiť na milionoch takých hobíkoch ako ty, Nazgul, .... čo tomu nerozumejú, čo im je presnosť, detaily, výkony, rekordy, nejaká efektivita, ... u prdele - preto pulzy, ...
28.05.2022 - 12:21:01
02
Tak mimo tepovej temy po 10tich mesiacoch od prekonania corony som konecne zabehol slusny km na drahe 3.18 tak snad konecne telo zacalo fungovat. Ale je to fakt depka ked clovke v treningu behal 10ku pod 40min a teraz je vdacny ked sa blizi k 50ke :(
28.05.2022 - 15:26:14
03
tak tak ivan, podpisujem sa, “a toto je problém dnešnej okecávacej doby, hocikto môže na internete trepať hlúposti”
28.05.2022 - 17:02:30
00
ešte že si ti uznáš - co píšeš :D
28.05.2022 - 17:49:16
00
Včera som si skúsil opäť 12 hodinovku, no po maratóne som to ukončil. Tých 95 kg dá zabrať hlavne dole kopcom 😜
https://strava.app.link/yaZ27Njsqqb

Prílohy:

6CEEAF6E-E83C-482C-A01E-AAE47FA1E36F.jpeg
6CEEAF6E-E83C-482C-A01E-AAE47FA1E36F.jpeg 126 KiB thumb_up0thumb_down

29.05.2022 - 15:28:49
05
rastorb napísal:
Tak mimo tepovej temy po 10tich mesiacoch od prekonania corony som konecne zabehol slusny km na drahe 3.18 tak snad konecne telo zacalo fungovat. Ale je to fakt depka ked clovke v treningu behal 10ku pod 40min a teraz je vdacny ked sa blizi k 50ke :(

Tiez mi po uplne miernom kovide (bez kasla a teploty), trvalo cca rok, kym som sa dostal do formy. Z toho polroka som bol nonstop unaveny.
07.06.2022 - 12:19:48
00
ivan napísal:
a toto je problém dnešnej okecávacej doby, hocikto môže na internete trepať hlúposti ako napr. ty že trénovať podla tepov je vhodné - náležite to okecá všelijakými pre tých čo tomu nerozumejú ,,cool,, HRV, biofeedbackmi, ... a popritom si ani nevšimne že skutek utek, výsledky, výkony žiadne

mirku, vývojári v garmine potrebujú v prvom rade zarobiť na milionoch takých hobíkoch ako ty, Nazgul, .... čo tomu nerozumejú, čo im je presnosť, detaily, výkony, rekordy, nejaká efektivita, ... u prdele - preto pulzy, ...


Láskavo ma do svojich výlevov nemontuj... Už dávno som k Tvojim múdram prestal vyjadrovať, tak si o mňa hubu neobtieraj, OK?
08.06.2022 - 09:22:15
00
ja si o tvoju hubu nič neobtieram
08.06.2022 - 09:50:00
00
Odhliadnuc od podstaty problemu, ivanova odpoved "ja si o tvoju hubu nič neobtieram" je na uplne inu otazku ... od nazgula, "tak si o mňa hubu neobtieraj"

Len aby bolo zrejme skreslenie,posun vyznamu - ci vedomy alebo iba priznacny? neviem, je to jedno, teda je to márne
08.06.2022 - 17:30:26
02
Možno sa to tu už rozoberalo, ale komu by sa to chcelo hľadať na 167 stranách... chcem sa len opýtať, či by bolo prospešné zaradiť do tréningu práve beh. V zime, keď nie je veľa možností pre bicykel behám častejšie, ale teraz v lete sa to oplatí? Myslím to tak, že na úkor výjazdu. Dosť nad tým rozmýšľam. Keď sledujem borcov ako je Ján Halik a iní, tak mam pocit, že radšej ten čas venovať čisto bicyklu než by som to kombinoval aj s behom.
17.06.2022 - 21:39:14
00
ivan by ti vedel povedat ? kazdopadne ako hobbik kludne aj behaj. Ak mas na biku aj ambiciu byt na bedni tak nevymyslaj s behom a len systematicky bikuj
17.06.2022 - 21:45:03
00
No práve preto sa to pýtam lebo vidím na sebe progres (hoci jazdím len na hliníku), ale rád by som sa posúval ďalej, nakoľko ma veľmi bavia XC maratóny. A som si vedomý toho, že keď niečo nezmením, tak to pôjde pomaly.
17.06.2022 - 21:55:57
00
keyboard_arrow_up