Gusto gratulujem. Sranda ze s ev si sa zmieril ale s ledkami nie. Schvalne, kolko osob a aky mas ucet za elektriku? U mna je to 3/23...
13.05.2022 - 16:00:26
00
aha u tebe ide EL len do ziariviek :lol: platim pramalo, dve ziarovky mam v byte uz 10 rokov bez vymeny. s novymi je to bieda - odchadzaju o poznanie rychlejsie. odpad a naklady na vyrobu su nasobne nizsie ako na ziarivky. to su zase tie ekoteroristicke porovnania co je eko a co nie. nizsia spotreba EL ocividne staci.
mne je jedno ci budem pouzivat ledky alebo nie - ale nebudem ich pouzivat kym nemusim lebo sa cela ta myslienka nepaci. taka ista kravina ako zalohovanie
13.05.2022 - 17:56:34
00
"EU tlačí"

Ford a Volvo sa pripojili k signatárom výzvy COP26 RouteZero (26 spoločností z rôznych oblastí, vrátane Greenway zo SR), v rámci ktorej od EÚ a vlád jej členských krajín žiadajú, aby bol schválený návrh Európskej komisie, ktorý by umožňoval predávať len (nové) autá s nulovými emisiami, a to od roku 2035. Už budúci mesiac pritom o tomto návrhu budú rozhodovať Európsky parlament a vlády členských krajín EÚ.
18.05.2022 - 20:13:21
00
Tak, deti budu mat iny zivotny styl. A cesty budu pre bohatych.
18.05.2022 - 22:57:33
00
To nie je otazka bohaty vs chudobny. Ale opica co je ochotna zliezt zo stromu vs ta, ktora na tom strome radsej skape.
19.05.2022 - 06:47:32
00
ohladne elektromobilov... "ekologicky" si podla toho kde nabijas a jazdis. Take Francuzsko s jadrovou energetikou ma elektromobil energiu tak na polovici produkcii CO2 v porovnani s beznymi autami. Take Polsko s uholnymi elektrarnami ma CO2 niekolkonasobne vyssie ako bezny diesel...
Ak by si mal doma vykonne slnencne kolektory polozene na fakt velkej ploche, je to alternativa aj na elektromobil a aj na spotrebu energie v domacnosti.
Len kto to uz ma?
01.06.2022 - 16:36:11
01
sak to, vrazit 100k do kolektorov + zariadeni aby som mohol nabijat 60k elektromobil. To zatial nebude pre kazdeho.
01.06.2022 - 16:39:58
00
Slovensko má podiel ročnej výroby nízkoemisnej elektrickej energie 75 %, takže elektromobil je z hľadiska emisií výhodný aj bez fotovoltaiky. Po spustení ďalšieho reaktora v Mochovciach to bude ešte o niečo lepšie.
01.06.2022 - 19:35:49
00
ddemo napísal:
ohladne elektromobilov... "ekologicky" si podla toho kde nabijas a jazdis. Take Francuzsko s jadrovou energetikou ma elektromobil energiu tak na polovici produkcii CO2 v porovnani s beznymi autami. Take Polsko s uholnymi elektrarnami ma CO2 niekolkonasobne vyssie ako bezny diesel...
Ak by si mal doma vykonne slnencne kolektory polozene na fakt velkej ploche, je to alternativa aj na elektromobil a aj na spotrebu energie v domacnosti.
Len kto to uz ma?


započítaj do toho aj elektriku ropné veže- funguju na elektrinu, čerpadla v potrubiach funguju na elektrinu, rafinérie funguju na elektrinu, pumpy funguju na elektrinu + spotreba pri preprave.
https://youtu.be/kHtx_kQu6CA?t=84
01.06.2022 - 19:55:41
00
trionq Emisie z ťažby, spracovania a dopravy ropy tvoria asi 10 % z celkovej prevádzky spaľovacieho auta.
01.06.2022 - 21:09:15
00
bicycletour napísal:
trionq Emisie z ťažby, spracovania a dopravy ropy tvoria asi 10 % z celkovej prevádzky spaľovacieho auta.

určite https://insideevs.com/news/332584/efficiency-compared-battery-electric-73-hydrogen-22-ice-13/
01.06.2022 - 21:11:04
01
Zabudli ste na výrobu technologického zariadenia. Výroba vrtule, vodnej turbíny, kolektora, tažba uránu, uhlia, stavba akejkoľvek elektrárne a jej údržba, sú ďaľšie percenta. Vodné ničia vodný ekosystém, veterné zaberajú úrodnú pôdu a ničia vtáctvo, slnečné kolektory sú chemický materál, ktorý nie je možne len tak vyhodiť ako bežný odpad.
01.06.2022 - 21:19:40
01
trionq Tá grafika hovorí o výrobe syntetického paliva pomocou obnoviteľnej energie, nie o ťažbe fosílnych palív. Ak porovnávať fosílne palivá a obnoviteľné zdroje, tak presne ako sa píše v predchádzajúcom príspevku treba započítať výrobu betónu, ocele, kompozitov, káblov, plastov a iných surovín potrebných na výrobu obnoviteľných zdrojov. A keďže obnoviteľné zdroje majú rádovo nižšie výkon než fosílne palivá, tak majú aj nižšiu hustotu energetického toku. Niečo bližšie tu:
https://oenergetice.cz/obnovitelne-zdroje/hustota-energetickeho-toku
01.06.2022 - 21:28:31
01
ked chcete zapocitat material a energiu na vyrobu solarov, turbin, vrtul a pod, nezabudnite zapocitat vsetko toto aj pre vystavbu ropovodov, tankerov, rafinerii, atd. Tie naozaj nie su prirodneho povodu. Treba ich tiez postavit ;-)
02.06.2022 - 10:35:33
00
Pár čísiel pre zorientovanie sa v akej situácii sa nachádzame. Veterná energia mala v roku 2019 celosvetovo podiel na výrobe primárnej energie (nielen elektrickej energie) 2 % a solárna 1 %, fosílne zdroje 79 %. Keď teda chceme znižovať emisie, tak lepšie než jazdiť elektromobilom je zatepliť dom, vymeniť okná a presadnúť do hromadnej dopravy.
Príloha:
global-energy-substitution.png


K potrubnej preprave len toľko, že je to najefektívnejší druh dopravy. Životnosť ropovodu alebo plynovodu je minimálne 50 rokov.
To platí aj o lodnej doprave, ktorá má najnižšie emisie na tonu nákladu/km.
Príloha:
Transport-CO2-emissions-by-mode-bar-chart-800x315.png
02.06.2022 - 16:35:26
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle)
keyboard_arrow_up