Z BK ? Ty tam brzdis ? Za mrholenia som isiel, na hlinikovych rafoch a Swiss stop klatikoch https://www.swissstop.com/brakepads/rimbrakes/flashpro/bxp/ na tiagra 4700 brzdach absolutne ziaden problem. Swiss stop tvrdi ze to zastavi 60 na 0 na 35m za sucha, Musim ale priznat . Svoj osobak pri zjazde som si urpobil ako 16 rocny na starom favorite a bolo to 80km/h. Cize to co mam teraz brzdi nepomerne lepsie a uz 80km/h dolu kopcom nejazdim , max tak 60km/h aj to na suchu a len ked vidim dost daleko. Bal som sa skor blata na ceste nez ze by brzdy nestacili.


Z BK ? Ty tam brzdis ? Za mrholenia som isiel, na hlinikovych rafoch a Swiss stop klatikoch https://www.swissstop.com/brakepads/rimbrakes/flashpro/bxp/ na tiagra 4700 brzdach absolutne ziaden problem. Swiss stop tvrdi ze to zastavi 60 na 0 na 35m za sucha, Musim ale priznat . Svoj osobak pri zjazde som si urpobil ako 16 rocny na starom favorite a bolo to 80km/h. Cize to co mam teraz brzdi nepomerne lepsie a uz 80km/h dolu kopcom nejazdim , max tak 60km/h aj to na suchu a len ked vidim dost daleko. Bal som sa skor blata na ceste nez ze by brzdy nestacili.
07.06.2022 - 23:38:19
00
No pozoor, to su ale ksyrium SLR kolesa s keramickou brzdnou plochou s vrubkami a swisstop spalkami urcenymi na tento povrch a zaroven karbonove kolesa. To nie je to iste. Na mokrych karbonoch som mal celkom nalozene v gatiach ?
Btw v alpach som tie ksyria resp spalky skoro upiekol, smrdeli statocne.
07.06.2022 - 23:41:23
01
Tata1955 napísal:
Tri roky som jazdil na 15,7 kilovom krossáku s kotúčmi a teraz mám najazdených 1700km na cesťáku s ráfkovými brzdami. Musím priznať, že sa pri brzdení necítim tak komfortne ako na tom krossáku, ale zase nie je to žiadna tragédia, akurát, že musím začať brzdiť skôr a o niečo silnejšie tlačiť na páky.


Je to do velkej miery o spalikoch. Dnes su rafikove brzdy na lecnych bikoch a to plati uz nejaku dobu. Cize pocitam ze to je tiagra alebo nebodaj este nizsia rada. Ak ano, urcite vymen klatiky za nieco na urovni swiss stop. Aj u 105 by som este menil. Ultegra a dura ma dobre klatiky. Ta vacsia sila je svojim sposobom dobra, totiz brani bloknutiu kola v panike v baliku. A ked idem do dlheho rychleo zjazdu ma to aspon nuti ist do dropov co je stabilnejsia poloha uchyt je lepsi ako na pakach. A ked taham paky dvoma prstami za koniec, mam skor problem aby som neblokol predok nez ze by to slabo brzdilo. Jazdim GP 4000 SII aktualne cize nie nico tvrde co nesedi na ceste.
07.06.2022 - 23:45:57
01
Dobrá rada. Vďaka. Vymením špalíky. Zdá sa mi, že sú nejaké "tvrdé" a tým pádom aj dosť hlučné. Inak, bicykel je Ghost Nivolet (asi 2018) a brzdy sú Tiagry. Ale 9,5kg je oproti tým 15,7kg sakra rozdiel :-)
07.06.2022 - 23:49:58
01
julia2 napísal:
Ahojte, aj ja som si prišla po radu ku skúseným :) Mám v pláne kúpiť si svoj prvý cestný/gravel bicykel a aj keď to príliš nesúri tak sa mi nechce čakať rok dva kým naskladnia bicykel, ktorý mám vyhliadnutý. Viem aká je situácia, že bicyklov je celkovo nedostatok, ale tých v mojej veľkosti je úplné minimum (cca 49 pre veľkosť 161cm). Teda našla som až jeden, ktorý by som mohla mať v dohľadnej dobe a do tých približne 1600 €, ktoré by som na začiatok do toho chcela investovať, keďže je plán dokúpiť ďalšie kolesá na gravel a priebežne ich meniť. Nechcem s ním behať úplne po lesoch na to mám HT, ale nech to zvládne aspoň panelku za dedinou a trošku šotoliny. Jedná sa o Cannondale Synapse, čo môže byť problém je, že má priestor len na 32 mm plášte a to neviem či bude stačiť. https://www.velocity.sk/bicykle/midnight-blue-cannondale-synapse-women039s-105 Nepotrebujem karbón, teda aspoň zatiaľ nie, uvidím ako ma to chytí a nemám v pláne na ňom ani pretekať. Mystíte že ho mám zobrať či radšej počkať pár mesiacov? Poprípade popozerať kamenné obchody ale asi ani v nich to nebude bohvieaká sláva.


Ja viem ze v dnesnej dobe je to tazko ale najdolezitejsi parameter cestneho, gravl, XC biku je geometria.
Ak ti sedi geo tak kludne vezmi ten synapse. Ale ak nie tak radsej pockaj kym bude nieco co ti naozaj bude sediet. Urobil ti niekto aspon zakladny staticky fitting (zmerat vsetky koncatiny, vizat do uvahy pripadne zdravotne obmedzenia, ciele ako cyklistu, pohyblivost...) ? Ak nie tam by som zacal a dobry bikefitter ti pomoze aj s vyberom konkretneho modelu a velkosti.

Aky potrebujes STACK a RECH ? Nedavno som hladal podobnu specifikaciu klientovy mam este v pameti co je aktualne dostupne. Mozno najdem nieco co si prehliadla.
08.06.2022 - 00:31:00
01
Kenai napísal:
Ja viem ze v dnesnej dobe je to tazko ale najdolezitejsi parameter cestneho, gravl, XC biku je geometria.
Ak ti sedi geo tak kludne vezmi ten synapse. Ale ak nie tak radsej pockaj kym bude nieco co ti naozaj bude sediet. Urobil ti niekto aspon zakladny staticky fitting (zmerat vsetky koncatiny, vizat do uvahy pripadne zdravotne obmedzenia, ciele ako cyklistu, pohyblivost...) ? Ak nie tam by som zacal a dobry bikefitter ti pomoze aj s vyberom konkretneho modelu a velkosti.

Aky potrebujes STACK a RECH ? Nedavno som hladal podobnu specifikaciu klientovy mam este v pameti co je aktualne dostupne. Mozno najdem nieco co si prehliadla.


Nakoniec sa mi podarilo uchmatnúť si LIV Devote. Geometria mi sadla perfektne, už má aj nejakú dlhšiu jazdu za sebou a som veľmi spokojná. Oproti môjmu ťažkému HTčku je ako pierko aj keď nie je úplne najľahší. :)
08.06.2022 - 10:53:55
07
Liv su super bicykle urcite budes spokojna.
08.06.2022 - 11:59:46
10
Len pre zaujimavost, to je novy trend davat na Al cestaky pressfit BB ? U CF to chapem ale preco na Al? Hmotnost ? Cena ramu? Rychlejsia montaz, aby to niekto nes... ako mne na endurace, ze to zle dotiahne? Takto to zase krivo nalisuje, v com je rozdiel. :?: Asi aby majitelom CF ramov nebolo luto za BSA tak davaju tu istu hrozu aj na AL. Alebo treba kazdy rok nieco funkciu neovplyvnujuce vymenit, aby si uzivatel mohol kupit nove naradie? V tomto pripade nie zrovna lacne. |(
09.06.2022 - 00:59:38
00
Ja zase nechápem tie hejty na pressfity. So žiadnym som ešte problém nemal. V AL domčekoch sú tolerancie ešte nižšie ako na CF, ale pre pokoj duše stačí kvapka Loctite 641.
A náradie? Závitová tyč, dve matice a pár vhodných podložiek. Centové, max. eurové záležitosti.
A krivo to nenalisuje asi ani úplný blbec, ty už si videl taký stred?
09.06.2022 - 01:25:02
00
Lisované ložiská bol jednoznačne trend výrobcov rámov znížiť náklady na výrobu.
09.06.2022 - 07:49:38
10
podla mna aj elektronicke sady 😃😃
09.06.2022 - 07:51:12
10
Myslím si, že sotva existuje (v akomkoľvek segmente) výrobca, ktorý zavádza novinky v záujme zníženia ceny. V prípade bicyklov ide väčšinou o zvýšenie funkčnosti, pevnosti, bezpečnosti, zníženie hmotnosti, ale v drvivej väčšine prípadov iba za cenu navýšenia ceny, ktoré nie vždy zodpovedá zvýšeniu výrobných nákladov (akoby aj na tie nové komponenty dávali výrobcovia ešte nejakú "inovačnú" maržu).
09.06.2022 - 08:07:16
00
Ved to je v podstate co tu odznelo, ci zavedies nieco na znizenie cen vyroby, alebo aby si mohol dat vyzsiu marzu je v zasade to iste. Chces viac penazi za menej roboty.
OT:Celkom by ma zaujimalo kam nasu spolocnost tento trend dovedie. Ci mal kamarat pravdu ze to vyhnije do stredoveku. To povedal este v 2010. Stale budeme platit viac za menej. Az si to stale viac a viac ludi nebude moct dovolit. Potom bude treba este zdvihnut ceny aby sa pokryl nedostatocny obrat .... zacarovany kruh az sa to prestane predavat uplne. Tym padom sa prestane vyrabat a nasledne sa prestane zarabat.... Jedina cesta von je presny opak, makat viac a pytat menej. Ale to vo "vyspelom" svete ani pocut. Preto ze ti co noozaj makaju rukami uz velmi viac makat nemozu, problem su ti co nic neprodukuju, ale zarabaju za troch
09.06.2022 - 11:22:37
00
Debatu o kotúčových brzdách som chápal v roku 2016. V roku 2022 je úplne zbytočná.
09.06.2022 - 13:10:06
01
Preco myslis, este su vyrobci co maju rozum a robia rafove brzdy na cestu. A aj cykliti co ich preferuju. Zaciatocnik ma vyber velmi tazky (nie je velmi z coho) ale aj tak si myslim, ze ci kotuc alebo raf je cast rozhodovania. Este stale aj v 2023 bude. Ja by som aj dnes siahol po rafovych brzdach v cenovej kategorii pod 3000E Ked uz pre nic tak kupim spickove kolesa na 10s rafikovy system za babku z druhej ruky.
napr https://www.ebay.de/itm/354096051834?hash=item5271c4f67a:g:IYgAAOSwi61inMUI

A aj nova Dura Ace ma este stale v ponuke rafikove brzdy.
09.06.2022 - 13:16:08
00
keyboard_arrow_up