iron.hide okrem gripov by si mohol pouvazovat nad riaditkami ktore maju vacsi backsweep, napr SQLab 30X 12 alebo 16 stupnove
28.10.2021 - 12:52:23
00
Možno niekomu pomôže moja skúsenosť.
Jedného času tŕpla len ľavá ruka. Potom som jemne natočil riadidlá a už mi tŕpnu obe ruky rovnako :-) (cca. po hodine jazdenia )
Potom som nahodil niečo ako Ergon GP1 ale od KLS (názov neviem, lebo to bolo dávno ) . A teraz tŕpnutie začína až po 3. hodinách, kedy už mám problém obsedieť.
Vždy však pomôže krátka prestávka, zmena úchytu,... nie byť stále v tej istej polohe.
28.10.2021 - 13:09:31
00
ok, takze nasadil som Ergony GP1 a jazdil poldnove vyjazdy sobotu aj nedelu:
-lava ruka trpne rovnako ako predtym, este aj dnes to citim.
-od tych vystupkov ma bolia obe dlane
08.11.2021 - 12:06:46
00
Neotočil si tie gripy plutvou moc hore? Keď ťa z nich bolia dlane? Najazdil som na nich hodne km, ale dlane nikdy neboleli...
08.11.2021 - 12:21:49
00
Mne pomohli na trpnutie ruk tieto kroky:
-ESI gripy, rukavice s gelovou vyplnou
-zrezanie riaditiel s backsweepom z 780 na 740mm, vadilo mi ze som mal zapastia ako keby vytocene von, teraz to je prirodzenejsie
- vybral som podlozky spod predstavca, tym padom som viac polozeny na riadidlach zhora, predtym som mal pocit ako keby na nich tlacil zozadu
-vertikalna mys na pracu s PC, toto mi pomohlo asi najviac, po par dnoch mi uplne zmizla bolest v zapasti
Okrem toho mam zjavne dysbalanciu medzi lavou a pravou stranou, casto sa prichytim ako mam pravu ruku skoro vystretu v lakti a lavu ohnutu viac. To moze byt pricina ak boli/trpne iba jedna strana.

Vsetky tieto kroky som robil s kratkym odstupom alebo aj naraz cize neviem zhodnotit co z toho funguje najviac. Je to dost individualne tak najlepsie je skusat rozne kombinacie a hrat sa s posedom :)
08.11.2021 - 12:30:51
00
Update po vyse mesiaci - uz som na tuto temu aj zabudol :) pretoze ten grip Ergon mi pomohol, vozim ho len na lavej ruke (na pravej nebolo treba), a uz niekolko tyzdnov nemam ziadne trpnutie. Predtym som musel kazdu chvilku tu lavacku vytriasat (aj som kvoli tomu raz padol :D ), no teraz uz dlhsi cas vobec nic.
Btw vtedy ma trochu bolela aj prava ruka, ale od mysi, nieco ako karpal, a tam mi zas pomohla vertikalna myska. Ale nebolo treba ju pouzivat stale, striedam ju s obycajnou.
16.12.2021 - 21:02:24
02
standartna Ergon skusenost ;-)
16.12.2021 - 21:24:22
00
znovu sa mi vratilo trpnutie lavej ruky, pritom stale vozim ten specialny grip ergon a neustale menim uchop, aj zboku, sikmo, kadejako....
neviete co mam s tym robit?
30.05.2022 - 09:54:58
00
Skus vymenit rovne riaditka za barany :lol:
30.05.2022 - 10:32:13
00
povolit rukavicu by som este skusil
30.05.2022 - 12:23:43
01
iron.hide To trpnutie nemusi ist z ruky. Mne dlhodobo postupne trpli ruky a bolo to sposobene vysunutou platnickou v krcnej chrbtici, ktora tlacila na nervy. Postupne sa to zhorsovalo. Gripy, rukavice alebo riaditka s tym nic nerobili.
Problem bol, ked som sa pozrel hore. Chodil som za doktormi, identifikovali tu platnicku. Tak na rehabilitacie - nepomohlo. Ked boli uz bolesti velke, tak som chodil na infuzie k neurologovi - to su myslim nejake kortikosteroidy alebo co, co to utlmi, a vie sa to preliecit. To pomohlo viac ako rehabilitacie, ale kedze som si to stale poskodzoval, tak sa to vratilo.
Az som dostal kontakt na jedneho chalana, co vedie kurzy cvicenia - a ten mi pomohol s drzanim tela a pohybmi. A toto bol asi klucovy bod. Aby som to bezne nezatazoval a vie sa to dat dokopy.

Teraz chodim cvicit aspon raz tyzdenne, fungujem, bikujem, pracujem a je to v pohode. Ale ked vela cumim do mobilu alebo mam dlhsie hlavu dopredu, tak sa to pripomenie.
A to mi doktori tvrdili, ze s bikovanim bude treba prestat.

Ak by si chcel viac info, alebo kontakty, tak napis ss.
30.05.2022 - 13:05:08
15
Ako pise will, trpnutie ruk ma z 80-90% "povod" v chrbtici.
31.05.2022 - 09:09:31
00
Will - vdaka za prispevok, pripustam ze to moze byt od chrbtice, mam totiz sedavu pracu, som schopny presediet pred kompom bez postavenia aj niekolko hodin. A tak to uz asi zacina mat nasledky.
Zatial som si vsimol ze:
- pri sedeni pri kompe mi nebrni nic, prava ani lava (uz nemam ani ten karpal, pomohla vertikalna myska a menej klikania)
- pri pozreti hore (tak ako pises ty), tiez vobec nic
- teraz som bol hodinu a pol na kolobezke, kde mam obycajne okruhle gripy a takisto vobec nic, ani jeden krat mi nic nestrplo, a to tam pritom bez zmeny drzim tie gripy stale v rovnakej polohe. Toto teda fakt nechapem, mozno je to tym, ze na kolobezke stojim.
- na ziletke s baranmi neviem ci by mi to trplo, uz som na nej nebol dva roky.
- takze jedina cinnost kde mi to trpne, je bike a predovsetkym lava ruka, a to dost casto. Neviem vsak, ako by som tam akoze zmenil posed na nejaky uplne iny, to sa moc neda.
31.05.2022 - 21:46:28
00
Ahojte, tŕpnu mi ruky na bajku po 15km na asfalte, jazdím do roboty na MTB, môže to byt krátkym predstavcom?
06.06.2023 - 09:29:13
00
mne trpne lava ruka uz po 2 km :)
06.06.2023 - 09:39:11
00
keyboard_arrow_up