Ako myslíš....vieš čo vysera sa na ten Splice a kup si ROCKSHOX J2/J3
tam maš menitelny zdvih : 80-100-125 mm
16.05.2006 - 18:49:08
00
Alebo si kúp Shermann a keď Ti bude veľa tak si odpíľ z klzákov :wink:
16.05.2006 - 22:26:18
00
Tukanek, na Splice Comp je menitelny zdvih 90-125mm.
Len ja som tam chcel mat aj vzduuuch,a takto tam bude len pruzina-olej :cry:
16.05.2006 - 23:30:07
00
Kurnik sopa tam!!! pitche... jak vam mam vysvetlit, ze ja nejazdim len cisto XC???? jazdim aj All mountain a lahky freeride-obcas...
takze je tych 100mm malo pre mna. A na bikeu mam napriklad DH ridy Shaman racing,takze to neni cistokrvne XC.. a taktiez sedlovka je na najnizsej urovni jak sa len da... a pedale tiez freeride.
Tak co mi odporucite teraz? Lebo ja si chcem nechat moj XC ram, nebudem ho menit.

Tak neviem ako chces jazdit FR na XC biku. Aj ked ho mas tunovany FR komponentamy, tak z neho nikdy FR nebude pretoze zaklad /ram/ je XC. A ked tam bachnes 130 mm vidlicu uplne sa ti zmeni geometria a ram bude extremne namahany a moze prasknut.
17.05.2006 - 09:34:16
00
Kurnik sopa tam!!! pitche... jak vam mam vysvetlit, ze ja nejazdim len cisto XC???? jazdim aj All mountain a lahky freeride-obcas...
takze je tych 100mm malo pre mna. A na bikeu mam napriklad DH ridy Shaman racing,takze to neni cistokrvne XC.. a taktiez sedlovka je na najnizsej urovni jak sa len da... a pedale tiez freeride.
Tak co mi odporucite teraz? Lebo ja si chcem nechat moj XC ram, nebudem ho menit.


chlapce trosku sa kludni a snaz sa pouzivat slusnejsie vyrazy...

nevies preco sa na formulach nejazdi Pariz-Dakar???? asi preto, ze na to nie su urcene - tak isto aj tvoj bike nie je vyrobeny na fr jazdenie, tak nechapem preco si nekupis ram podla toho, co jazdis :idea:

trosku sa uvedom
17.05.2006 - 13:59:08
00
Kurnik sopa tam!!! pitche... jak vam mam vysvetlit, ze ja nejazdim len cisto XC???? jazdim aj All mountain a lahky freeride-obcas...
takze je tych 100mm malo pre mna. A na bikeu mam napriklad DH ridy Shaman racing,takze to neni cistokrvne XC.. a taktiez sedlovka je na najnizsej urovni jak sa len da... a pedale tiez freeride.
Tak co mi odporucite teraz? Lebo ja si chcem nechat moj XC ram, nebudem ho menit.


chlapce trosku sa kludni a snaz sa pouzivat slusnejsie vyrazy...

nevies preco sa na formulach nejazdi Pariz-Dakar???? asi preto, ze na to nie su urcene - tak isto aj tvoj bike nie je vyrobeny na fr jazdenie, tak nechapem preco si nekupis ram podla toho, co jazdis :idea:

trosku sa uvedom


presne moj nazor PaliG ak nemáš bike na to určený tak s nim take ani nejazdi... ale aj tak si kup RS J3 maš to tu istu cenu a ešte je to aj kvalitnejšia značka!!!
17.05.2006 - 15:01:04
00
gila1 veru na tú demu by som nedával tú 130mm vidlu radšej kúp nejakú jazdenú a lepšiu ako tú RS J2/3 lebo to na lahší FR nieje. Radšej kúp inú kostru a na to nabáchaj tie komponenti
17.05.2006 - 16:39:03
00
PaliG: ospravedlnujem sa za ostrejsie vyrazy, ale chcem to teda este raz uviest na pravu mieru...

Jazdim aj po cestach, aj XC, aj skoky, a aj ten lahky freeride...
takze ja nejazdim len jedno, dalo by sa povedat ze cesty jazdim tak 50-60% z celkovo najazdenych... lenze nebudem si koli tomu kupovat nejaky cestny ram, lebo ja si chcem uzit aj toho freeridu troska, a myslim si ze na freeride je 100mm malo. Lenze nejazdim LEN vyslovene FR
Proste mix... z kazdeho rozku trosku:)
17.05.2006 - 16:57:13
00
lenže ked jazdíš aj po cestách tak sa ti neoplatí dávať tam 130 lebo sa ti bude zle šlapať, ja si myslím že tých 100mm ti postačí aj na ten lakší FR ak kúpiš dobrú vidlu a nie nejaký šmejd
17.05.2006 - 17:10:55
00
To je pravda....
17.05.2006 - 18:33:10
00
No nic, uz sa tym nebudem zaoberat, upustim troska z kvality pruzenia a asi vezmem Manitou Splice Comp 90-125mm a snad budem spokojny aj ja a aj moj bike.. Ved je to lepsie jak RST Gila AET co mam teraz, tak nejaky rozdiel by som mal pocitit 8)
17.05.2006 - 19:30:35
00
100mm staci na Xc sto pero.
pruzina, je cool, podla mna - vzduchovky - dofukuj gumy a netrap sa z vidlou - dalsia vec, jazdenu vzduchovku by som nekupoval...
z vidlami aj ja teraz spekulujem, mam gilu-chcem menit, no vybrat si nie je lahke hlavne ked nie su money. ak jazdis jeden krat za dva tyzdne tak skus pockat, ak nie tak risk je zisk - ako kedy.
23.06.2006 - 09:18:26
00
keyboard_arrow_up