Najlepsie čo ti môžem poradiť je aby si si pozrela videá.

GMBN - spectral 29
https://www.gmbn.com/video/one-trail-bike-to-rule-them-all-neil-blakes-trail-bike-adventures-on-canyon-s-2021-spectral-29

GMBN spectral 125 vs 150 mm
thumb_up0thumb_down

Na samotný spectral 125mm je test priamo tu na Mtbikeri a celkom pekný https://www.mtbiker.sk/clanky/125249/test-canyon-spectral-125-cf-7-menej-zdvihu-viac-zabavy.html

GMBN porovnanie - miesto nuke proof si môžeš predstaviť spectral
https://www.gmbn.com/video/trail-bike-vs-trail-bike-nukeproof-reactor-canyon-neuron-comparison

Bohužiaľ to video kde išli jazdiť s vývojárom a ten im vysvetľoval ako bol neuron myslený som už nenašiel
07.06.2022 - 09:17:58
01
Pozriem a porozmyslam, dakujem, ze si si spravil cas a povenoval sa mi... a odpisal.
07.06.2022 - 09:23:59
00
imro1 napísal:
A koľko bike zvládne je hlavne o tom ako čisto na ňom jazdec ide. Niekto zvládne viac s xc bikom ako iný na endure a môže mu vydržať aj ľahší bike dlhšie, pokiaľ jazdí čisto.

Vy ste chlapi zabudli uplne na jednu zakladnu vec. Ty mas tusim okolo 90kg, matko hodne cez 100kg ak si dobre pamatam :D (ak medzitym nezhodil daco), kedze aj ste kus vysoki, Ale zena, ktora potrebuje Skovy ram, bude mat tak do 50kg aj s batohom, tak vydrz bajku bude taka, o ktorej sa vam moze len snivat :lol: Moze aj spinavo jazdit :D
Skakat sa da v pohode aj na HTcku, staci 130mm vpredu.
Najlepsie si niekde pozicat nieco a poskusat na poziciavacich akciach, pripadne u mtbiker to snad funguje este. Aj ked teda, Sko byval dost problem. Trailovy bajk, co by mal do 12kg, ako kedysi, uz za 3k nebude :/ 15kg je ale vela.
07.06.2022 - 11:39:48
01
lto jasné s tým súhlasím. len som myslel ako baba písala, že nebude už jazdiť nejaké divočiny, že by stačil možno aj nižší zdvih ako napr. tá Orbea čo som spomínal. A tiež ako si písal životnosť bude tiež o inom pri 50 kilovej babe :) Ja teda nie som nejaký skokan, aj keď teda nejaké menšie skoky a dropy dám, ale nič veľké, no bike pri mne aj tak dostane zabrať na prírodných kamenistých trailoch ktoré mám rád :)
Nedelu som šiel Heligon, ale to nie je moc pre mňa, no napr. Zubatá, prápadne Sekanínske traily, Vtáčnik, Rokoš a pod. to si dám veľmi rád :)
A skákať sa samozrejme dá aj na pevňáku ak to niekto vie, ak nie, tak potom ten bike dlhú životnosť mať nebude, možno ani biker :lol:
A ako si písal tých 12 kilov, to je tiež fakt stál by taký bike o dosť viac. No ešte preď možno 5timi rokm boli aj takéto biky ozančované ako trail, dnes už DC. Ale to je jedno, tých kategórii je toľko že sa v tom už normálny človek aj stráca a o niektorých kategória vedia fakt len zanietený bikeri.
A čo sa týka toho Spectrálu, tak ten znesie určite dosť, či už ten 125, alebo klasický. Niekeomu sadne nižčií zdvih. No na tom 160/150 daš v pohode aj bike park a myslím že ak to niekto vie, tak by na ňom dal asi aj väčšie skoky, aj keď samozrejme na to ten bike nie je primárne určený. .
Ale geometriu má ten bike výbornú, za mňa je to dosť posun v porovnaní s Jeffsym čo som mal predtým. No je to 5 rokov rozdiel a za tú dobu sa toho veľa pomenilo. Či už geometrie aj komponenty. :)
Takže ak to má byť aj na drsnejšie traily, tak Spectrala môžem z vlastnej skúsenosti odporučiť :)
07.06.2022 - 15:23:24
01
popozeram sa niekde, ci sa nedaju vyskusat... nech nekupujem macku vo vreci
07.06.2022 - 16:56:01
02
Ja som tak kupoval :) ale aj keď po prvotnom dojme som mal pocit že je ten bike dosť krátky, hoci som bol v strede odporúčanej veľkosti a po pár jazdách som už videl tie pozitíva čo prináša moderná geometria. Prakticky všetky segmenty na Strave dole kopcom som si zlepšil už po pár zoznamovacích jazdách a niektoré časy aj hore, aj keď teda tam to zadarmo nie je, predsa je to 15 kilový bike :) Ale aj komponenty, či už jednoprevodník, 4 piestové brzdy a kvalitnejšie pruženie človek ocení veľmi rýchlo :) Držím palce nech máš kde vyskúšať. :)
07.06.2022 - 18:38:37
00
Canyon moc nie, ale môžeš ho do nejakej doby vrátiť.

Ja som to riskol a spectral ma úplne dostal - za mňa sa to rozhodne oplatilo.

Druhá vec je, že koľko ti dá hodinová testovacia jazda bez nastaveného posedu, bez svojho sedla, svojich riaditiek, gripov....
07.06.2022 - 18:51:21
00
Tak asi to dá viac ako ho objednať úplne naslepo :) Ale teda možno aj nie. Zas keby na hodinu v teréne má možnosť vyskúšať bolo by to super, no reálne keby k niekomu prídeš, tak môžeš byť rád keď ti dá niekto na biku povoziť sa na pár minút po asfalte a tam asi moc nezistíš :). Ale teda je to o dohode, môže sa nájsť človek čo s tým problém mať nebude :)
07.06.2022 - 19:36:35
00
chlapci nerobite mi to lahke 😅😅😅
07.06.2022 - 19:56:35
00
Tu je v bazari jazdeny Ibalgin,trosku viac ako 3k€,mozno sa da dohodnut este,nejake skrabance su ,jazdene zenou vraj...
https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/4483558/santa-cruz-tallboy-2020.html
07.06.2022 - 20:16:47
00
Canyony sa dali testnut napriklad posledny vikend na bikefeste
07.06.2022 - 20:50:17
00
TheMisssun, podla toho co pises by som ti poradil ako uz bolo spomenute YT Izzo alebo Canyno Spectral 125. Nizkozdvihove bajky s ktorymi si v terene uzijes aj technicke pasaze aj nejake male skoky a dropy, ale dokazes na tom v pohode abysolvovat aj celodenny pojazd.
08.06.2022 - 08:44:31
00
Lenze Canyon Spectral uz sa pohybujeme okolo 3500€ a mala som budget do 3000.
08.06.2022 - 08:51:54
00
Spectral 125 je aj v hliniku za 2499, ale na tvojom mieste by som si priplatil tych 500€ a siel do karbonu s lepsimi komponentami
08.06.2022 - 09:03:37
00
Možno by celkom v pohode bol aj takýto TREK
https://obchod.bikeza.sk/produkt/fuel-ex-7-nx-2022/
Len neviem akú máš výšku a pri S-ku to je len na 27,5 kolesách, možno pozrieť M-ko.
08.06.2022 - 10:50:14
00
keyboard_arrow_up