Nie som miestny, tak to až tak nesledujem, ale pokiaľ viem, tak od Nosicekej priehrady do Považskej Bystrice sa projektuje samostatná cyklistická komunikácia, i keď neviem, kedy to bude realizované.
20.05.2022 - 12:34:26
00
Ked nova cesta ide po starej zeleznici, nepojde cyklocesta po starej ceste?
20.05.2022 - 15:32:36
00
https://youtu.be/4AK5-lbBIlk
29.05.2022 - 20:22:15
00
Po takychto videach uvazujem, ze davat ako trest vazektomiu nie je az tak zly napad
29.05.2022 - 21:30:23
00
Takých situácii sa nazbiera viac
https://youtu.be/-LbRcgHMEYs
https://youtu.be/80aKe8WB9Zg

Pre vysvetlenie v ČR, pustiť od 4:45 https://youtu.be/f-pu2VQ-Blk si cyklisti odhlasovali, že nemusia využívať cyklopruh, či cyklotrasy, aj keď sú hneď vedľa. Stačí si pozrieť aj v tom videu, ako kecá, že sú tam často aj niekoľko km úseky s plnou čiarou. Pôvodne sa hovorilo, že bude umožnené predbehnúť cyklistu cez plnú čiaru, čo sa logicky zatrhlo, lebo tá plná čiara má svoj dôvod, aj ten zákaz predbiehania.

Komentár a správanie sa niektorých šoférov vozidiel je trocha mimo, ale v niektorých prípadoch je aspoň trocha pochopiteľné.
31.05.2022 - 22:55:02
00
V sobotu večer som stál na križovatke Račianska x Pionierska v smere do centra a pomedzi stojace autá prefičal chlapík na elektrokolobežke na červenú. To nebolo "na poslednú chvíľu", on úplne ignoroval akúkoľvek signalizáciu a rozbiehajúcim sa vozidlám z Pionierskej unikol hádam len o sekundu. Vôbec som nepochopil, o čo sa tam ten samovrah pokúšal...
31.05.2022 - 23:28:05
00
Pali65 napísal:
.... Vôbec som nepochopil, o čo sa tam ten samovrah pokúšal...


Ved v tej vete mas rovno aj odpoved :lol:

Ja som dnes vecer postretaval kopu cyklistov bez akehokolvek osvetlenia...to je tiez k nepochopeniu.
31.05.2022 - 23:34:02
00
user_id napísal:
Ved v tej vete mas rovno aj odpoved :lol:

Ja som dnes vecer postretaval kopu cyklistov bez akehokolvek osvetlenia...to je tiez k nepochopeniu.

Tomu nechápem ani ja, ja bez svetla nejazdím, to mám kamaráta on tak jazdí veď načo mi svetlo som mu kúpil k narodeninám :)
A tiež neviem pochopiť to čo vidím po meste ako niektorý jazdia na červenú a nezastavujú na stopkach a to hlavne ty donaškari keby sa mi chcelo by som ich natočil bo to je strašne za že donesie niekomu jedlo na čas ohrozí všetkých naokolo.
01.06.2022 - 14:57:30
01
Wolt donáškári sa za 2 roky vyrojili ako Bolt taxikári. Strašná pakáž na cestách v meste. Hlavne na to taxikárčenie by som zaviedol reguláciu cez licencie s regulovaným počtom. A to si predstavte, že napr. v niektorých krajinách je taxikárčina práca na úrovni, keďže tam sa licencie len ta nevydávajú, ale sa iba dedia na potomkov.
01.06.2022 - 15:03:41
01
Tak keď ľudia majú na to nosiť si jedlo tak ich pribúda. By ma zaujimalo ako fungujú kolobežkári v iných krajinách. Lebo ja to nepoužívam, popravde sa toho bojím keď vidím tých kolobežkaroch jak už nejeden na tom nabiľ nos.
Je to rozhodne prínos tiežby viacerý išli pešo, na mhd alebo kolobežke.
Ale to že okrem antiku všetky služby dovoľujú parkovať kolobežku ako im príde je strašne sa ani nečudujem keď idem v noci a vidím že niekto nasratý ich odhodí do kríkov, keď stoja častokrát rovno uprostred chodníka.
A ďaľšia nepochopiteľná vec niektorý na kolobežke si myslia že majú úplnú prednosť na chodníku, to nerobím ani ja na bicykli keď sa ponáhľam na chodníku ma vždy byť chodec prvoradý.
No niektorý neviem odkiaľ nabrali zlozvyk že ide na kolobežke idú mi platené minúty, tak na semafóre nepočká, na chodníku chodca vytrubi, nie že zatrúbi že som tu ale stretávam takých exotov čo idú jak keby chodník bola len jeho dráha.
A najlepší sú taký čo idú dvaja na kolobežke.
01.06.2022 - 18:38:12
00
Ja som si v Mníchove požičiaval kolobežku niekedy, prídáš plyn a ide... Keď ideš za vlastné, dá sa ísť aj rýchlejšie. Napodiv to veľmi dobre zvláda aj tie asfaltové bubliny na chodníkoch a aj napríklad fugy medzi panelmi...
01.06.2022 - 19:38:17
00
Prave som sa skoro zrazil so štvorkolkou. Na konci dediny smerom na P.Hutu chlapik vošiel dobzakruty tak 80, vyletel z cesty do zvodidiel, pacol do nich ale uhral to a popri mne presiel štýlom zo strany na stranu. Nezmohol som sa na nič, ani na identifikáciu ani na slovo. Ak by v tom pruhu bol chodec, cyklista, tak je po nom.
10.06.2022 - 19:46:26
00
V tom momente tam mal ísť náklaďák. Možno o ďalšieho idiota menej na ceste. Absolútne som bez empatie nad takýmito hovädami, keď sa zmrzačia, alebo sprovodia rovno zo sveta bez ďalších obetí.
11.06.2022 - 10:14:31
00
potom ten nakladak nie je dobra volba ,skor strom skala a tak ... ;)
11.06.2022 - 10:47:39
00
Dnes si potrebujem niekde uľaviť, tak táto téma sa mi na to hodí :) Druhý krát v živote som bol skúsiť prejsť cez kopec Kysuce-Orava (po novej ceste Vychylovka - Oravska Lesná). Kto nepozná je to celkom fajn stúpanie a potom zjazd... 1. Krát som bol počas Korony a bolo to fajn, malá premávka pekná príroda okolo... Neviem či som dnes trafil blbý deň, ale toľko magorov a ignorantov za volantom čo som stretol... Do kopca sa naháňať 130-150 km rýchlosti bez ohľadu na svoje okolie (a ani zďaleka to nie je rovina s krásnou viditeľnosťou)... Od starých BMW po nové športiaky. Keby to bol jeden prípad ale za cca 40min som stretol takéto skupiny tri... Fakt prvý krát som mal strach na bicykli o svoj život... Neviem jazdite tadiaľ niekto? je to bežné?
12.06.2022 - 19:25:56
10

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up