Ahojte,
Otváram túto tému lebo mám dlhodobo problém nájsť vhodnú celo rámovú tašku na môj bicykel.
Tie čo som mal zatiaľ boli z ali a síce rám vyplnili ale zipsy im odišli a po čase stratili ten pekný tvar.
A teraz hľadám niečo aby vyplnilo celý rám, nech to ma aj tých 6cm šírku ale nesmie odstávať viac, vodeodolné.
A hlavne ma zaujímajú reálne fotky od majiteľov, lebo z tých eshopových neviem aké je vnútro.
Ak o niečo viete podeľte sa :)
18.05.2022 - 14:55:55
02
Cyklisti to fakt nikto nemá celorámovu tašku? Aby sa podelil o recenziu? :(
18.05.2022 - 20:09:15
00


Mám, ale kupoval som ju v prvej polovici 90. rokov. Používam dodnes, všetko drží ako má...
18.05.2022 - 20:56:40
01
Problem je tam to "na moj bicykel". Kazdy ten ramovy trojuholnik je trochu iny tak tazko povedat co ti sadne. Recenzie tychto roznych kaps sa daju najst na nete, pozri napriklad bikepacking.com, bikepacking.cz a podobne. Maju zvlast kategorie na recenzie roznych brasni. Podla toho co sledujem si celoramove brasne ludia casto robia sami alebo davaju vyrobit podla rozmerov trojuholnika na mieru. K tomu samodoma sitiu su takisto na nete navody.
18.05.2022 - 21:12:42
00
Hosť napísal:
Problem je tam to "na moj bicykel". Kazdy ten ramovy trojuholnik je trochu iny tak tazko povedat co ti sadne. Recenzie tychto roznych kaps sa daju najst na nete, pozri napriklad bikepacking.com, bikepacking.cz a podobne. Maju zvlast kategorie na recenzie roznych brasni. Podla toho co sledujem si celoramove brasne ludia casto robia sami alebo davaju vyrobit podla rozmerov trojuholnika na mieru. K tomu samodoma sitiu su takisto na nete navody.

A kto by mi takú kapsu ušil? Žiadna mi nesadla :(
01.06.2022 - 14:28:45
00
Najskor niekto kto vie sit a bude ochotny najskor za odmenu nieco podla tvojho navrhu usit. Ako pisem, ludia si to siju sami (navody su, napr https://www.thevanimals.com/advanture/how-to-sew-a-custom-frame-pack-for-bikepacking-and-bike-touring-yckjs), ked to nedokazes sam alebo na to nemas zdroje tak su firmy ktore to robia a da sa s nimi dohodnut. Ked poguglis tak ich vies najst, tyka sa to ale zahranicia, sk/cz mozno najdes ak sa posnazis a prejdes aspon tie dve stranky co som ti tu postol. A hlavne ked sa uz pytas kto ti to vie usit - skusil si uz krajcirstvo?
01.06.2022 - 15:03:15
00
Hosť napísal:
Najskor niekto kto vie sit a bude ochotny najskor za odmenu nieco podla tvojho navrhu usit. Ako pisem, ludia si to siju sami (navody su, napr https://www.thevanimals.com/advanture/how-to-sew-a-custom-frame-pack-for-bikepacking-and-bike-touring-yckjs), ked to nedokazes sam alebo na to nemas zdroje tak su firmy ktore to robia a da sa s nimi dohodnut. Ked poguglis tak ich vies najst, tyka sa to ale zahranicia, sk/cz mozno najdes ak sa posnazis a prejdes aspon tie dve stranky co som ti tu postol. A hlavne ked sa uz pytas kto ti to vie usit - skusil si uz krajcirstvo?

Nemám na to čas a material :( Dnes mi prisla apidura no nepasovala mi na ram.
Za nu som dal 163€ mi vratia tak do tych 150€ keby mi to niekto vedel usit.
Jeden cech to robil ale som mu volal a nebol ochotny vraj ma dost zakazok ty asi krizu nemaju ako my tuna..
01.06.2022 - 16:40:02
00
Ako nepasovala na ram? Vsak pozries rozmery, zmerias ram a porovnas. Apidura ma na stranke aj tabulku pre niektore modely bikov - vyberies znacku, model a vypluvne ti ktore tasky v ktorych velkostiach do ktorych velkosti ramu budu sediet. Ked to chces mat presne tak si to vystrihnes trebars z kartonu a ten vlozis do ramu a vidis ako to cca bude. Rozdiely tam sice budu ale nie take ze ti to vobec nebude sediet. Ci si to objednal len tak "zijeme len raz" bez toho aby si to vobec riesil?
01.06.2022 - 17:38:08
00
:D dokonca pozeram ze apidura ma moznost vytlacit si sablonu na A4 listy, tu si vystrihnes a mas tam presne rozmery i uhly
01.06.2022 - 17:41:26
00
Hosť napísal:
:D dokonca pozeram ze apidura ma moznost vytlacit si sablonu na A4 listy, tu si vystrihnes a mas tam presne rozmery i uhly

Odkaz? aj oni šijú či len šablona? Ich zipsy ma nejako nepresvedcili.
Ja mam starsi bike do tych 160€ kapsa este ako tak viac sa mi neoplati.
01.06.2022 - 18:11:08
00
Fakt nemam rad ludi ktori s podobnym vystupovanim ako mas ty ocakavaju ze na nete za nich uplne cudzi ludia vyriesia cely problem, popostuju odkazy, vygooglia kontakty, .... Prijdu mi ako uplne nesamostatni, co ku vsetkemu potrebuju navod. A bez aspon slusneho jednoducheho "prosim" to asi uz povazuju za samozrejmost ze vsetci pre nich s radostou kazdu jednoduchu ulohu urobia.
Si i ty tento pripad? Nie si schopny dohladat velkost kapsy a stiahnut pdf na webe vyrobcu?
01.06.2022 - 19:14:02
02
Hosť napísal:
Fakt nemam rad ludi ktori s podobnym vystupovanim ako mas ty ocakavaju ze na nete za nich uplne cudzi ludia vyriesia cely problem, popostuju odkazy, vygooglia kontakty, .... Prijdu mi ako uplne nesamostatni, co ku vsetkemu potrebuju navod. A bez aspon slusneho jednoducheho "prosim" to asi uz povazuju za samozrejmost ze vsetci pre nich s radostou kazdu jednoduchu ulohu urobia.
Si i ty tento pripad? Nie si schopny dohladat velkost kapsy a stiahnut pdf na webe vyrobcu?

Koľko veci ja nemám rád a iný robia asi tak. Ja tiež keď mám čas, viem tak poradim dám niekomu odkaz.
Prosto len zháňam celorámovú tašku veľmi dlho, niečo som našiel niečo nie, tak som založil tému. Tie odkazy pozerám tieto som napr. nenašiel. Za to samozrejme ďakujem :)
01.06.2022 - 19:44:55
00
https://www.4camping.sk/p/ramova-taska-sport-arsenal-art-625/#cierna-siva
Našiel som toto, vyzerá byť dobra akurát by som musel dať došiť suché zipsy na spodok. Má niekto takú brašňu?
01.06.2022 - 20:22:49
00
Shop38 napísal:
Koľko veci ja nemám rád a iný robia asi tak. Ja tiež keď mám čas, viem tak poradim dám niekomu odkaz.
Prosto len zháňam celorámovú tašku veľmi dlho, niečo som našiel niečo nie, tak som založil tému. Tie odkazy pozerám tieto som napr. nenašiel. Za to samozrejme ďakujem :)

Nepochopil si to. Ja ked viem poradim. Ked ale namiesto "(Prosim ta) neviem to najst, (nikde to nevidim, som slabsi v anglictine, ...), vies ma k tomu prosim naviest (vlozit odkaz)", niekto len stekne "Odkaz? Siju? A kto by mi taku kapsu usil?" tak uplne stracam ochotu takemu cloveku pomoct. A kludne moze byt v skutocnosti fajn len sa takto mozno nevedomky prezentuje, mne to ale proste znechuti komunikaciu s danym clovekom.
01.06.2022 - 20:35:12
00
Hosť napísal:
Nepochopil si to. Ja ked viem poradim. Ked ale namiesto "(Prosim ta) neviem to najst, (nikde to nevidim, som slabsi v anglictine, ...), vies ma k tomu prosim naviest (vlozit odkaz)", niekto len stekne "Odkaz? Siju? A kto by mi taku kapsu usil?" tak uplne stracam ochotu takemu cloveku pomoct. A kludne moze byt v skutocnosti fajn len sa takto mozno nevedomky prezentuje, mne to ale proste znechuti komunikaciu s danym clovekom.

Tak to áno, aj som poďakoval. Pomohlo len rýchlo hľadám, tak to tak vyznelo.
01.06.2022 - 21:34:24
00
keyboard_arrow_up