Ahojte, potreboval by som radu od niekoho kto jazdi shapeshifter.

Zlomil sa mi Spectral AL 7 Ex, Canyon uznal reklamaciu, ale take ramy uz nemaju, dohodli sme sa na vymene za Strive. Podmienkou vymeny je, ze si musim zabezpecit novy zadny tlmic 200x57 a vzdy som si hovoril, ze ak by som menil zadny tlmic, tak uz chcem nejaky s remote, lebo to neustale zohynanie v terene a prepinanie, ked slapem, aby sa ten bike nehupal ma neskutocne otravuje. (mam 100kg)

Kupit 200x57 s remote je skoro nemozne, ale zatial sa nevzdavam, kazdopadne skor ako sa tomu zacnem seriozne venovat, chcel by som vediet, ci to nie je zbytocne, kedze vidim, ze ten Strive ram pouziva shapeshifter. Ma s tym niekto skusenost? Je potrebne stale zamykat zadnu stavbu pri slapani do kopca, alebo po zmene geometrie na XC je to znesitelne a mat 2x remote na zadnu stavbu je zbytocnost?
Dik.
31.05.2022 - 13:09:34
00
Mozno z mojej strany trosku offtopic kedze shapeshifter nevlastnim, mal som moznost iba na kamosovom biku sa vozit. Za mna dalsia packa ( shafeshifterova) je neunosna popri teleskopke, ak by si chcel este aj lock tak tam budes mat horsi kokpit ako na motorke. Co sa tyka tej zmeny modu u shapeshiftera tak bolo to citit ale uplne uneseny som z toho nejako nebol. Ak mas problem s pohupovanim a potrebujes lockovat tlmic tak mozno sa pozriet ci je tlmic dobre nastaveny a takisto trosku zapracovat na kruhovom slapani do pedalov. Samozrejme, pri bajkoch so zdvihom ako ma Strive nemozes cakat, ze to bude ako HT alebo nejake Full XC, druha vec je ze dnesne moderne trailove/enduro masiny maju tu kinematiku uz dost dobre poriesenu a aj pri velkych zdvihoch stupaju celkom dobre. Ak zozenies remote lockout tak klobuk dolu, viem ze Isabeu Coudurier ( alebo ako sa jej meno spravne pise) to mala dorobene aj na pruzinovom tlmici, ale myslim ze to bol nejaky custom mode ktory jej spravili mechanici z RS, kedze boli sponzorom jej tymu.
31.05.2022 - 13:54:25
01
Dik, to som si vobec neuvedomil, ze tam mam aj sedlovku ;) To uz by bol asi fakt tazky masaker.
31.05.2022 - 14:08:31
00
Strive ktory ma kolega ma ovladanie shapeshiftera a teleskopky na jednej objimke resp. je to akoby radenie len to ma tri packy
31.05.2022 - 14:34:23
01
keyboard_arrow_up